שאלה לי -

sushi232

New member
שאלה לי -

קודם כל-שיהיה בהצלחה ,אחלה פורום! שנית- המוצרים היחידים המפרידים ביני לצמחונות "אמיתית" הם: שניצל ודג נסיכת הנילוס, שאני אוכלת לעיתים רחוקות. ורציתי לדעת, אילו מאכלים או ויטמינים ,כדאי לקחת/לאכול במקום, בכדי שלא יחסרו לי אבות מזון או רכיבים חשובים . תודה מראש!!

ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

שני המוצרים שציינת, הם לא מוצרים בעלי ערך תזונתי גבוה במיוחד כשזה מגיע למוצרים מהחי. שניצל אמנם עשוי חזה עוף, עשיר בחלבון ורזה - אבל אחרי ציפוי בפירורי לחם וטיגון לא נשאר משהו מזין כל כך לגוף. גם דג נסיכת הנילוס הוא דג יחסית שמן ובעל ערך תזונתי נמוך בהשוואה לדגים אחרים, כך שאם אלה הדברים היחידים שעומדים בדרכך - את לא צריכה להיות מודאגת מאובדן כלשהו לתפריט שלך. מה שכן, למרות שהם לא מצטיינים בתרומה, בכל זאת הם מכילים כמות כלשהי של חלבון. אני לא יודעת באיזו תדירות את אוכלת מהם, אבל אפשר לנסות לשלב במקומם מקורות חלבון אחרים - גבינות, ביצים, שילובי דגנים + קטניות. בהצלחה ובתיאבון

לקשמי

New member
שלום לך

לגבי וויטמינים ו/או ערכים תזונתיים אחרים, אני חושבת שכל מקרה לגופו וזה תלוי מה הגוף שלך דורש. אני למשל, אם לא הייתה לי בעיה לאכול דגים, מבחינה תזונתית זה היה טוב בגלל היוד שבהם. אני סובלת מתת פעילות בלוטת התריס וזקוקה ליוד בתזונה. אבל היות ואני צמחונית אני משתדלת במקום זה לכלול הרבה אצות בתזונה שלי. ככה גיליתי את ה-
למשל.

אצות זה מקור יוד מצוין

אגב לא כל הדגים נולדו שווים. בדיוק כמו שלא כל הדגים מכילים אומגה 3, לא כולם מכילים גם יוד, ודג נסיכת הנילוס באמת לא מצדיק את עצמו מבחינה תזונתית משתי הבחינות הללו גם יחד.

למעלה