שאלה נוספת

ואחרונה, בביצה רב השומן נמצא בצהוב

מה שקרוי חלמון.זאת אומרת שעדיף לאכול רק את החלבון,נכון?

מה יש לך נגד שומן? ../images/Emo13.gif

בחלמון (הצהוב) יש מלבד שומן גם כמות יפה מאוד של ויטמינים ומינרלים וגם של חלבון. אין סיבה לוותר עליו (מה גם שערך החלבון הכללי בביצה עולה כשצורכים אותה בשלמותה, ולא רק את החלבון)

רוצה פשוט לאזן את רמת השומן בגוף.

תודה על תשובתך.(אז אפשר לאכול ביצה כל יום גם אם אוכלים טוב? או שלא מומלץ?)עשיתי דיאטה והגעתי ב``ה למשקל תקין,אך נשאר שומן.

אין קשר בין אחוזי השומן האגורים בתאי השומן

לבין כמות השומן בתזונה. עודפי קלוריות יאגרו כמאגרי שומן, ולא משנה מה מקור הקלוריות העודפות, וצמצום שומן מהתפריט לא יגרום לגוף לשחרר שומן מתאי השומן. יש כמה אפשרויות - הראשונה, יש לך מסת שריר נמוכה. כך שהמראה נראה רופס ונוצרת אשליה שהבעיה היא בגלל עודפי שומן, כאשר למעשה הבעיה היא בחוסר שרירים שיחטבו את המראה. השניה, אחוז השומן שלך עדיין גבוה. הפתרון הוא גירעון קלורי. השלישית, שהמצב שלך בסדר גמור והבעיה היא בעיה פסיכולוגית של דימוי גוף לא נכון. במילים פשוטות, את רואה שומן איפה שאין שומן.

adudu

New member
לאלפקה פקה, נראה לי שאת מבינה

ותוכלי להסביר לי:(אני במקרה גם חולת צליאק שנכנסת מעת לעת לפורום שלך) אם אני אוכלת 8 פריכיות אורז ויש בזה 240 קלוריות ו-2 גרם שומן זה משמין פחות מאשר אם אני אוכל פיתה שיש בה 240 קלוריות ו-10 גרם שומן? אני לא יודעת אם צריך להסתכל על הקלוריות או על השומן במוצר. נראה לי לא הגיוני שדבר שמן כמו פיתה משמין באותה מידה כמו 8 פריכיות אורז. אחרת, למה שירשמו כמה מהקלוריות מגיעות משומן?

ענו לך ../images/Emo13.gif לא משמינות יותר

למה שיציינו כמה קלוריות מגיעות מהשומן? כי יש אנשים שחשובה להם כמות השומן במזון (למשל סוכרתיים), יש אנשים שבגלל מחלות ובעיות מסוגים שונים צריכים להפחית שומן במזון, כל האנשים רצוי שידאגו שכמות מסוימת מהקלוריות שלהם תגיע משומן, ויש גם סתם פסיכים כאלה שרוצים לדעת מה יש במזון שלהם וכמה (כמוני).

adudu

New member
נהדר

אם כך, אני אעדיף עתה לאכול 2 פיתות ביום, ולא לאכול 2 חבילות של פריכיות! תמיד חשבתי שפריכיות הן יותר דיאטטיות ופיתות משמינות..

למעלה