שאלה מתושבת אזור הדרום

nataly2323

New member
שאלה מתושבת אזור הדרום

שלום רב, אני תושבת גן יבנה ועובדת בת"א. בשל המלחמה האחרונה בעזה נאלצתי להפסיד ימי עבודה על מנת לשמור על בני. האם אני זכאית לתשלום ימי ההיעדרות? האם אני זכאית להחזר תשלום שכר עבודה ששילמתי למטפלת? האם כבר נתקבלה החלטה בנושא?

עורך oz

New member
שאלה מתושבת אזור הדרום

שלום רב, להלן תשובתו של עו"ד דוד רוטנברג, מומחה בתחום הפיצויים מרשות המסים: עובד שנעדר בשל שמירה על ילדו, עקב סגירת מוסד הלימודים של הילד בהוראת פיקוד העורף, ובלבד שמוסד הלימודים נמצא באזור הדרום שנקבע בתקנות - זכאי לשכר עבור יום היעדרותו. מעסיק שעובדו נעדר מסיבה זו, זכאי לפיצוי מקרן הפיצויים, בתנאי שהעובד יצהיר כי בן זוגו לא נעדר מעבודתו באותו יום וכי הוא עצמו (העובד) נשאר לשמור על הילד עקב הוראת פיקוד העורף לסגור את מוסד הלימודים. לשימושך מידע וטפסים רלוונטיים באתר רשות המיסים. לצפייה - לחצי כאן. למידע נוסף ניתן לפנות אל מוקד הפיצויים של רשות המיסים באמצעות פקס שמספרו: 03-7113329, או באמצעות דואר אלקטרוני: [email protected]. בברכה, רעות

nataly2323

New member
האם כבר נתקבלה החלטה רשמית בנושא?

ממקום העבודה נמסר לי שעדיין לא. מתי נתקבלה ההחלטה? כמו-כן, הילד שלי מטופל אצל מטפלת שגם גרה בגן יבנה ובתקופת המלחמה שהינו אצל המשפחה בראשון. האם גם במקרה זה אני זכאית להחזר?

עורך oz

New member
האם כבר נתקבלה החלטה רשמית בנושא?

שלום רב, עסקים רבים נפגעו כלכלית עקב המצב הביטחוני ששרר בדרום הארץ. בהמשך להסכם העקרוני שבו סוכם מנגנון הפיצוי לעובדים ומעסיקים בדרום, אישרה ועדת הכספים את תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (נזקי מלחמה ונזק עקיף), שמתייחסות לתקופה שבין 27.12.08 עד 19.1.09. למידע אודות הנחיות לקבלת פיצויים כפי שמפורסם באתר עוז - לחצי כאן. לבירורים בנושא תביעות פיצויים ניתן לפנות למוקד: רחוב סמטת הפלדה, בניין פרץ סנטר, קומה 2, שדרות טלפון 08-6899952 קבלת הקהל והמענה הטלפוני במוקד יפעלו בימים א'-ה', בשעות 16:00-9:00 בנוגע לשאלתך השנייה: מעונות ומשפחתונים פרטיים לא מפוקחים על ידי משרד התמ"ת ולכן אין החלטה מסודרת בנושא זה. כדאי לנסות להגיע להסדר עם מפעילי המסגרת הפרטית לגבי חלוקת הנטל. לשאלות בנושא החזרים עבור תשלום לגנים פרטיים ניתן לפנות לארגון גני הילדים הפרטיים, בטלפון 03-5253232. בברכה, רעות

למעלה