שאלה עקרונית בנוגע להסכמת הדיירים לבנייה.

חזרנו להשפלות קרמר ?

במה אני קשקשן ?
&nbsp
אולי תירשם לתפוז עם ניק רגיל ?
נמאסת כבר עליי.

באהבה....

אז אני פורש מתגובות בפורום הזה.
אין לי עניין להמשיך לקבל את מתקפת הטרולים הזאת.
תמשיך להגיב לבדך.

beautybutterfly

New member
שאלה עקרונית בנוגע להסכמת הדיירים לבנייה.

רציתי להבין משהו ברמה העקרונית.

1) האם כל שכן שרוצה לבנות משהו, ויודע שהוא צריך לכך גם את הסכמת הדיירים אבל גם יודע שהוא לא חייב במקרה שלו הסכמה של כולם, יכול בפועל לדלג על דיירים מסויימים מבלי ליידע אותם, ובכך למעשה להפיל עליהם את העניין בהפתעה גמורה, כשיוצא להם לראות את הבנייה מול עיניהם מבלי שהיה להם אפילו מושג כלשהו? האם זה אפשרי וגם חוקי?

2) האם הוא יכול להחתים את השכנים מדלת לדלת גם בלי לכנס אסיפת דיירים מסודרת בעניין? אגב, לועד הבית אין כאן שום צד בעניין, מהבחינה הזאת של לדאוג שאותו דייר יחתים כהלכה? אני רק רוצה לוודא את הנקודה הזאת. כמובן שגם ידוע וברור לי שצריך להחתים רק על תוכנית של מהנדס ולא סתם על דף ריק.

כמה קל, ככה נוח, אך האם גם חוקי? האם זה בבחינת "כשר אבל מסריח"?

האם אין לי מה לעשות עם זה ואין לי שום זכות או יכולת לקבול על העניין, גם אם בדיעבד, לצערי, ורק אחרי שאותה בנייה כבר מוקמת לי מול העיניים?

תודה מראש לעונים.

כן, הבנת נכון

מי שאמור ליידע את השכנים חסרי המודעות ליוזמת תוספת הבנייה, זו הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
זו האחרונה דואגת ליידע את השכנים, כך שכל השכנים יידעו על הנושא מבעוד מועד, ויוכלו להתנגד בעל פה בפני הוועדה עצמה ולפני מתן ההיתר בנייה.
כך שדבריך לגבי זה שאתה קם בבוקר ולפתע נתקל בצוות בנייה ללא שום ידע מוקדם, אינם נכונים.
ההתנהלות של השכנים המתנגדים, איננה מול השכן היוזם, אלא מול הוועדה לתכנון ובנייה.
הדייר שיוזם את הבנייה איננו חייב לבקש את הסכמת כל השכנים, אלא רק את חלקם ( או רובם, לפי ההקשר ).

שיהיה בהצלחה

beautybutterfly

New member
ובכן, יותר משהשכנים שלי חסרי מודעות

הם פשוט לא טיפוסים שמעניין אותם יותר מדי משהו שקורה בבניין הזה, מכל בחינה שהיא. זה המצב. אבל אותי ועוד איך מעניינים דברים כאלה.

הבעיה היא שהם לא הוציאו כל היתר בנייה. הצלחתי לברר זאת מול גורם מסויים בעירייה ואף ראיתי שלא הוצאו כל היתרים דרך מנוע החיפוש שנמצא באתר של העירייה, שם ניתן לצפות בכל ההיתרים שהוצאו במהלך השנים לפי שם הרחוב.

כך שאני רוצה להאמין שבגלל זה לא היה כאן אצלנו שום דבר ממה שתיארת - לא פנייה מטעם הוועדה המקומית, ובוודאי שלא החתמת דיירים.
אגב, בכל מקרה של בנייה, מכל סוג שהוא, שמצריכה הוצאת היתר, פונה הוועדה לדיירים?
אז במקרה שלי, אכן נתקלתי בשיפוצניק שמתקתק שם עבודה על הגג חבל"ז, ללא שום ידיעה מוקדמת מצד מישהו שזו הבנייה שהם מתכננים שם.

בכל אופן, רק כדי להבין את הנקודה הזאת - זה לא הדיירים הבונים שאמורים להחתים את השכנים ולא הוועדה? הם מחתימים דיירים שמסכימים לאחר שכבר הוציאו היתר, או שמחתימים על התוכנית של המהנדס שהם הביאו מטעמם, ורק השלב הבא זו הגשת הבקשה לעירייה למתן היתר בנייה?
האם החתמת הדיירים אמורה להיות השלב הראשון בכל מקרה?

על התייחסותך.

עונה -

שלב ראשון, זה טופס החתמת דיירים שהדייר היוזם מחתים מדלת לדלת.
שלב ההחתמות חד פעמי.

שלב שני, אם הושגו חתימות כנדרש לפי החוק, הוועדה מפרסמת מודעות בחדר המדרגות וברחוב שלכם לגבי יוזמת בנייה או "הקלות בנייה" כמו שהם קוראים לזה.
במודעה, הוועדה קוראת למתנגדים להעלות את הטיעונים שלהם בעל פה בפני הוועדה לתכנון ובנייה, זאת לפני קבלת היתר בנייה.
מי שמתנגד, יכול להיות שכן בבניין שלכם או אפילו מישהו מבניין סמוך.

לגבי השיפוצניק, אני לא יודע אם מדובר בסתם שיפוצים או בבנייה לא חוקית.
אם לדעתך נעשית בנייה לא חוקית בבניין, בשטח הרכוש המשותף, אתה יכול להתלונן על כך לפני הפיקוח העירוני. יתכן שהם יקבלו את התלונה שלך במוקד העירוני עצמו או יפנו אותך להתלונן אצל פיקוח בנייה, בכתב ( פקס / אימייל ).

שיהיה בהצלחה

למעלה