שאלה לגבי מחירים ומחיה בניו יורק

שאלה לגבי מחירים ומחיה בניו יורק

שלום.

מעולם לא הייתי בארהב. אני שוקל לטוס לשבוע-שבועיים סביב נובמבר או דצמבר.
כאחד שלא היה בארהב, אני כמובן מעדיף את ניו יורק. המטרה היא לטייל ופחות לחזור עם מגוון מתנות לכולם...

חשוב לי לדעת כמה בממוצע עולה מחיה לתייר. כמה עולה לינה ללילה, למשל?
כמה עולה אוכל וכניסה לאתרים?

אני בגילאי שנות ה 30, טס לבד וממש לא מחפש לישון במקומות יוקרתיים - מספיק לי מיטה ומקלחת ואין לי בעיה קצת "להתכלב" אם צריך. גם ככה אני יוצא בבוקר וחוזר בערב.

sitvaniyot

New member
ניו יורק

לינה תוכל למצוא בחדרי דורמיטורי בסביבות 70 דולר ללילה, חדר במלון זול בסביבות 130 דולר. שים לב שלא כל איזור בעיר מתאים לתייר, נסיעה בתחתית למרכז יכולה להימשך גם שעה, לא כל מקום זול הוא נקי, ולדעתי גם להתכלבות יש גבול. חלק מהזולים משרתים קהל שאני לא בטוחה שתרצה להיות אתו בחדר. אז מה עושים? פותחים את אתרי Booking ו tripadviser וקוראים את הביקורות בעיון. כשמזמינים חדר, אמור מראש ללילה עם אפשרות הארכה, כך שאם המקום יהיה בלתי נסבל מבחינתך תוכל למחרת לברוח לאחר. ובכלל בניו יורק הכי טוב להתארח אצל משפחה או חברים.
עכשיו, אחרי שייאשתי אותך תן לי רשות להגיד עוד מילה של יאוש מסוף נובמבר מתחיל החורף הקר בניו יורק ותזדקק לביגוד חם וטוב, צפה לפחות מ 10 מעלות. אבל אולי תזכה לשלג.
החנויות מתחילות להתקשט לכריסמס, ובדצמבר כבר הכל מקושט ויש אוירה חגיגית ברחובות. חויה!
שאר הטיול לא יהיה יקר. יש חנויות רבות לקפה ומאפה לארוחת בוקר (לא מקובל לתת ארוחת בוקר במקום הלינה, מקסימום קפה ועוגיה) בעיר פזורות עגלות עם נקניקיות, שוורמה ועוד, וזה הכי זול, וארוחה יותר רצינית מארגנים בסופר במדור האוכל המוכן ומשלמים לפי משקל.
כדי לחסוך בנסיעות, סמן במפה את כל המקומות שתרצה לבקר בהם וכך תוכל לחלק לאיזורים ובתוך האיזור לטייל גם ברגל.
אם תהיינה לך עוד שאלות אשמח לעזור, כאן או במסר.
והעיקר, עשה חיים.

בחישוב מהיר ומבלי לדעת מה זה חדרי דורמיטורי

שבוע בניו יורק יעלה לי כמעט 3000 ש"ח - רק מבחינת לינה. די יקר!!

מה לגבי אוכל (לא במסעדות אבל גם לא במקום שמטגנים עם שמן מכונות)?

מה עלות של הוצאות על תיור - כלומר, כניסה לאתרים, מוזיאונים וכו'?

כמה זמן לוקח להוציא ויזה? (בהתחשב בזה שמעולם לא הגשתי בקשה, שאני בשנות ה 30 לחיי ועובד בעבודה מסודרת).

sitvaniyot

New member
חדרי דורמיטורי

דורמיטוריה= חדר משותף אתה משלם רק עבור מיטה, השירותים משותפים, זו צורת הלינה הזולה ביותר בכל מקום בעולם ויש גם בארץ. לא נורא, דרך מצויינת לפגוש עוד מטיילים כי כולם מפלי..... ביחד כל הלילה ואז ממילא ישנים ולא מריחים. ס ת ם. לא בעונה זה דיל מצויין כי החדר לא מלא והיו המון פעמים שהיה לי שותף אחד לחדר או שהייתי לבד. לא יודעת מה המצב שלהם בניו ירק אבל כתבת שלא אכפת לך להתכלב. (לי יש שיטות לינה אחרות בניו יורק).

לאכול בדרך שהצעתי לך יהיה בסביבות 25 דולר ליום ואולי פחות. שתיה, ארגן בקבוק מים מהברז כל יום, זה בחינם ובניו יורק המים טובים.

להוציא ויזה התחל עכשיו, אי אפשר לדעת מה העומס לראיון עד שתקבל את רשימת התאריכים וזה השלב האחרון בהגשת הבקשה באינטרנט.

sitvaniyot

New member
לא הרבה אנשים יודעים, אבל לך זה לא יעזור

מי שסיים אוניברסיטה בניו יורק ולא משנה עם איזה תואר, יכול לפנות דרך אגודת הבוגרים בתקופות החופש ולקבל לינה במעונות הסטודנטים או חדרי אירוח של סגל שהם ברמה יותר גבוהה וגם יותר יקרים כמובן.
יש עוד ארגונים שמאפשרים לינות במשך כל השנה אבל צריך קשר אליהם.
שניים שלא מחייבים קשר הם YMCA לגברים, ויש מלון רק לנשים שכחתי את שמו.
ודרך אגב, אם אנחנו כבר בנושא הזה, גם בסין קיימת לינה בקמפוסים ואני מתארת לעצמ שבעוד ארצות, אז בהחלט שווה בדיקה בהתאם ליעד.

למעלה