שאלה לכבוד סוף העונה

שאלה לכבוד סוף העונה

כמו שכולם יודעים חלק מהתסריטים של הפרקים שהולכים להיות משודרים לפעמים מגיעים פחות או יותר בגרסא שיחסית מדייקת למה שקורה בפרק.

אתם נמנעים מספוילרים כאלה או שהסקרנות גוברת עליכם?
והשאלה השניה למי שכן בודק- זה מוריד לכם את ההנאה מהפרק או לא מפריע לכם?
ולמי שלא למה לדעתכם הספוילרים הורסים?

kikona126

New member
ברור שמחפשת את הספויילרים

לי זה מוסיף לצפייה אחרי הכל אלו לרוב קטעים כתובים ומעשירים את הדמיון ואז לראות איך עשו מזה פרק, זה כיף!
דרך אגב אחרי העונה השנייה שראיתי העדפתי לעצור ולקרוא את ספרים.
אני עושה את אותו הדבר עם הסדרה זרה, וזאת הנאה, לקרוא, לתת לדמיון לעשות את שלו ואז הסדרה...
&nbsp
דרך אגב עד כה הסדרה היחידה שראיתי שהתעלתה על הספר שעליו היא מבוססת היא סיפורה של שפחה.

אני מרגישה כמוך -

ראשית קשה לי מאוד לעמוד בסקרנות כשיש לי דחף דוחק לדעת מה יעלה בגורלם של האנשים ולא פחות מזה בכיוון העלילה ואני חשה טוב יותר אחר כך .

שנית כמוך אני אוהבת לדמיין בדיוק איך זה יהיה ולראיה תיארו באחד הספויילרים איך בסוף הפרק ג'ימי רוכב הרחק ממעלה המלך אחרי שגילה את פניה האמיתיות של סרסיי וסוף סוף הביע התנגדות ופתיתי שלג יורדים על פניו כשהוא מתבונן אל עבר האופק. דמיינתי את הסצינה הזו פעמים רבות עד שראיתי את הביצוע שלה שמצא חן בעיני עוד יותר והעצים את החוויה כי קדמה לה הציפיה והדמיון שנתנו לכל הדבר נפח נוסף.

לא נמנע מספוילרים, אבל לא מחפש אותם

הרשת מלאה בשמועות, חלקן שמועות שווא, בזמן ההפקה, הצילומים והעריכה, ולעקוב אחרי כל הים הזה מתיש למדי.
מצד שני אני לא נמנע ממה שמגיע, במיוחד כשלקראת תחילת הסדרה יש אנשים טובים שמסכמים הכל.

מבחינת חוויית הצפיה, זה העשיר אותה בשבילי. אם כל היופי של הסדרה היה הטוויסטים, היא לא הייתה שווה צפיה שניה, וכנראה שגם לא ראשונה. יצירה טובה היא יצירה שיש בה הרבה דברים טובים, לא רק טוויסטים.

אגב, אני התחלתי עם הספרים עוד לפני שהסדרה בכלל הייתה בתכנון. אני פה בגללם, אני צופה בסדרה רק בגללם. אז עד לשתי העונות האחרונות, ידעתי בדיוק מה אמור לקרות ולא הייתי צריך בשביל זה הדלפות.

קראתי חלק מהספרים

אני גם מאוד נהנית מהתיאוריות שאנשים מעלים על הסדרה ודיון בהם -
אפשר כמובן גם לקחת את זה מעבר לעלילה עצמה לדיונים מחשבתיים
למשל כמו שהעלו פה האם בעצם המהלכים הלבנים הם רעים?
וזה מעורר מחשבה ונוסף על הסדרה עצמה וכמובן גם הפרשנויות שניתנות -
למשל אני חושבת שהסדרה הזו מאוד משקפת את מצבו של אדם בעולם פוסט מודרני בו הוא חש אבוד לא פעם מול כוחנות , הווי חברתי שמכתיב מראש מה נכון , לחץ וכוח הממון ומה ערכם של ערכים אנושיים כמו נאמנות , אהבה, הקרבה על רקע אלה. בעיני זה מעשיר מאוד את חווית הצפיה ויוצק לה תוכן חדש.

מקווה לקרוא בהמשך את כל הספרים.

al19

New member
לי אישית זה מוריד

אני גם לא מבין איך זה יכול כל כך להוסיף לחווית הראייה של הפרק.

למשל התסריט של פרק 7-7 הודלף לרשת שבוע וחצי לפני הפרק
היו ביו טיוב אולי 10000 סרטונים שמדברים על התסריט הזה
אחד מהם קפץ לי לפיד, ואני כמו שאני .. הסתכלתי עליו
והפרק האחרון כמובן היה אחד לאחד ממה שהם תארו.

הרס לי המון.
נכון כמו שדיוגנס אמר, סדרה שיש בה רק טוויסטים לא יודע אם הייתי אומר לא שווה כלום, אבל זה פחות מרשים מסדרה שיש בה גם תוכן איכותי.
אבל טוויסטים זה חלק גדול מהסיפור.
במיוחד במשחקי הכס.

כמובן ששאלת את השאלה, זה שאלה שתרים הרבה דיונים כן ?
זה שאלת ה: אם הייתם יכולים לדעת מתי אתם הולכים למות , האם הייתם רוצים לדעת או לא ?
וזה שאלה קלסית שיש עליה דיונים לכאן ולכאן, שיכולים להמשך שעות.

אני חושב שלמשל הסצנה בסוף כן זה היה ברור שהדרקון ויסרייס יפיל את החומה איכשהוא, או שהם איכשהוא יפילו את החומה, אבל לראות את זה ולהגיד
אה וואלה הם יעשו את זה עם הדרקון !!! כזה מגניב !
ולא להגיד אה נו כבר שמעתי איזה בחור מדבר על זה ביו טיוב..
זה הרבה יותר כיף.
או להגיד, הולי שיט הוא יורק פרוסט, אז הוא דרקון פרוסט, ולא להגיד
אה נו כבר עשו על הפרוסט שלו דיון מעמיק שדיברו על התסריט ביו טיוב.

או הרד וודינג ניקח דוגמא קלאסית
אם הייתם יודעים שזה הולך לקראת
בוקרפיל משמש זה היה עושה אותו חוויית צפייה.
שאני ראיתי את זה ולא ידעתי מה הלוך לקראת שם אמרתי לעצמי
הולי שיט.
זה למה זה הסדרה הכי טובה בעלום..
ואם הייתי יודע שזה הולך לבוא
הייתי אומר
כן נו.. יודע..

אז כן לי ברור שזה מוריד לא מבין איך זה יכול לא להוריד למישהו.
אבל שוב

זה שאלת האם אתה היית יודע מתי שאתה הולך למות הקלאסית. אז באמת אין תשובה נכונה לזה

colio 1

New member
אני נמנע

בעונה האחרונה אני החלטתי לא להתסכל בכלל בשום דבר כולל טריילרים או תמונות. דחיית סיפוקים
.
מרוצה כי תמיד בעונה הזו היה לי דף חלק ואהבתי לראות את זה בלי שום הקדמה. לשמחתי הצלחתי לא לראות או לשמוע שום סיכום או משו שלא רציתי.
שמח שבפורום מקפידים על הסימנים. בקיצור הדלפות אף פעם לא ראיתי וגם אם יש פרקים שדלפו כמו בעונה שעברה אני מחכה שיצא באיכות גבוה.

למעלה