שאלה, רכוש טרם נישואיים

NIV117

New member
שאלה, רכוש טרם נישואיים

שלום, קיבלתי נחלה חקלאית טרם נישואי ובהסכם ממון, נכתב במפורש שהוא שייך לי בלבד. בנוסף בהסכם נרשם כי שכר הלימוד ששילמתי לבת זוגי דאז אשתי בעתיד סכום גדול של 300000 ללימודיה ששילמתי כי כפי שאמרתי זוהי השקעה עם חלילה יקרה משהו והורי אשתי סרבו לשלם טרם נישואינו יוחזרו במקרה פרידה. ובאמת רק לאחר שנפגעתי אשתי יצאה לעבוד לפני כן לא רצתה, בתקפות זמן זה שילמתי גם פנסיה על שמה ועוד חסכונות
במהלך החיים כשמונה שנים נישואים נפגעתי בתאונה לקחתי הלוואה גדולה על בסיס שיעבוד הנחלה. קניתי דירה הרשומה גם על בת הזוג שלי מאחר שחששתי לחיי ורצית כי עם יקרה משהו לי, רק היא וילדי ולא הורי יקבלו את העיזבון
עם כי הייתה הבנה ביננו כי הכסף שלי בלבד מאחר והגיע בעצם מ"טרום" מכירה של הנחלה. הדבר וההסכם הוקלטו. ויש תיעוד. היום נשואים 13שנה כעת זוגתי החליטה לעזוב מאחר והחיים עם נכה משותק קשים לה ואני מבין. האם בית משפט ייפסוק את הדירה כשייכת גם לה?
תודה

יש את כל הסממנים של כוונת שיתוף מצידך וכבונוס גם הצוואה

תצטרך לשבת עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה שיבחן את החומר לעומק, אבל גם אם תחליט לפנות להליך להיאבל על הדירה, סיכוייך בבימ"ש לא משהו, בלשון המעטה. בתי משפט לא מתלהבים, שוב בלשון המעטה, מהסכמים שנעשו לאחר החתונה, בטח כאלה שלא אושרו כדין בבימ"ש. שמע, הכל אפשרי ויש פסקי דין יוצאי דופן, אבל הסבירות נמוכה.

NIV117

New member
האם לדעתך,

אוכל לדרוש את מימוש הסכם הממון, והחזר הלוואת הלימודים או דרישה בזכויות אחרות הנובעות ממנה , זה הוגדר בהסכם והוחתם בבית משפט כמו גם זכויותיי בנחלה

נשמע שיש לך קייס... אבל אתה בהחלט חייב עו"ד

אולי אפילו חיוב מכירת הבית כדי לשחרר את השיעבוד של הנחלה... הכל יכול להיות.

הנחלה נשארת שלך, זה נכס חיצוני שהוחרג בהסכם טרום נישואין

אם אכן ההסכם אושר כדין בבימ"ש או נטוריון. אם ההלוואה מעוגנת גם היא בהסכם זה, ייתכן שהיא תקוזז מהסכומים המגיעים לה עפ"י האיזון. קח בחשבון שבתי משפט מאד לא אוהבים "הלוואות" שאחד מבני הזוג נזכר לגבות רק במהלך גירושין. ישאלו אותך איפה היית עד היום? וכשיש מקום לשיקול דעת, בתי המשפט נוטים במידה מסויימת לטובת הצד החלש, אשתך במקרה זה. זה לא חוק ואפילו לא כלל אבל רואים מגמה כזאת. אל תבנה על כך שתקבל סכום זה באופן אוטומטי. צריך לקרוא בדיוק את ההסכם וגם אז היא יכולה להילחם בך בבית משפט.

השאלות האלה הן לא שאלות לפורום. אתה חייב להכניס יד לכיס וללכת לייעוץ משפטי רציני.

למעלה