שאלה למחשבה האם יש מקום לחרשים בטלויזיה

X יו יו S

New member
תפקידי אורח זה נחשב?

בעב"ן היתה שחקנית חרשית לכמה פרקים
ואם אני לא טועה זאת השחקנית שאת מדברת עליה מתוכנית "הוחלפו בלידתן"

danas83

New member
עב"ן
??

אני לא זוכרת את הסדרה הזאת...

אם התכוונת למרלי מטלין? היא משחקת בכל הסדרות - כאילו היא השחקנית החירשת היחידה בהוליווד
מה שמוכיח את הטענה שלי...

אורחת מהשער

כשהקידום הזה יצר לי דה ז'ה וו לסדרת טלויזיה ישנה מאוד: עובדות החיים, שכללה תקדים במסגרתו שולבה בתכנית דמות של נערה בעלת שיתוק מוחין שאותה גילמה שחקנית הלוקה בעצמה במגבלה. היו לזה ביקורות מאוד חיובית.

בארץ היה מקרה בודד שזכור לי - בסדרה עניין של זמן (המקורית) שולבה שחקנית בשם נועה ברק, הלוקה בפיגור קל. היא שיחקה את אחותה של אחת הדמויות והתייחסו באופן ישיר ללקות שלה, לתגובות של החבר של אחותה כשהכיר אותה וכו'. היות שזו הייתה סדרה חינוכית שאמורה להעביר מסר, זה התקבל בצורה אחרת מאשר סדרה שהיא למטרת בידור נטו.

אז נכון שלא הזכרתי כאן חירשים אלא בעלי מוגבלות בכללי, אבל לדעתי הכיוון הוא אותו כיוון.

danas83

New member
לא את צודקת

כמו שבעבר בתחילת שנות ה90 שמו דגש על תסמונת דאון והיתה תוכנית טלויזיה עם ילד עם תסמונת דאון בארה"ב מה שאין היום

היום אין דמויות עם מגבלויות כלשהן בטלויזיה בכלל

והוחלפו בלידתן החזירה את זה למסך הטלויזיה אבל של בערוץ כמוABC FAMILY שמקבילה לערוץ הילדים שלנו רק קצת יותר גדולים 14-18- זה לא בפריים טיים של הרשתות הגדולות וחבל

rotemliat

New member
עכשיו נזכרתי..

יש שחקן ששיחק גם ב'הכי דומה לאהבה' וגם ב"עד שמשפחה תפריד בינינו' שהוא חירש ודווקא בסרט השני עם שרה ג'סיקה פארקר כשהיא אומרת משהו על זה שגם ככה החיים קשיים ובטח לו אז למה להקשות עוד יותר ולהיות הומו או משהו כזה ואהבתי את התגובה של האמא(דיאן קיטון נראה לי..) אני נורא אהבתי את הסצנה הזו..

danas83

New member
אפשר קשור לסרטים

אני לא זוכרת ואני ראיתי כמעט כל סרט

rotemliat

New member
האיכות לא משהו..

כנראה שטעיתי הם יותר מדברים על הנטייה המינית מבחינת הקושי אבל הפואנטה היא שהוא כן משחק בסרט

מקווה שהקישור טוב..

spiceupmylife1

New member
ההודעה בראשי
משם הגעתי

אני חושבת שהנושא הזה של שחקנים חירשים בעולם המדיה והטלויזיה הוא מאוד מעניין...
למרות שבאופן אישי לא יצא לי לראות סדרות חץ מהוחלפו שמציגה ככה את השחקנים החירשים

אני מסכימה עם מה שניר כתב על ההבדלים בין ישראל לארה"ב בנושא של סובלנות כלפי אנשים מוגבליות כלשהן

ועל ABC FAMILY :) הם אוהבים דרמות עם נושאים חברתיים
(להוציא את משחק השקרים ושקרניות)

ממ אני מקווה כמובן שהמצב ישתפר ושנראה עוד דרמות כאלה מרתקות על המסך

spiceupmylife1

New member
לגמרי!!

ולצערי טרם הספקתי לראות את הפרק סוף עונה

אבל אראה מחר אני מקווה :)

daniela21

New member
תוהה ביני לבין עצמי...

עד כמה להעסיק שחקן בעל מגבלה כלשהי נובעת מניסיון לשוויוניות בין אנשים "נורמטיביים" (המרכאות במכוון) לאנשים עם מגבלה, או שמא מדובר באטרקציה מעניינת בתוכנית.
אני אישית מאד מתחברת לאנשים שיש להם ייחוד של מגבלה גופנית, נפשית או קוגניטיבית ולכן, בין היתר צופה בסדרות כמו המפץ הגדול, הופרדו בלידתן וכו'. אלו הם האנשים שבאמת מושכים את תשומת ליבי ועושים את התוכנית לשונה, לרוב במובן החיובי.
עד כאן ההקדמה, כי להערכתי, זו מעין "עסקת חבילה" - קידום אותן אוכלוסיות וייחוד התכנית המוצדת.

באשר לישראל, המצב שונה מכמה סיבות - ראשית, אין לנו יותר מידי סדרות מקוריות. אנחנו לא ארה"ב ולרוב אנו משדרים תוכניות מחו"ל, יוצרים גרסה ישראלית לסדרות מצליחות במיוחד (לרוב לא בהצלחה מרובה..) או יוצרים לעיתים רחוקות תוכניות מקוריות שנוגעות לסוגיות שמעניינות את הקהל בישראל - סדרות שעוסקות בדת, בבטחון וצבא, במערכות יחסים וכו'.
אני כמובן בעד להכניס גם אנשים חירשים לתוכניות, לתת יותר ביטוי בטלויזיה ולא רק כמתרגמים בבועה קטנה בצד החדשות, אבל מבינה שלצורך כך צריכים ליצור סדרה ישראלית מקורית ושבראשה יהיה במאי שחושב קצת מחוץ לקופסא..

אישית? "הופרדו בלידתן" גרמה לי לסקרנות אדירה באשר לשפת הסימנים. שפה מיוחדת שנראית לי כמו ריקוד באמצעות הידיים והפנים. הלוואי והיתה לי קליטה טובה לשפות...

danas83

New member
מסכימה איתך

הרי במפץ הגדול ברור ששלדון סובל מאספגר אבל לא אומרים את זה במפורש כי הוא גם גאון אבל להביא את זה לפריים טיים וזאת סדרה מעולה!! הוא דבר מאוד מיוחד ושונה ולכן הוא זכה באמי פעמיים ברציפות

danas83

New member
האמת זה היה נראה כך

הופתעתי למרות לא התעניינתי בחיים האישיים שלו אבל הצורה שבו הוא עשה את זה לא בתור COVER לעיתון כמו קליי אייקן וכל השאר
כל הכבוד לו

למעלה