שאלה לכל אלו השואלים איפה היה אלוקים בשואה.

marabo

Well-known member
היכן מצאתם בתורה, בתנך, במשנה, בגמרא, במאמרי חז"ל, ובכל מקור יהודי שתרצו התחייבות של האל לשמור על היהודים כשהם נמצאים באירופה בפרט ובגלות בכלל?

evglev1

Well-known member
מנהל
היכן מצאתם בתורה, בתנך, במשנה, בגמרא, במאמרי חז"ל, ובכל מקור יהודי שתרצו התחייבות של האל לשמור על היהודים כשהם נמצאים באירופה בפרט ובגלות בכלל?
ואיפה הוא היה במרד הגדול ברומא ובעיקר במרד בר כוכבא שיצר את הטיהור האתני ביהודה, שומרון ואדום אז שזה במושגים של היום מקיסריה עד באר שבע?

marabo

Well-known member
ואיפה הוא היה במרד הגדול ברומא ובעיקר במרד בר כוכבא שיצר את הטיהור האתני ביהודה, שומרון ואדום אז שזה במושגים של היום מקיסריה עד באר שבע?
כמו שכתבתי, ארץ ישראל הוא תנאי הכרחי אבל לא מספק לקבלת השמירה של הקב"ה.
לכן חז"ל קבעו שבית שני חרב בגלל שינאת חינם.

ערני31

Well-known member
אין עדיין בית מקדש שלישי בית מקדש זה בית לקדוש ברוך הוא לא לך ולמשפחתך

marabo

Well-known member
הערה היו שלוש בתי מקדש זה השלישי
לצערנו הישמעלים עדיין מחזיקים בבית מקדשנו החרב, משה דיין והשמאלנים לא רצו לבנות את בית המקדש לאחר שחרור ירושלים וכך אין לנו היום בית מקדש

marabo

Well-known member
לפני שאתם עונים, רק תדעו שאני בדקתי בחומש ויקרא בפרשת בחוקותי ושם מצאתי התחיבות של האל לשמור עלינו רק בארץ ישראל ורק אם אנחנו שומרים בה את התורה.
יתר על כן, הוא כותב שם מפורשות שבגלות הוא יחסל אותנו וישאיר רק שרידים, כן ממש ככה, שחור על גבי לבן.
למי שלא מאמין שיעיין שם.

evglev1

Well-known member
מנהל
לפני שאתם עונים, רק תדעו שאני בדקתי בחומש ויקרא בפרשת בחוקותי ושם מצאתי התחיבות של האל לשמור עלינו רק בארץ ישראל ורק אם אנחנו שומרים בה את התורה.
יתר על כן, הוא כותב שם מפורשות שבגלות הוא יחסל אותנו וישאיר רק שרידים, כן ממש ככה, שחור על גבי לבן.
למי שלא מאמין שיעיין שם.
אז למעשים של אסתר ומרדכי במגילת אסתר לא היה שום קשר אליו, אסתר הצילה את היהודים ללא עזרת ה'?

ערני31

Well-known member
אין קשר למיקום בו נהיה רק למידת שמירת התורה עובדה שאנחנו בארץ ישראל וסובלים הרבה מלחמות וטרור

marabo

Well-known member
אין קשר למיקום בו נהיה רק למידת שמירת התורה עובדה שאנחנו בארץ ישראל וסובלים הרבה מלחמות וטרור
זה לא מה שכתוב בפרשת בחוקותי בחומש ויקרא, עיין שם.
נכון שאנחנו בארץ סובלים כי אנחנו לא שומרים את התורה כנדרש אבל השואה לא הייתה כאן.

חנן44

Well-known member
למי שלא מאמין שיעיין שם
השאלה היא בהנחה (שאני לא מאמין בה) למה האל שלכם בכלל קיים אם הוא לא שומר עליכם

marabo

Well-known member
השאלה היא בהנחה (שאני לא מאמין בה) למה האל שלכם בכלל קיים אם הוא לא שומר עליכם
קודם כל הוא שומר, אבל בתנאים שלו.
למה הוא קיים? למה הזברות קיימות? יוצא לך מהם משהו? הם פשוט קיימות.

ערני31

Well-known member
האלוקים שלנו הוא האל האחד יחיד ומיוחד של כל העולם ומכול האומות הוא בחר בנו לקבל את התורה שגם היא אחת ויחידה וקדמה להכל אנחנו חתמנו איתו על הסכם נצחי שבמידה ונשמור את התורה נקבל שכר ואם לא אז להיפך חס ושלום

למעלה