שאלה למבינים.....

• פותח הנושא friga
  • פורסם בתאריך

friga

New member
שאלה למבינים.....

יש לי מאמנת כושר אישית,אנחנו עושות פעם בשבוע אימון בחוף הים האימון זה אימון פיטבול שמשלב כל מיני וריאציות,עבודה על הבטן,עבודה על השרירים המייצבים,עבודה על כל הגוף (ירכיים רגליים ידיים וכו') פיטבול זה חשוב לי כי יש לי בעיות גב וגם הבנתי שזה מאד עובד על מסה של שריר ואני מעוניינת להגדיל אותה. אני אולי נירשמת למכון כושר שהבנתי שיש שם 4 אימונים בשבוע של פיטבול(כלול במנוי ללא תשלום נוסף) ורציתי לדעת מה יותר משתלם לי? לעשות אימון אישי בשבוע של פיטבול? או בסטודיו במכון כושר? מן הסתם באימון אישי אני מקבלת יחס אישי ככה יש יותר זמן לעבוד על הרבה יותר דברים,מצד שני בחוגי סטודיו זה תדירות יותר גבוהה,וזה עד 8 משתתפים שזה לא נורא והמאמנת נותנת יחס אישי לכל אחד. (חוץ מפיטבול כמובן אני עושה שני אימוני סטודיו בשבוע (חוג אירובי שרבע שעה אחרונות זה עבודה על הבטן) ביום שאני לא מתאמנת,עושה הליכה מהירה של שעה בחוף הים פעם בשבוע שחייה של שעה ושלוש פעמים בשבוע חדר כושר. המטרה שלי היא קודם כל לרדת במשקל בסביבות ה12 קילו..כלומר לשרוף שומנים,אבל במקביל אני רוצה גם לעבוד על השרירים,זה יכול לנפח אותי מבחינת שרירים? או שזה בסדר לעבוד במקביל על שניהם? רציתי להזכיר שאני שחקנית כדורסל ואני נמוכה ככה שאני צריכה "לכפות" על הגובה אז אני רוצה לעבוד על כח מתפרץ,לחזק את הרגליים (הגנה בכדורסל)חזקה מבחינת משחק כמובן,מהירות.(ויש עוד כמה דברים אבל זה כבר קשור ממש לכדורסל עצמו-קליעה,חדירות,וכו'. תודה

חן M

New member
בוקר טוב לך..תשובות...

קודם כל בקשר לפיטבול פיטבול הוא אביזר מעולה אך את צריכה להבין שלא האביזר עושה את ההבדל אלה ההנחיה וצורת הביצוע שתיהיה אינדבדואלית לך היא זאת שעשויה להפחית עומסים מהגב [לחץ תוך דיסקלי] ותוך כדי גם לחזק אזורים מוחלשים.. אגב כאבי גב לאו דוקא נובעים משרירים חלשים זה יכול לנבוע גם משרירים מקוצרים ואז בגלל שאת משחקת כדורסל ומבצעת תנועות שמצריכות גמישות אז במקום למצות את מלוא טווח התנועה הנורמלי שצריך לצפות שיהיה לך[בייחוד בתור ספורטאית] את עושה קומפנסציה וזה יכול להתבטא גם בכאבי גב... [לא בטוח אבל גם זו אפשרות..] כדי להגדיל מסת שריר[היפרטרופיה] את צריכה להבין שיש עוד מדדים מעבר לאימון עצמו והם:גנטיקה,תזונה,מנוחה מספקת בין אימון לאימון כדי לאפשר לשריר להתאושש,שינה,ואת צריכה להבין שלנשים אין טסטסורון ברמה גבוהה בגוף שהורמון זה הוא הורמון גדילה והוא תורם לעלייה במסה,מעבר לכך צריך כמובן גירוי מתאים לשריר ע"י אימון [את זה תשאירי למאמנת:)]. בקשר למה משתלם לך יותר תעשי את השיקול שלך... אני חייב לעצור לרגע ולהסביר משהו בקשר ל15 דק' בטן שציינת.. אין צורך לבצע מאות כפיפות בטן אפשר לסכם ב2 תרגילים מקסימום תנועתיים כיום עובדים על שרירי בטן פונקציונאלית בהיבט של ייצוב לומברי,CORE ,תנועתיות עמ"ש לומברי. [שדרך אגב גם עבודה על הבטן בהיבט הפונקציונאלי עשויה לסייע לך רבות בהיבט של להפחית עומסים מהגב הן בתרגול והן ביום יום] בהקשר של לרדת במשקל אני ממליץ לך לפנות לתזונאית כי סך הכל עם כל הכבוד לכל המאמנים כולל אותי אנחנו מאמנים ולא תזונאים וכמו שאת הולכת לאורטופד ולא מדברת על בעיות לב כך תלמדי היות ספציפית ולהבין שמדריך תפקידו לאמן,לטפל ומקסימום לייעץ בתזונה אך לא לבנות תפריטים כי זהו התפקיד של אנשי המקצוע המוסמכים לכך... בכל מקרה שיהיה חג שמח:)

