שאלה רצינית

החסום1

New member
שאלה רצינית

בלי שידעתי גוייסתי לצהל כשבתיקי הרפואי כתוב שאני סובל מהפרעת אישיות גבולית!! שרתתי שנתיים עם עליות ומורדות עד שיום אחד נמאס לי נגשתי לקב"ן והוא שחרר אותי ככה בציק תוך דקה. בזמנו לא הבנתי למה שוחררתי כל כך מהר ומאז אני היום בן 40 לא הצלחתי בכלום בלשון המעטה די במקרה התגלגל אלי תיקי הרפואי מהצבא ושם ראיתי שאני סובל מהפרעת אישיות גבולית! ושאלתי היא האם ניתן לתבוע את הצבא על כך שמעולם לא אמר לי ממה אני סובל על מנת שאוכל לטפל אז בבעיה והייתי חוסך לעצמי הרבה בעיות??

macacu

New member
אתה רוצה להגיד לי שלפני 22 שנה

ידעו בכלל מה זה הפרעת אישיות גבולית? ועוד היו מסוגלים לתת את האבחנה הזאת??? אני מסופק bpd זאת המילה האחרונה היום בשוק הפסיכיאטריה...עניין של אופנה. לא נראה לי שהאבחנה הזאת הייתה קיימת אז, וגם אם כן לא ממש מיהרו לתת אותה

החסום1

New member
אכן כן

יש לי את כל המסמכים שחור על גבי לבן גם אני הייתי מופתע!!

אופירA

New member
מנהל
אין טעם שתתבע

גם הרופאים המטפלים נוטים שלא לומר למטופל את האבחנה שלו, בעיקר כשמדובר בהפרעת אישיות גבולית. ידיעת האבחנה הזו אינה מקדמת בדרך כלל את הטיפול. יש מקרים שידיעת האבחנה אפילו תוקעת ומעכבת את הטיפול. הטיפול הוא בסימפטומים של הסבל, ואני בטוחה שכל השנים ידעת שאתה סובל וממה אתה סובל (מתח, תקיעות, בעיות תקשורת, קשיי תפקוד, עוצמת רגישות גבוהה וכו'). אז הצבא לא בעצם הסתיר ממך שום מידע חיוני, והוא אינו חייב לספר לך את האבחנה שלו. עליך לזכור שאבחנה פסיכיאטרית אינה מידע רפואי מוחלט, ולכן זה נחשב כהשערה של הרופא שמסר את המידע לצבא, ולא עובדה ברורה ומחייבת במתן מידע. למשל, רופאה אחת כתבה עלי שיש לי תובנה חלקית... זו לא אבחנה שמחייבת מכאן והלאה כל רופא, ושמחייבת אותי להתייחס אליה. כל רופא אחר יטען שלרופאה דווקא היתה תובנה חלקית ביותר לגבי... כמו כן, בתיקי מופיעות אבחנות שונות ומשונות. חלקן ידעתי מלכתחילה, וחלקן - בדיעבד. אף אחת לא נחרצת וברורה, ובוודאי שלא מחייבת שום דבר. רובן ניתנו על מנת שאעשה בהן שימוש לצרכי, כגון כדי שאקבל תרופות הנחוצות לי מהקופה, או כדי שאקבל ביתר נוחות את קצבת הנכות. הרופא לא סגור על האבחנה, אלא שהיתה לו הרשות הרפואית לתת לי אותה, אז הוא נתן לי אותה לשימושי.

למעלה