שאלה שאלתית

• פותח הנושא axe9
  • פורסם בתאריך

axe9

New member
דורין - הבנת הנקרא יקירתי

רשמתי בפרוש שהנסיעה מתרחשת בעוד כחודש
מדובר בטיול פרופר שמתאים לילדים מעל גיל 8 ודי הזדמנות לי ולילד הגדול לבלות זמן איכות ביחד.
ומדובר על 3 לילות שבכל מקרה הם לא הימים שלי עם הילדים

כך שכל מה שכתבת לא רלוונטי .

Acoustic 3

New member
וואי סתמי כבר

הבנאדם יוצא לחופשה מהעבודה ואת רוצה שהוא ישלם עליה - לגרושה?!
&nbsp
אם לא היית חמור קופץ בראש היית שמה לב שהוא כתב שהחופשה מתאימה לילדים.
&nbsp
עכשיו לכי ותעמדי בפינה.

axe9

New member
שאלה שאלתית

שלום רב , אודה לעזרתכם בסוגיה מורכבת
אני גרוש כבר 3 שנים עם 2 ילדים בני 9 ו 5 , כרגע לא במערכת יחסים משמעותית
הגירושין היו תהליך קשה וארוך מאוד ( מעל שנתיים ) למעשה אני בתחושה שעד היום גרושתי לא השלימה עם הפרידה .
מיום הפרידה הגרושה מיררה את חיי באמצעות הילדים בכל דרך שיכלה .
גם היום אחרי 3 שנים היא מקשה על כל מהלך בלתי שגרתי שאני מנסה לבצע למזלי רוב הזמן שלי עם הילדים וכו' מעוגן בהסכם הגירושין .

הדילמה היא כזו :
בעוד כחודש אני נוסע לחו"ל מהעבודה ויש לי הזדמנות לקחת איתי את הילד הגדול ( בן 9 ) איתי , לילד הקטן הטיול פחות מתאים, כמובן שהאם לא ששה לשתף פעולה ולמעשה לא מגיבה לבקשה שלי .

הפעולה שאני יכול לעשות היא לספר לילד שיש לו הזדמנות לסוע איתי ושהוא יפעיל מנוף על אמא שלו אני די חושב שמהלך כזה יצליח .

מצד שני אני חושש שאם המהלך יכשל זה יפגע בילד שירגיש תחושה של החמצה

תחושה כזו לא תהיה אם אומר לו שנסיעה מיועדת למבוגרים בלבד ואבא נוסע לבד ( ולמעשה אוותר על האפשרות לצרף אותו )
התקשורות עם האמא לא קיימת ומה שהיא תעשה זה מסך עשן גדול עד ליום הנסיעה לילד ולי שזה הכי גרוע מבחינתי .

מה דעתכם הדבר הנכון לעשות ?

לדעתי

מבין שתי החלופות הלא מלבבות: האחת שהילד יפסיד את הנסיעה והשניה שהילד ישמש שליח במריבה בין הוריו - החלופה הראשונה נראית לי גרועה פחות.

אני הייתי ממליצה לך 2 דברים במקביל:
מצד אחד להמשיך לנסות לדבר על ליבה של גרושתך, ולנסות לא לעשות את זה תוך כדי האשמות. לנסות לחשוב האם יש משהו מסויים שמפריע לה ולפתור אותו (למשל להציע לה להחליף את הימים האלה עם ימים אחרים שהילד היה אמור להיות אצלך)
מצד שני, להתבונן פנימה בתסכול הגדול שאת מרגיש עכשיו ולתת לו מקום. כי הוא תסכול מוצדק, כי העולם לא הוגן, כי זה כואב שאתה רוצה לעשות משהו טוב לילד שלך וזה נמנע ממך וממנו. ולנסות להתמודד עם התסכול הזה בתוכך ולא מול גרושתך. מבטיחה לך שעוד יהיו מקרים כאלה בעתיד ואתה רוצה ללמוד להתמודד ולא להתמלא בכל כך הרבה כעס.

ornme1

New member

באמת מצב רגיש ואני מורידה את הכובע שאתה רגיש ללב הילד

ומבין שאם תספר לו שהנסיעה היא רק למבוגרים אז הוא לא יפגע.
&nbsp
אני מרגישה שהתשובה נעוצה בשני דברים:
1. מה באמת תוכן הטיול - האם זה טיול שיוסיף לילד הרבה מאוד תוכן. יחשוף אותו לתרביות חדשות, יוסיף לו משהו שמעניין אותו ספציפית כמו איזה תחביב (זה, לעומת ביקור בדיסני סתם בשביל הכייף)
אם הייתי מאמינה שהילד שלי יקבל הרבה מאוד תוכן מהטיול בחו"ל אז הייתי נלחמת על ההזדמנות לקחת אותו. גם אם זה כרוך בלערב משפחה או לערב את הילד עצמו. אבל אם סתם טיול כייף אז הייתי נוטה לוותר. חבל, אבל לא נורא..
&nbsp
2. מה באמת מפריע לגרושתך בטיול הזה - נסה לדבר עם גרושתך ולשמוע מה מפריע לה. אם היא מתנגדת אז תשאל למה ונסה לראות אם אתה יכול לפתור את הדילמות שיש לה עם הנסיעה
&nbsp

למעלה