שאלה של מתחילים: יצירות פימו קטנטנות?

Solmyr72

New member
שאלה של מתחילים: יצירות פימו קטנטנות?

קודם כל שלום, שמחתי לגלות את הפורום היפה הזה.

רציתי בבקשה עצה ממי שמנוסה ב"פימו", אם אפשר ליצור ממנו דברים קטנטנים?
למשל "צלחת" בקוטר 1.5 ס"מ ובעובי מילימטר, פלוס "תפוז" של מילימטר-שניים.
אם יש סיכוי, אשמח לעצות:
1) איך לאפות - באיזה חום ולכמה זמן? יש לי ניסיון מוגבל מהילדות, אבל לא בדברים קטנים... מצד אחד אני מפחדת שיישרף, מצד שני שלא יתחזק מספיק...
2) ומאיזה עובי זה דק מידיי ויתפורר? למשל לצלחת הנ"ל: מילימטר? שניים?
3) משנה איזה סוג פימו קונים? ראיתי שהזכירו כאן פימו, פרימו וכדומה.

כמובן זה למשחק ביתי, לא פיתוחים עדינים ברמה מסחרית. לילדות שלי יש בובות פצפונות (הן בגיל בוגר שלא שמות בפה). הן מכינות ארוחות זעירות מפלסטלינה, אבל מתסכל אותן שזה נמעך אחרי כל ההשקעה. קיוויתי שאולי פימו יחזיק, לא חייב לשנים אבל לפחות שבועות/חודשים.

כמובן נקבל בתודה כל רעיון/חומר אחר לאביזרי בובות זעירים. אבל אשלח שאלה נפרדת על זה, כדי לא לשאול מאה שאלות בפוסט אחד...
תודה רבה.

Solmyr72

New member
שאלת המשך, רעיונות לאביזרי בובות זעירים?

לילדות שלי יש בובות קטנות (משהו כמו 7 ס"מ גובה), ואשמח לכל רעיון איך להכין להן "אביזרים".
בין אם זה משהו שילדות יכולות לעשות לבד, ובין אם אמא עוזרת הרבה.
עד עכשיו הגענו ל:
- ארוחות מפלסטלינה/פימו
- כלי מיטה קטנים שאמא תפרה, כרית קטנה שמילאנו בצמר גפן
- כתרים וצמידים מנייר, ואני מחפשת חרוזים מספיק קטנים לשרשרת

מאד נודה על כל רעיון וכל חומר אחר.
למשל אני שוברת את הראש אם יש דרך לעשות להן רהיטים (מטה, שולחן, כסא).
כמובן אין לי נגריה לחתוך משטחים מספיק קטנים מעץ.. יש מקומות שמוכרים דברים כאלה ליצירה?
אבל רהיטים זו רק דוגמא, נעריך כל רעיון לכל אביזר בעולם.

אגב ברור שהרבה דברים פשוט קנינו מחנות צעצועים, למשל רהיטי פלסטיק בגרושים, אבל זו חוויה אחרת להכין בבית, כל המשפחה.
זה לא עניין כלכלי, אפילו אם חומרי היצירה לא זולים.

תודה וחג שמח :)

אפשר להכין רהיטים ממקלות ארטיק קטנים...

יש כאלה בחנויות יצירה וחנויות ציוד לגננות.
יש גם בצבע חום וגם צבעוני.

Internet Mom

New member
איזו שאלה מעולה, נהדרת!

שבדיוק גם אני רוצה תשובה עליה!!!
נו, אלופות הפימו והרעיונות- שיפכו עלינו את הידע שלכן ובתמורה אני מבטיחה להעלות תמונות של כל רהיטי בית הבובות שנצליח לבנות (עם קצת עזרה ממרום)....
ולך השואלת אני מבטיחה לעשות מחקר קטן בפינטרסט לטובת שתינו ולהביא תוצאות.

אדלרי

New member
אפשר גם אפשר...

פני לפורום חימר פולימרי - פה בפרדס,
(יש הפנייה ברשימת המומלצים של הפורום מצד שמלא...)
ותבקשי שישלחו אותך אל שי - הוא אלוף האלופים ביצירת מיניאטורות.
לראות ולמות.
תקבלי מהסתובבות בין התמונות שלו מיליון רעיונות.

