שאלה לגבי הפנסיה

TAMAR20005

New member
שאלה לגבי הפנסיה

שלום לכולם אנחנו מגיעים בספטמבר לטורונטו, שנינו בני 30+ בארץ שברנו את תוכניות הפנסיה וביטוח המנהלים. אנחנו נגיע לקנדה ונתחיל לצבור לפנסיה כ 10 שנים אחרי אזרח רגיל שצובר לפנסיה מגיל 22-25 לכן אני מניחה שנצא לפנסיה אנחנו לא נצליח לצבור את אותם זכויות וסכומים כמו אזרח ממוצע. מה אתם עשיתם כדי להתגבר על הפער? האם ישנם דרכים להתגבר על הפער? או שזה כמו בישראל הפנסיה שלך הינה נגזרת של מספר שנות עבודה?

TrigATUSA

New member
אני חושב שפשוט צריך להפריש יותר

נניח, אם אזרח ממוצע מפריש 10% תצטרכו להפריש 15% בשנה...תוכלו להתייעץ עם יועץ פיננסי שיכול לעשות לכם חישוב כמה יותר אתם צריכים להפריש כמובן שהכל תלוי בגובה השכר שלכם, וגובה ההוצאות מניסיון אישי אני יכול לספר שהתחלתי להפריד רק בגיל 30, אבל סגרתי את הפער באופן מהיר, על ידי זה שהפרשתי את המקסימום האפשרי בכל שנה + חסכון נוסף

gesus

New member
בישראל מפרישים בגיל 22-25?

את בטוחה שאת מדברת על ישראל? אני לא שמעתי על מישהו שהפריש לפנסיה בגיל כ"כ מוקדם.

us2canada

New member
מסימים ללמוד בגיל 21-22

So what? On average, in BC, as of 2005, people spend about $1.07 for every dollar they earn. How much do you think they save on average? ----------- Case in point - you want to save for retirement - good - even very good - but this is a personal thing - do your own math - make your own plan - it has nothing to do with what other people do - no matter who they are or where they came from.​

us2canada

New member
And one more thing

In Canada there is a mandatory pension plan (CPP/QPP). The final payout is based on prior deductions from salary over the lifetime of the employee. The fact you start working in Canada at 30 not at 22 is hardly relevant for the final payout of the program, which, at any case will not come close to what your future needs will be.​

TAMAR20005

New member
זה כן אם אני מבינה נכון

אדם שעבד מגיל 22 והפריש לתוכנית הפנסיה 10 שנים יותר מימני זה אומר שיש לו בקרן יותר כסף שלא לדבר על הריבית שקרן זו צברה ב 10 שנים. בנוסף אני גם מדברת על קרנות פנסיה נוספות שבדרך כלל זה לא קשור לממשלה אלא תוכנית שמקום העבודה נותן לעובד העובד מפריש חלק והמעסיק מפריש חלק ללא קשר לביטוח פנסיה של הביטוח הלאומי הקנדי.

וכל זה שלושה חודשים לפני שהגעתם?

כבר את מחשבת את הפנסיה? לי עוד לא יצא לחשוב על זה. טוב, כל הכבוד על היסודיות.

us2canada

New member
If you have all the answers

what is the question? (as for CPP/QPP - your assumption is not true - as for employers - if you find such an employer - good for you - but don't assume all do)​

blondini

New member
את מבינה נכון

כמו שציין טריגאטוסה, אפשר לבחור כמה את מפרישה לקרנות פנסיה. זו הוצאה מוכרת לניכוי מס עד לגג שנתי מסויים שתלוי בגובה ההכנסות שלך בשנת המס הקודמת. אפשר לחשב את הסכום שאת צריכה להפריש לכלל קרנות הפנסיה לפי הפרמטרים הבאים: 1) ה"שכר" השנתי הדרוש לך לאחר הפרישה. ישנו כלל אצבע שמעריך את זה בכ-70% מהשכר שלך בתקופה שבה עבדת, אבל את יכולה להסתפק בפחות או ביותר. 2) הגיל הנוכחי שלך (ככל שמתחילים להפריש מאוחר יותר כך צריך להפריש יותר). 3) גיל הפרישה - מתי את מתכננת לפרוש ולצאת לפנסיה? (ככל שמוקדם יותר כך צריך להפריש יותר) 4) הריבית השנתית המשוערת על כלל הפקדונות הפנסיוניים שלך. זה תלוי כמובן בהרכב הנכסים ורמת הסיכון שלהם.

TAMAR20005

New member
תודה רבה

באמת מידע שעזר. אני מבינה שפנסיה פרטית זה תלוי כמה מפרישים והאם משקיעים בנכסים עם סיכון או לא וככה הריבית. ורק לדעת אם אני מבינה נכון הפנסיה של המדינה זה לא משנה באיזה גיל התחלתי להפריש כולם מקבלים את אותו סכום?

למעלה