שאלה על המקצוע

mr redimmer

New member
שאלה על המקצוע

הי, אני לומד בכיתה ט' ובשנה הבאה אני אמור לבחור בתיכון 2 מקצועות שעליו אני אעשה 5 יחידות בבגרות. אחד אני כבר בחרתי בטוח: ערבית, אני פשוט לוקח את המקצוע הזה באיזי וצוחק על כמה המבחנים קלים.....לא פגשתי מקצוע יותר מערבית. המקצוע השני שבטח אתם מנחשים.........ביולוגיה. אני חולה על המקצוע הזה במיוחד על מיקרוביולוגיה, גנטיקה, אימונולוגיה וכל דבר שקשור לרפואה וגוף האדם למרות שאני מעדיף לוותר על בוטניקה שזה לפי דעתי שיעמום טוטלי. אבל הבעיה העיקרית שלי זה שאני גם חשבתי שהמקצוע הזה ישמש לי כקריירה אבל כולם תמיד אמרו לי שבמקצוע הזה אתה עושה גרושים שרק יספיקו לך לאוכל..... זה די ביאס אותי......אני לא אומר שאני מתכנן תאר ראשון.....אני מצפה לפחות לתואר שני אם לא דוקטורט(זה אני אעשה רק אם יהיה לי זמן) אב באמת....כמה כסף עושים מלהיות: ביולוג?

אז ככה. ראשית, ברוך הבא.

במיקצוע הביולוגיה, ישנם המוןןןןן תחומים שאתה יכול לעסוק בהם: חוקר, רופא, הוראת הביולוגיה, מהנדס מזון ועוד מלא! ישנם תחומים שבהם באמת לא מרוויחים הרבה כגון לבורנט או מורה החטיבת הביניים. אם תרצה ללמד ביולוגיה בתיכון ותהייה עם תואר שני ומעלה, תקבל משכורת מדהימה! חוץ מזה, רופאים מקבלים הרבה(תלוי באיזה תחום), מהנדסים גם....תעשה את השיקול שלך. חוץ מזהף אתה וכולה בכתה ט' - קח את הזמן, זה עוד יבוא לך! בהצלחה!

למעלה