שאלה : תל רחוב

שאלה : תל רחוב

הייתי בתל רחוב שנה שעברה וגם לפני שנתיים וראיתי שיש שם לא מעט חפירות פתוחות ונטושות (אך מגודרות) השנה הייתי שם שוב פעם (לפני כחודש) וראיתי שניקו את השטח בצורה יפה, אך גם המוך חפירות כיסו / השמידו בעזרת טרקטור יש סיבה לכך ? תודה

Lakedaimon

New member
תשובה:

חפירה מכסים כדי למנוע את פגעי מזג האויר שיכולים לפגוע בממצא ולשנות אותו. איני מכיר את החפירה הנדונה באופן אישי, אני גם לא יודע בידי מי רישיון החפירה שם. אם ניקו את השטח, זה כנראה לקראת פיתוח של האתר או לחילופין לקראת חפירה מחודשת שלו.

shay4442

New member
תל רחוב זה חיפרה של האוניברסיטה העברית

עמיחי מזר הוא מנהל החפירה

shay4442

New member
כן ../images/Emo8.gif

בזכות 20 דגימות של חומר אורגני שנמצאו בתל רחוב ,שתוארכו בפחמן 14, הואיל פרופסור מזר להוריד את תחילת תקופת 2א מ-1,000 לפני הספירה המקראי ל- 980/70 לפני הספירה

Lakedaimon

New member
ושאף אחד לא יבלבל אותו עם עובדות!!

פייי... הסכים ללכת 20-30 שנה לקראת פינקלשטיין? mighty big of him

masorti

New member
חבל שזו הגישה כאן ../images/Emo31.gif

אם זה פורום "ארכיאולוגיה לפי גישת אוניברסיטת ת"א", אז כדאי לכתוב זאת בכותרת. לי אין קצה ירוק של מושג מי צודק בענין בית רחוב, אבל אם כל ארכיאולוג שלא מסכים עם פינקלשטיין לא נותן לעובדות לבלבל אותו - אז אולי כדאי שאחשוב שוב האם יש טעם להצטרף לדיונים כאן. יש לי הרגשה שתאבדו הרבה משתתפים פוטנציאליים. למען הגילוי הנאות: א. אני חובב בתחום ואין לי השכלה פורמלית בארכיאולוגיה. ב. אני מתנגד חריף של פינקלשטיין וגישתו.

Lakedaimon

New member
זה פורום...

ולכן המטרה היא הדיון. אתה לא מאמין בגישתו של פינקלשטיין, אני עדיין לא החלטתי, צריך לעשות קצת מחקר בעצמי. למען הגילוי הנאות: אני אישית סטודנט בת"א, וכן, הגישה שם היא טיפה פחות שמרנית לנושא. וכן, פינקלשטיין הוא טיפה "עקשן" בגישתו. אני אישית לא איתו לגמרי בעניין הפרכת הסיפור המקראי, מצד שני עדויות מעוד מקומות בארץ מפריכות את גישת הכרונולוגיה הגבוהה... אני עושה את השיקולים שלי וכרגע, אני איפשהו ביניהם... ואם הורגש עלבון בפוסט הקודם, ראה בכך התנצלות.

shay4442

New member
מקווה שתישאר בפורום

ממה שראיתי בפורום של "ערוץ ההיסטוריה" יש לך הרבה ידע ורעיונות לתרום לפורום הזה, ובקשר לפינקלשטיין אין מה לעשות יש לו הרבה תמיכה מצד הארכיאולוגים בארץ ישראל כמו שיש לו לא מעט מתנגדים, אותי אישית הוא לא שיכנע לגמרי מבחינה רעיונית למרות שאין לי ספק שהתאריך 1,000 לפני הספירה הוא לא אותנטי, גם פינקלשטיין לא סגור על השנים עצמם(בעבר טען 900 לפני הספירה והיום בגלל תוצאות חדשות של פחמן 14 טוען ל-920 לפני הספירה) כי זה קשה בארכיאולוגיה להכריע בטווח של עשרות שנים, בכלל כל הירבים הללו של עוד 40 שנה פחות 40 שנה מעלה גיחוך על השפתיים...... בעיה רצינית שיש להרבה סטודנטים זה ההרגשה שכל הארכיאולוגים בעלי הנטיה לכרונולוגיה הגבוהה לא מוכנים להשאר עם ראש פתוח ומניעים אותם טעמים שמרניים-מסורתיים. ודבר אחרון צריך לזכור שגם בתוך אוניברסיטת תל-אביב ישנם ארכיאולוגים-מרצים שתומכים בגישה של הכרונולוגיה הגבוהה ככה שלקרוא לזה הגישה של אוניברסיטת תל-אביב לא תהיה נכונה ב-100% אולי ב-80%

למעלה