שאלה חשובה

AOKRAT

New member
שאלה חשובה

היי ותודה. אני נשואה כארבע שנים ותמיד אנחנו מגיעים לריב מאותה הסיבה הוא תמיד שם אנשים אחרים במקום הראשון רק הם ואנחנו מקום שני ובכלל אם זה המשפחה שלו זה יכול להגיע לשעות מטורפות רק בשבילם וזה לא בסדר כי לפני הנישואין אני הייתי מקום ראשון למה אני צריכה להזכיר לו כל פעם מחדש והוא אומר לי שאני ראשונה ואולי גם מוותר לאותה פעם אבל א"כ זה שוב קורה? ואני גם תופסת אותו משקר לי מדיי חודש +- הוא נתפס משקר לי במשהו ,אומנם לא משהו נורא אבל בכל זאת אני מזהירה אותו כל פעם שאני יתגרש ממנו וזה לא מפחיד אותו כנראה כי הוא חוזר על זה שוב אחרי חודש ואם לומר את האמת אני חוששת מזה כי אני אמא טריה ואני לא עובדת אז אני מפחדת לממש את האיום מה אני צריכה לעשות? תודה על הסבלנות

ברוכה הבאה לפורום!

נראה ממה שסיפרת שהתקשורת שלכם בזוגיות לוקה בחסר, את מצפה (ובצדק) להיות ממוקמת ראשונה ושוב ושוב את לא. בשביל לנסות לצאת מה"לופ" הזה אני מציעה לך קודם להפסיק לעשות מה שעשית עד היום (לכעוס עליו, לנזוף בו, לאיים בגירושין...) ולשאול את עצמך קודם מה את רוצה. בסיטואציה הבאה שתהיה שאת רוצה להתנפל עליו ולהסביר לו למה הוא שוב לא בסדר, תנסי לחשוב מה את יכולה לעשות בשביל להיות כן הראשונה. אנסה לתת לך דוגמא : " בעלך חוזר הביתה ואומר לך שהוא חייב לקפוץ לאמא שלו לעזור לה עם מכונת הכביסה..." ואת רוצה להיות איתו, שישחק ויהיה קצת עם התינוק ויעשה משהו בבית , איך את יכולה לקבל את הסיטואציה שהיא אכן מרגיזה ואולי לא מקובלת עלייך ? תגובה שלך לדוגמא: "אתה בן טוב לאמא שלך,אני מקווה שגם הילד שלנו ידע לכבד אותנו..." או " יופי, תמסור לה ד"ש ושתחזור אני רוצה שנהיה ביחד ו..." הרעיון הוא לעשות אחרת ממה שאת רגילה לעשות ולא מוביל אותך אלא לאכזבה נוספת. כאשר את נוזפת בו וגם אם את "צודקת" את מרחיקה אותו ממך וממה שאת רוצה . ספרי לי מה דעתך, בהצלחה!

AOKRAT

New member
תודה

אולי באמת אם אני אשנה את הגישה אולי גם הוא ישנה אותה ,קצת קשה לי להגיד שאני יגיד לו אין בעיה תחזור בעוד כמה שעות אבל אני כן ישבח אותו על הרצון אבל ידגיש את החשיבות שלנו ומה לגביי השקרים? אתמול הוא שוב הבטיח לא לחזור על זה יותר-על השקרים אבל מי יודע כמה זמן זה יחזיק.

אותו הדבר לגבי השקרים

אני חושבת שהוא צריך לשקר כי אין לו כרגע דרך אחרת "לעשות אותך מרוצה" זה יהיה לך אולי קשה ומשונה ולא אוטומטי לנסות לא לכעוס עליו אלא לפרגן לו אבל תחשבי שהאופציה האחרת שלך היא להתלונן ותמשיכי לקבל בדיוק את אותו הדבר ממנו וחוסר שביעות הרצון ימשיך ויתגבר עם הזמן, תסתכלי על זה קצת כמשחק, כניסוי "מדעי" ותשימי לב איך הוא מגיב מולך כאשר אינו צריך להתגונן.

למעלה