שאלה לגביי dell latitude e6510

leeloo

New member
שאלה לגביי dell latitude e6510

אני רוצה לקנות את הנייד שבנדון עם המפרט הבא: * W7 PRO * מסך 15.6" HD (1366x768) Wide View Anti-Glare LED Display * Intel Core i7-720QM Quad Core Processor 1.6GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache) * זכרון 4GB DDR3 * כרטיס מסך 512MB NVIDIA NVS 3100M * 500GB SATA Hard Drive (7200 RPM) * כונן אופטי 8x DVD+/-RW * עם bluetooth וקורא טביעות אצבע * עם מצלמה + מיקרופון מובנה *9-cell (60Wh) Lithium Ion high capacity battery כמה שאלות: * האם חשוב שה-W7 יהיה 32bit או 64bit? אני מפחדת שחלק מהתוכנות לא יעבדו עם 64bit כמו שליטה מרחוק עם VPN לדוגמא * האם הרזולוציה של המסך משנה? למה 1080X1900 יותר יקר מ-1366x768? אני לא סובלת אייקונים קטנים.. בלפטופ שלי היום הגדלתי אותם.. * האם 4GB זכרון זה מספיק למחשב כזה? * האם יש הבדל בסוללה בין 9-cell (60Wh) לבין 9cell90whr? * יש הבדל משמעותי בין W7 PRO לבין ultimate? * המעבד שציינתי יותר טוב מהמעבד - intel core i7 620m (2.66Ghz 4MB Dual)? או שההפך? אודה לעזרתכם המקצועית.

leeloo

New member
דרך אגב שכחתי לציין

המחשב לצורך עבודה מחוץ למשרד הוא חייב להיות מהיר מאוד! מחשב טיפה איטי - בלתי נסבל! צריך להחזיק תוכנות כגון: office 2010 windows 7 adobe תקשורות לחברות ביטוח (תוכנות ישנות) VPN למחשב במשרד אינטרנט ROXIO skype אלו הדברים העיקריים..

RoyBO

New member
למה לא לקנות E6410?

קל משקל יותר וקומפקטי, אילו תוכנות של אדובי מדובר? מה שאלות: * האם חשוב שה-W7 יהיה 32bit או 64bit? ת. אין בעיות עם 64 ביט, כל תוכנה של 32 ביט תעבוד עליה- כיום עדיף 64 ביט. * האם הרזולוציה של המסך משנה? למה 1080X1900 יותר יקר מ-1366x768? ת. פיקסלים עולים כסף. * האם 4GB זכרון זה מספיק למחשב כזה? כן. * האם יש הבדל בסוללה בין 9-cell (60Wh) לבין 9cell90whr? ת. כל תא נותן כחצי שעת עבודה פלוס מינוס, תעשי חישוביך. כמו כן יותר תאים= משקל מעט גדול יותר. * יש הבדל משמעותי בין W7 PRO לבין ultimate? ת. הבדלים תראי באתר מיקרוסופט. * המעבד שציינתי יותר טוב מהמעבד - intel core i7 620m (2.66Ghz 4MB Dual)? ת. הוא יותר טוב כי יש לו 4 ליבות ולא 2 (זה שבהודעה המקורית 4 ליבות).

leeloo

New member
תשובות

ה-E6410 מגיע עם מסך קטן לי מידי.. אני צריכה את ה-15' לגביי המסך - אני שוב שואלת - יש הבדל כלשהו בתוספת פיקסלים מלבד שהאייקונים נראים על גביי המסך הרבה יותר קטנים? המחשב שציינתי יהיה כבד מידי להיות ניידת איתו?

RoyBO

New member
יותר פיקסלים= רזולוציה גבוהה יותר, זה ההבדל.

RoyBO

New member
לגבי משקל

תמלאי תיק עם 3 ק"ג (זה כולל מחשב, ספרים וספק כוח) ותראי אם זה כבד מידי.

leeloo

New member
תודה רבה על התשובות

עזרת לי מאוד אני מבינה שבסך הכל הקונפיגורציה מעולה האם עלות של 7,300 ש"ח (אחריות 3 שנים DELL) היא עלות טובה או מוגזמת?

leeloo

New member
משהו נוסף

כמה צריכה לעלות תחנת עגינה למחשב כזה? ויש דברים ספציפיים שצריך לחפש בתחנת עגינה?

RoyBO

New member
אין לי מושג

תגלשי לאתר דל ותראי איזו תחנה ייעודית יש למחשב הזה. לא כל כך הבנתי אילו תוכנות אדובי מדובר על פניו המחשב הזה הרבה מעבר לדרישות אפשר להתספק בקלות במעבד i5 וכרטיס מסך של אינטל, אבל שוב לא הסברת אילו תוכנות אדובי יהיו בשימוש.

leeloo

New member
אני רואה את זה קצת אחרת

שאם כבר קונים ומשקיעים במחשב נייד (ואני לא מחליפה מחשב כל שנה) אני רוצה שיחזיק מעמד לכמה שנים טובות ויהיה מספיק מתקדם טכנולוגית בשביל לעמוד בדרישות עתידיות.. אפילו אם זה טיפה מתקדם בשביל הצרכים שלי
השאלה אם אתה מבין גם במחירים והאם 7,300 ש"ח זו עלות גבוהה או סבירה למחשב כזה?

RoyBO

New member
את חושבת לא נכון בכלל

1. תכתבי בבקשה באופן ברור אילו תוכנות ADOBE יהיו בשימוש 2. לשימושים שלך עוד מאית שניה שהמחשב יעלה יותר מהר, או איזה WORD ייפתח זה לא משמעותי בכלל! כמו כן לא יהיה שימוש משמעותי לכרטיס מסך. יחס עלות של מפרט כזה מול התועלת לך הוא מזערי.

Presto

New member
לגבי כרטיס מסך ותחנת עגינה

אם אין לך כוונה להריץ משחקים או תוכנות עיבוד תמונה כבדות על המחשב עדיף ללכת על הכרטיס המובנה של אינטל. יחסוך זמן סוללה וכסף, וגם פחות מתחמם. תחנת עגינה פשוטה עולה בערך 600 שקל בארץ. המתקדמת יותר (עם יותר יציאות) עולה בערך 300 שקל יותר. לי התחנה הבסיסית מספיקה לגמרי.

bar666xp

New member
אגב אחת השאלות שלא ענינו... 64BIT ו-VPN

לא אמורה להיות בעיה תלוי ב-VPN.

למעלה