friga

New member
חן..........חן חן לך

יש לי תזונאית,זה לא שציינתי זאת זה לא אומר שאין לי . אז ככה : לא דיברתי על הכאבי גב וממה הם נובעים,אני מניחה שהם נובעים בגלל שאני צריכה לחזק את שרירי הבטן,יש לי כרס קטנה ובזמן האחרון אני לא עובדת עליה,כבר מספר חודשים.מן הסתם בדקתי את הגב אצל אורטופד והכל בסדר. נכון,כדורסל זה מצריך תנועות שמצריכות גמישות אבל בלי קשר גם באימון אישי המאמנת נותנת לי תרגילים שעובדים על הארכת שרירים,וגם הייתי עושה הרבה פילאטיס ויוגה שזה עובד על הארכת שרירים. מה זה קומפנסציה? מדדים אה? אוקי,גנטיקה-תראה אני היחידה במשפחה שהיא ספורטאית מקצועית. אמא שלי היא מלאה,ואבא שלי יש לו רגליים רזות ומבנה גוף רזה כמו שלי ושוב,הבעיה של שנינו זה הבטן,לשרוף שומנים...תזונה? יש לי תזונאית כבר חודש ואני עובדת איתה על זה כרגע. הייתי במקרה אצל קוסמטיקאית ורופאת עור ושתיהן אמרו לי תזונה תזונה תזונה..יש לי אקנה בפנים,זה עוד משהו שמדרבן אותי כרגע לסגל לעצמי הרגלי תזונה מסוימים לאורח חיים בריא. אוקי בקשר למנוחה מספקת: מדריכת כושר במכון כושר שהתייעצתי איתה אמרה שאני יכולה לעשות כל יום כפיפות בטן,זה נכון? זה לא מזיק? יותר מדויק: זאת תדירות כזאת שנותנת לשריר להתאושש ומצד שני להתפתח ולעבוד כמו שצריך? אני כרגע עושה כפיפות בטן יום כן יום לא. שינה..בימים האחרונים אני לא ישנה טוב אבל אוקי זה גם דבר שאני מטפלת בו,אני עושה מדיטציות ויש לי כל מיני הרפיות שאני עובדת עליהן..אם אתה רוצה תראה את פרק 35 או 36 מסדרה "האלופה" אולי אפילו 34 אני לא זוכרת..ושם דריה מראה לג'לל שחקן הכדורגל תרגיל ריכוז מאד נחמדה שמלווה במוזיקה!חח נחמד..הייתי אומרת..אני אנסה את זה באחד המשחקים שלי ב"ה. 15 דקות בטן..תראה..אצלנו המדריכה יש לה ותק של שנים...אולי 30 שנה.. ולא אנחנו לא עושים הרבה חזרות,אגי מאמינה באיכות ולא בכמות,אבל כן זה יוצא רבע שעה כי היא משלבת המון המון וריאציות,יש המון המון תרגילים. בוא נגיד שאחרי הרבע שעה בטן אני מרגישה אותה בטירוף ולא בא לי לאכול. שאלה בקשר לטסטורון-אמרת שלנשים אין את זה ברמה גבוהה,יש אפשרות לספק את זה לגוף בדרך כלשהי?

