שאלה על E2

מיקי 2

New member
שאלה על E2

שלום רב, אני לפני הזרעה, אשר מתעכבת בשל E2 גבוה- 22,000 אני מזריקה גונל F, שתי אמפולות ביום ובמקביל מסניפה סינרל. השחלות שלי הגיבו יפה וכרגע יש לי 20 זקיקים בגדלים 20-35, וההזרעה נדחת בשל רמת הורמונים גבוהה בדם. מסיבה שאינה ברורה לי ה E2 מסרב לרדת, וה P עדיין נשאר נמוך - 8.92 בסוף השבוע חוויתי תחילתו של היפר, ומיד קבלתי הנחיה להפסיק להזריק ולהמשיך רק להסניף סינרל. מאז אני עושה כל בוקר בדיקת דם ו US. הזקיקים גדלים ומתרבים, אולם ה E2 אינו יורד. האם יש עוד סיכוי להזרעה, ולהצלחתה? האם מומלץ לחכות כ"כ הרבה זמן? במיוחד שיש כמות גדולה של זקיקים, ובגדלים כאלה? אודה לתשובתך. האם להספיד את הטיפול השז?לללל

תשובה על 2E

מיקי2 שלום ריבוי הזקיקים בנוכחות רמות גבוהות של E2 חושף אותך לסיכון מוגבר לתופעה הנקראת - גירוי יתר של השחלות OHSS. תופעה זאת מתרחשת לאחר ובעקבות הביוץ, כך שאחת הסיבות שהופסק הגירוי ההורמנלי ונמשך השימוש בתרופה המדכאה, הנה להקטין את רמות ה E2, ובעקיפין גם את מספר הזקיקים ששגשגו בעקבות הגירוי עד כה. יתכן שיש מן התבונה להזהר כפל יתר עם השגת ביוץ, ואף יתרה מכך, אם ביצוע הזרעה במטרה להשיג הריון. זאת כיון שהריון מאריך ומעצים את תופעת גירוי היתר. כדאי שתיועצי ברופא המטפל לגבי האפשרויות הנ"ל. ד"ר אמנון בוצ´ן

למעלה