שאלה קצת מוזרה אבל מנסה...

s i s u

New member
שאלה קצת מוזרה אבל מנסה...

הי יריב
תודה על קיום האתר!
השאלה שלי כאמור קצת מוזרה
רציתי לדעת אם יש איזו דרך יצירתית אבל חוקית
לשלב בין השקעות בנדלן בארה"ב לקבלת ויזה מכל סוג שהוא.
מקווה לא לעורר כאן גלי צחוק :)

vinney

Well-known member
יש, אבל אל תצפה להרבה רווח כספי

זה נקרא "ויזת משקיע" (EB5), אתה שם כמה מאות אלפי דולרים (בין חצי מיליון למיליון לפחות) מכסף נזיל שלך (נזיל, הכוונה שזה לא כסף של משכנתא מהבית שלך או הלוואות מחברים, אתה צריך להראות שאתה לא נשאר בלי כלום אחרי שאתה שם את הכסף הזה, כולל להראות שעדיין תהיה ברשותך דירה נקיה, הכנסה וחסכונות). הכסף הזה מושקיע בפרוייקטים נדלניים ואחרים באזורים "מועדפים", או בחברה בבעלות ישירה שלך, ובתמורה אתה מקבל ויזת משקיע שתהפוך לגרין קארד. הגרין קארד מותנה בהמשך קיום הפרוייקט למשך כמה שנים, ולאחר מכן יהפוך לקבוע. הפרוייקט חייב לספק תעסוקה לאמריקאים (לפחות 10 איש, אם אתה משקיע בחברה ישירות), ז"א דירות להשכרה "סתם" לא מקובלות, אבל קומפלקסים מנוהלים - כן.

במה שידוע לי, מכסת הויזה הזאת רובה ככולה הולכת לסינים בשנים האחרונות.

http://en.wikipedia.org/wiki/EB-5_visa

s i s u

New member
האם זה תקף רק לנדלן או להשקעות עסקיות אחרות?

לצערי אין לי את הסכומים והיכולות האלה להשקעות בנדלן שיסדרו ויזת שהייה. לכן מנסה לברר אופציות אחרות.
ותודה על תשובתך.

vinney

Well-known member
זאת האופציה היחידה כרגע

כשבישראל יאשרו את E2, תוכל להשקיע גם סכומים נמוכים יותר ולקבל ויזה - אבל לא בנדלן אלא בתעסוקה. נדלן לא נותן שום דבר, מה שכן מאפשר קבלת ויזות משקיע זה יצירת מקומות עבודה לאמריקאים.

vinney

Well-known member
עם דרכון בריטי אפשר לקבל E2

ישראל כלולה בהסכם E2, אבל עדיין לא אישרה ויזה מקבילה לאמריקאים, לכן ישראלים עדיין לא יכולים לקבל אותה. עם דרכון בריטי אפשר.

אבל שוב - זה בכלל לא קשור לנדל"ן, זה קשור לתעסוקה.

s i s u

New member

ויזת משקיע

לא עוררת כלל גלי צחוק..נושא ויזת משקיע (E2) דובר באחרונה לא מעט בארה"ב.

לאחרונה אף חתם הנשיא אובמה על חוק המאפשר גם לישראל להיכנס למועדון האקלוסיבי בו חברות עשרות מדינות, המאפשר למשקיעים מישראל לקבל ויזת משקיע והיכנס אליה לא בתור תיירים.

עד היום משקיעים ישראלים המנהלים עסקים בארה"ב הורשו להיכנס כתיירים והותרה להם שהיה בת חצי שנה בלבד.

בעקבות החוק החדש יוכלו ישראלים לשהות בארה"ב בין 2-5 שנים.

החוק אינו מגדיר סכום מינימלי להשקעה וזה די נתון למו"מ בבקשת הויזה.

מה שכן מוגדר בחוק הינו העסקת עובדים אמריקאים, שכן החוק רוצה לעודד העסקה של אמריקאים. קרי אם רכשת בית אחד לא בטוח שזה עונה על ההגדרה, אך הם יש ברשותך כמה נכסים הסיכוי גדל שכן ניתן להוכיח כי את מעסיקה עו"ד, שיפוצניקים, חברת ניהול וכו' על בסיס קבוע, ובכך תורמת ולו במעט לכלכלה האמריקאית

בהצלחה

s i s u

New member
תודה על תשובתך יריב. יש לי עוד כמה שאלות.

לפי תשובתו של ויני E2 מיועד רק להשקעה בעסקים ואילו אתה אומר שאפשרי גם להשקיע איתו בנדלן. מה לא הבנתי?
האם הויזה הזו מאפשרת להשאר בארה"ב יותר מחמש שנים למי שיש לו פספורט בריטי?
האם אתה מייעץ גם לאלו הרוצים להשקיע בעסקים ולא בנדלן ואם לא, למי עלי לפנות לשם כך?
שוב המון תודה!

עסק או נדל"ן

נדל"ן יכול להתקיים גם כעסק. אם הרעיון הוא לרכוש בית ולהשכיר אין כאן שום התקיימות של עסק.

אך במידה ורוכשים בתים, משפצים, משכירים ומוכרים אפשר להוכיח כי מדובר בעסק לכל דבר, גם אם זה בתחום הנדל"ן.

לגבי פספורט בריטי, ישראל מצטרפת לרשימה ארוכה של מדינות שכבר מוכרות והחוק לגבי ויזת משקיע אינו חדש עבורם..לדעתי אנגליה היא אחת מהם.

לגבי שאלתך האחרונה - אינני מייעץ לאלו הרוצים להשקיע בעסקים..ההתמקצעות שלי בנדל"ן.

בהצלחה

למעלה