שאלה לגבי מזוזות

שאלה לגבי מזוזות

בעוד חודש אני עוברת דירה ומעוניינת לקחת איתי את המזוזות שהתקנתי שעלו לי הרבה כסף האם זה אפשרי?

לפי מה שקראתי

אני צריכה לשלם לבעל הדירה אבל לא היו בדירה מזוזות אני התקנתי את שתיהן אז אני יכולה לקחת אותן ולהשאיר רק אחת בדלת הראשית?

דוד YY

New member
הרב כתב שם ...

<אבל בכל מקרה, אין להוריד מזוזות ולהשאיר את הבית בלי מזוזות> ולא את צריכה לשלם, אלא בעל הדירה ישלם לך על המזוזות המהודרות שהשארת. ואם הוא מסרב לשלם, את עשי כמו העצה השניה שם, קחי את המזוזות המהודרות לבדיקה, (כי אסור להוציא את המזוזות ללא צורך) ובמקומם התקיני מזוזות פשוטות (לא יקרות). בברכה.

למה לקחת את המזוזות המהודרות לבדיקה?

הן שלי אני קניתי אותן בהרבה כסף? השאלה היא אני שמתי 2 מזוזות אפשר להשאיר רק אחת בפתח של הבית?

דוד YY

New member
למיטב זכרוני ההלכה מחייבת בדיקת מזוזות

פעם ב 7 שנים, גם מזוזות מהודרות. ראיתי מקרה, במזוזה מהודרת של הכניסה, ששטפו את המשקוף במים , והמים בשוגג הגיעו למזוזזה וקלקלו אותה. לגבי שאלתך: אני מבין שלא ניתן להשאיר מזוזה רק בכניסה. אם העניין לא ברור , אני מציע להפנות את השאלה לפורום 'שאל את הרב'. בברכה.

בסדר המזוזות בנות שנתיים

שלח קישור לפורום שאלת הרב אני לא מוצאת כזה פורום ת ו ד ה.

../images/Emo269.gif משום שזה תכמון!

בגלל שאת עובדת על אלוהים בעיניים... תכף תשאלי למה גוי של שבת ולמה שמיטה..ולמה..ככה! אם את רוצה ללכת לפי ההלכה להלכה יש פתרונות עבורך..תקבלי או שלא.. מזוזה מסירים מהדלת רק לשם בדיקת המזוזה, ואגב זה שקנית בהרבה כסף עדיין לא מבטיח שהקלף תקין.

למעלה