חן M

New member
../images/Emo140.gif

א- קומפנסציה-זה פיצוי של שרירים,איזורי גוף וכו'... ב-תזונה!תזונה!תזונה!
ג-בקשר לכפיפות בטן כל יום: בעיקרון לטווח הקרוב זה נראה לא מזיק אבל מה שבטוח זה לא מועיל אין סיבה לבצע כפיפות בטן כל יום. לטווח הרחוק ביצוע לא נכון לאורך זמן והרבה חזרות של כפיפות בטן עלול לגרום לבעיות שונות הסיבה לכך שבביצוע כפיפות הגו לפנים נוצר עומס על איזור חלל הבטן הפנימי ורצפת האגן מה שקורה זה שמתאמנים לא מיומנים אינם יוצרים החזקה אקטיבית של שרירי הבטן ושרירי רצפת אגן ואז העומס הולך למקום המוחלש זה יכול לגרום ללחץ על חוליות עמ"ש יכול לגרום לקריסת איברים פנימיים,פגיעה באיזור רצפת האגן[שרירים,כלי דם,מערכת עצבית ורקמת החיבור] לבצע תר' בטן יום כן יום לא זה בגבול הסביר:) שוב הסברתי לך כיום מאמנים את הבטן פונקציונאלית בצורה ייצובית ולאו דוקא תנועתית. ד-בקשר לטסטוסטורון ממש לא מומלץ !!!

Grand Master G

New member
אשמח אם תרחיב ותפרט

לגבי אימוני ייצוב לבטן, וגם אם תציין את סוג ההכשרה שלך, ניסיון בתחום וכו'

חן M

New member
לגראנד מאסטר

לא הייתי קורא לזה אימוני ייצוב לבטן... אלה יותר שימוש פונקציונאלי ויעיל בשרירים אינטרינזיים בגוף בהודעה אחת איני אוכל לפרט את החומר בהקשר הזה מכיוון שבאמת זה המון חומר ובתאוריה הכל טוב ויפה במציאות הרבה יותר קשה ללמד זאת ועוד יותר לא קל לבצע זאת. סוג הכשרה: מדריך חדר כושר מוסמך,מדריך איגרוף מוסמך,מדריך קיקבוקס איגרוף תאילנדי מוסמך,בסטאז כרגע בעיסוי תאילנדי,עומד לסיים קורס של 120 ש' אנטומיה פיסיולוגיה פתולוגיה [קורס חובה למטפלים ברפואה משלימה],ועומד לסיים קורס יציבה אצל יואל שמואלי. בתחום האימון [לא רק חדרי כושר] יש לי ניסיון של 7 שנים. ולסיום למרות שעניתי לך דעתי היא שאין זה משנה מהי ההכשרה שלי לא אני נותן פה את המילה האחרונה, הפורום נועד לכם המאמנים העוסקים או המעוניינים לעסוק באימון אישי בכדי להעלות את המודעות לתחום האימון האישי לסוגיו כמובן הפורום מיועד גם למתאמנים המעוניינים לדעת קצת יותר לגבי האימון האישי והכוונה היא שוב לחשוף תחום ספציפי זה כמה שיותר.

וואי... אני מת לעשות..

...את קורס היציבה שבתרגול אצל יואל שמואלי... מה אתה אומר? ממליץ?

חן M

New member
../images/Emo24.gifממליץ בחום...

היום יש לי לעשות 3 מבדקי יציבה
כשיעורי בית למחר...... בכל מקרה אם אתה לוקח את הקורס הזה תדע שאתה חייב אבל חייב להשקיע!!

Grand Master G

New member
תודה על התשובה

אני אשמח אם תצרף לינקים למאמרים העוסקים באימוני בטן שכאלה, שנוכל להשכיל בנושא. שאלתי לגבי ההכשרה שלך רק כדי שנכיר יותר טוב את המנהל פה.

חן M

New member
גרנד לצערי...

הידע שלי וההתחדשות מגיעה דרך זה שאני כל הזמן נרשמם לקורסים,השתלמויות,קורא ספרים ומקבל מאמרים כתובים... וכמובן מתדיין עם חברים למקצוע... דוקא בתחום הקישורים למאמרים אני לא חזק משום שאיני גולש באתרי אינטרנט העוסקים בתחום חוץ מפורומים... אבל אשמח אם אתם תעלו קישורים כלשהם העוסקים באימון. אני אחפש בביליוגרפיה של המאמרים שאני קורא את שם המחברים ואשלח לך במסר אישי.

למעלה