שאלה לגבי נישואים בפרק ב'

איילה421

New member
שאלה לגבי נישואים בפרק ב'

שלום לכולם, אשמח לקבל מידע,
אני ובן הזוג רוצים להנשא בקרוב. זה יהייה טקס דתי, עם חופה וקידושין ועדים, אך לא בטוח שנערב את הרבנות.
אנחנו רוצים לשמור על הפרדת רכוש. לו יש נדל"ן ואני מתכוונת בעתיד לקנות לי דירה שתהייה רשומה על שמי, מתוך כוונה שיהיה סדר לילדים של כל אחד מאיתנו.
אין לנו ילדים משותפים. אנחנו מעוניינים שכל הרכוש של כל אחד מאיתנו יעבור בבטחה - כל הורה לילדיו שלו: דירה/נדלן וחסכונות.
שאלתי היא: האם זה מספיק שנכתוב רק בינינו זיכרון דברים מסודר, לפיו נציין שכל אחד נשאר עם רכושו שצבר לפני ואחרי הנישואין?? אני חושבת שהבעייה עלולה להיות עם רכוש שנקנה לאחר הנישואין, עד כמה שידוע לי, רכוש שנצבר לפני הנישואין שייך רק לאדם שצבר אותו.
אני רוצה להבטיח את הדירה שכאמור מתעתדת לרכוש לעצמי בעתיד, ולמנוע בעיות. בעיקר בין הילדים, אך אין לדעת. רוצה לישון בשקט בעניין זה..
או שאנחנו חייבים לעגן את הדברים באישור עורך דין/נוטריון?
תודה רבה למשיבים.

הכל הכל הכל אצל עו"ד

ובבקשה - לא רק "לעגן את הדברים", אלא להתייעץ.
יש מצבים שאפילו לא חשבתם עליהם, ועורך דין יכול להסביר לכם את כל הצדדים והאפשרויות.
&nbsp
הנה פס"ד חדש לדוגמא שהיה ניתן להימנע ממנו לו היו חותמים על הסכם: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4846731,00.html
&nbsp
&nbsp

אדמiנית

New member
יש לעגן את הדברים באופן חוקי בהסכם ממון

(ולא עם איזה פתק/זכרון דברים ביניכם), יש לאשר את הסכם הממון בבית משפט לענייני משפחה.
כדי לדאוג שיהיה סדר לילדים של כל אחד מאיתכם, יש לכתוב גם צוואות ברורות.

זה מה שאנחנו עשינו בכל אופן...
בהצלחה ובמזל טוב

וכמובן, שנה טובה ומתוקה לכל באי הפורום

מחדדת...

אם אתם כותבים הסכם ביניכם, אתם יכולים גם
לא לכתוב דבר.
שהרי - מטרת הכתיבה היא לעגן את הדברים, גם במקרה
שאתם לא בקשר טוב.
לכן, כמובן, מצטרפת ליתר המגיבות - לעגן בעזרת עורך דין.
אנחנו עשינו זאת בעזרת עורכת דין מאוד מקצועית, רגישה ונחמדה
מארגון משפחה חדשה.
http://www.newfamily.org.il/

והכי חשוב -
שיהיה בשעה טובה :)

ilst

New member
כל מה שכתבו קודמיי נכון מאוד, ועוד הבהרה קטנה:

הסכם ממון בטל ומבוטל במות אחד מהצדדים. ואז אין לו שום ערך.
ולכן, כל מה שכתוב בהסכם הממון נכון לזמן בו 2 הצדדים בחיים, ואילו את רצונם לאחר מותם חייבים לרשום בצוואה, אחרת חלים חוקי הירושה.
וד"א - "זיכרון דברים" זה לא "הצהרת כוונות"...זהו הסכם מחייב לכל דבר ועניין.
&nbsp
&nbsp

למעלה