שאלה קצת טיפשית, אבל נו,

ailag

New member
שאלה קצת טיפשית, אבל נו,

פורום חדש, ישאלו אתכם את זה עוד הרבה. איך יודעים אם יש את המחלה? קראתי את המאמר שמסביר מהי, אבל איך ניתן לזהות? במקרה שלי, למדתי טוב ביסודי, קצת פחות טוב בחטיבה, מכיתה ט´ והלאה (ואני בת 21) אני לא מתרכזת בשיעורים, מקשיבה דקה כן דקה לא (באופן שרירותי), לא ניגשת לשיעורי הבית, לא מתמקדת בדבר אחד - גם א בחדר צ´אט אחד. כיצד אדע אם אני חולה במחלת חוסר קשב או.. חולה במחלת העצלנות? (יש לי הרגשה שהמחלה השניה היא היא המחלה שלי. ככלות הכל, כל הסימפטומים שם.)

אין שאלות טיפשיות יש רק תשובות...

שלום גליה, אני מבין שאת סטודנטית או מתכוונת ללמוד אז הדבר הטוב ביותר לעשות זה לגשת לאגודת הסטודנטים ולשאול אותם איזה מכון לאיבחון הפרעות קשב וריכוז או ללקויות למידה מוכר על ידי האו"נ בה את לומדת, כך שעל סמך המלצותיו (והמלצותיו בלבד!!!) תוכלי לקבל התאמות שיאפשרו לך לבטא טוב יותר את ידיעותייך (במבחנים ועבודות) אם אכן תימצאי כבעליה החוקיים של הפרעה זו(סימפטומים דומים במינונים שונים יכולים להיות סימן להרבה דברים ובדיוק בשל כך יש ללכת לבעלי המקצוע ורק אליהם). באגודת הסטודנטים גם יוכלו להפנות אותך גם לסטודנטים אחרים בעלי הפרעת קשב ובעיקר ליחידות אחרות בקמפוס שכל תפקידן הוא לסייע לסטודנטים בעלי לקות למידה (מניסיוני הפרטי באו"נ חיפה, היחידה המסייעת ללקויי למידה היא מצויינת ועבורי היא מהווה את ההבדל "הקטן" שבין להתקבל לאו"נ ולשרוד בה ובין לא להתקבל ולא...). אם או"נ אינה על הפרק את יכולה לנסות כמובן את דפי זהב וכאן חשוב לי לומר שאיבחון וטיפול בהפרעת הקשב שלי מסייע לי גם אך בעיקר מחוץ לימודים. הפרעת קשב וריכוז יכולה להיקרא גם לקות בקשב וריכוז אך בוודאי אינה מחלה (ואני מקווה שלא ניסית אנטיביוטיקה כנגדה
). עצלנות זה אולי הסימפטום שאותי מבלבל ביותר ואני מרגיש לפעמים שאולי אני כזה בסה"כ וכל המילים היפות הן רק תרוץ...אבל ככל שאני לומד יותר על בעיית הקשב ויכול להתמודד טוב יותר עם השפעתה עלי, אני מרגיש שאני יכול לעשות פתאום דברים שלא האמנתי שאוכל וכמובן לעשות דברים טוב יותר. אני מקווה שתבריאי מה"מחלה", בהצלחה - גידי.

kniaper

New member
ברוכה הבאה ל../images/Emo82.gif

הקמנו את הפורום בדיוק בשביל שאת ואחרים תוכלו לשאול את השאלות ולבטא את הללו. אני מכיר את התחושות שאת מתארת ורוצה להגיד לך שגם אם לאחר אבחון לא תמצא התאמה מלאה להגדרה עדיין אין זה אומר שאת עצלנית. לגבי אבחון ישנם מכונים שעושים את האבחון. אני מכיר רק את זה שבאוניברסיטת חיפה אבל יש מקומות נוספים. אני אשמח אם באי הפורום האחרים ימליצו לך מנסיונם האישי. מקווה שתמצאי פה את מה שאת מחפשת
ניר

למעלה