לגבי באיזה חימר לעבוד, פימו ופרמו וגם קאטו הן פירמות - כולן מוצלחות מאוד,
הוראות אפייה יש על האריזות - וחשוב לקרוא ולעשות מה שכתוב, כי טמפ' האפייה נעה בין 110 ל130
תלוי בפירמה.
אם את על החום הנכון (שווה לבדוק שהתנור לא מזייף...) לא ישרפו לך עבודות גם אם ימשיכו להיאפות שעה.
אם את על חום גבוה מידי, אחרי עשר דקות הכל שרוף...

בהצלחה ובהנאה!

mafe

New member
מהניסיון שלי

אחרי שנשרפו לי כמה וכמה פימו, החלטתי לנצל את התנור כשהוא חם אחרי בישול, לכבות אותו, ורק אז להכניס את הפימו. אני משאירה פתח קטן כדי שיתחיל להתקרר (בד"כ אופים אוכל בחום גבוה יותר ממה שצריך לפימו מן הסתם). נכון שזה לא ההמלצות של היצרן, אבל אצלי זה עובד :)

גלשי

New member
מניסיוני הרב בפימו ....

- לא מומלץ לעבוד עם ילדים מתחת לגיל 9
-לא לאפות בשום אופן בתנור הביתי. החומר רעיל ביותר, נדבק לדפנות ואח"כ לאוכל הבא אחריו.
-אני אופה באובן קטן רק למטרה זו, על אדן החלון/מרפסת מחוץ לבית. הגזים רעילים וגורמים לכאבי ראש ובחילה.
-כל תנור אופה אחרת. לאפות על פי הוראות היצרן ואף פחות מזה. לבדוק כל פעם מחדש.
-פימו בהחלט שביר אם הוא דק מדי. לא פחות מחצי ס"מ עובי. עדיף ס"מ.

אשמח לענות לכל שאלה.

Internet Mom

New member
האם אתה שי, שעושה מיניאטורות שאפשר למות מהן?

ואם כן... רוצים קישור!!!

פימו

כל מה שגלשי אמרה (למרות שכן עבדתי עם הקטנים שלי, אבל מיד כשסיימנו שלחתי אותם לשטוף היטב ידיים)...
וגם - אם את מתכוונת לעבוד יותר מפעם-פעמיים, כדאי לקנות גם מד טמפ' לתנור, ככה תוכלי להיות בטוחה שהחום הוא בדיוק בטמפ' הנכונה.
אגב, ראיתי בחנויות יצירה מעין "דף" עץ, להכנת רהיטים לחדרי בובות, משהו כזה - http://www.aliexpress.com/item/DIY-...Great-Desktop-Decorations-Free/836604132.html. אני הכנתי לילדים מקרמיקה כלי אוכל ואוכל מיניאטורים ולמרות שחששתי שיישברו, אנחנו כבר כמעט שנתיים אחרי וכמעט הכל עדיין כמו חדש :)

Internet Mom

New member
היו לנו כמה רהיטי עץ כאלה

כמו בקישור שלך- אבל הם לא כל כך החזיקו מעמד... אם מוצאים כאלה כדאי להשתמש בהרבה דבק חזק.

צריך לזכור גם שהם מתאימים לבית בובות גדול יחסית- כי הם די גדולים.

נראה לי שאפשר לרכוש אותם גם במקומות שמוכרים פאזלים תלת מימדיים מעץ כאלה- יש דוכן בשוק מחנה יהודה בירושלים.

נכון

הם באמת יחסית גדולים. לגבי החוזק שלהם - לא התנסינו, אבל אני בהחלט יכולה לראות איך הם קורסים מהר. מייד אין צ'יינה וכל זה... :)

Internet Mom

New member
קטגורית פימו בקישורי הפורום

למי שמשתוקק להתעמק... יש כבר לא מעט דיונים והסברים מקושרים לנושא הפימו שנמצא בקישורי הפורום תחת קטגוריית פלסטלינה, תת קטגוריה פימו.

הוספתי גם את הדיון הזה!

Internet Mom

New member
הכנו רהיטים מפימו!

פעם הראשונה שנהנינו והצלחנו יחסית, הרבה בזכות העצות בדיון הזה.
אבל תדעו לכן שהציפורניים שלי ממש שחורות עכשיו!! אני שמה תמונות

kookadoo

New member
מקסים. פשוט מקסים

למעלה