שאלה

שאלה../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

היום הייתי צריכה לעבור חיסון לטטנוס, והאחות שאלה אותי אם אני בריאה לגמרי וכמובן אמרתי לה שאני סוכרתית... היא ממש הכריחה אותי לאכול משהו לפני, ואחר-כך שבאתי לעשות את החיסון היא אמרה לי שאני צריכה חיסון מיוחד בגלל הסוכרת. לבסוף היא אמרה לי שאסור לי בכלל כרגע לעשות חיסון כי אחותי חולה בלופוס, ובגלל שאנחנו קרובות אחת לשניה (גרות באותו בית, אוכלות באותן כלי אוכל, משתמשות באותה המקלחת...) אז זה יכול לפגוע באחותי... וגם האחות אמרה לי שאני צריכה להביא אישור בכתב מכול הרופאים שמטפלים בי (רופאת סוכרת, עיינים, משפחה....) מה זה??? ממש התעצבנתי ועד עכשיו אין לי ממש מושג מה זה קשור לאחותי? ולמה אני צריכה חיסון מיוחד... אני אודה לכול מי שימצא הגיון בכול הבלגן ויספר לי...

איליקו

New member
חן, חמודה...

אני מבין את כעסך כי זה נראה כאילו היא מגזימה וסתם מטרטרת אותך (אישורים בכתב). ואולם, עדיף אחות קפדנית מאשר אחות רשלנית. יכול להיות שהיא יודעת על מה היא מדברת. אני מציע לך לפנות לדעה נוספת אצל רופאת המשפחה שלך. היא אמורה לדעת יותר מהאחות, נכון? את יכולה גם לערוך חיפוש באינטרנט סביב הנושא זריקת טטנוס, סיבוכיה וסיכוניה ולבדוק אם יש דברים בגו. איליקו

slightly

New member
מוחה בתוקף ../images/Emo8.gif

בתור אחות אני מוחה בתוקף על ההערה "היא אמורה לדעת יותר מהאחות, נכון?"

אולי בגלל שאת אחות...

את יכולה להבין את הקשר בין ה"סיכון" שיש בין החיסון שאני עושה וההשפעות עלי לבין אחותי והלופוס וכיצד זה יכול להשפיע עליה?

slightly

New member
לא מתמצאת בחיסונים אבל

אברר לך. מחר תהיה לך תשובה

slightly

New member
אז ככה

ביררתי את עיניין החיסון. לפי מה שנאמר לי - אין דברים בגו. אין חיסון שונה לסוכרתיים. אין קשר בין הלופוס של אחותך לחיסון שלך. אבל קבלי זאת בהסתייגות !!!! זו דעה אחת ויתכן שיש הנחיות מפורשות ממשרד הבריאות. אני מניחה שהאחות יודעת על מה היא מדברת. הכי טוב לברר עם הרופא המטפל שלך ולקבל ממנו אישור בכתב שמותר לך לקבל את החיסון. לכי על בטוח.

איליקו

New member
מתנצל אחותי... אבל...

אחותי, אני מתנצל אם נפגעת, אבל בכל זאת אין מה לעשות - יש היררכיה ורמות מקצועיות בחיים. That´s Life. אלה עובדות החיים. רופאים למדו יותר ויש להם ידע רב יותר מאחיות, בגלל זה גם יש להם סמכויות רבות הרבה יותר. מהנדס אמור לדעת יותר מטכנאי, מנהל בנק יותר מפקיד בנק, פרופסור יותר ממרצה רגיל וכך הלאה. אם יש יוצאים מהכלל, אין הם אלא מעידים על הכלל. איליקו

איליקו

New member
יחד עם זאת...

כבר נתקלתי באחות ותיקה בקופת חולים שבין רוב מטופליה שררה הדעה שהיא בעלת ידע רב יותר ממרבית הרופאים הכלליים... Slightly, אולי גם את שייכת לזן הזה. לפי מידת העניין שלך במידע רפואי חדש ויכולתך להשיגו תוך זמן קצר נראה לי שדווקא כן... אייל

איליקו

New member
קבלי התנצלותי

Slightly שלום, אנא קבלי התנצלותי הכנה. זו היתה התבטאות אומללה. כל אחד עושה את תפקידו ולכל אחד חשיבות משלו. אחיות עושות עבודת קודש לא פחות ולפעמים אף יותר מרופאים ומגיע להן מלוא ההערכה. כוונתי היתה יותר שכדאי לקבל דעה נוספת כמו שלפעמים אנו לא מסתפקים בדעה של רופא אחד ופונים לרופא נוסף. איליקו נ.ב. אנא התעלמי מתשובתי הראשונה, סתם קמתי היום על צד שמאל.

slightly

New member
no hard feelings

תירגע אליקו...לא נפגעתי חס וחלילה ובהחלט מסכימה איתך שצריך להיוועץ ברופא. הערתי את הנ"ל בחיוך ובקריצה.
והבהרה קלה - ברור שרופא יודע יותר מאחות, הוא לומד יותר שנים. לא ש 4 שנות לימוד, תואר אקדמאי ואין ספור קורסים לאורך הדרך זה זניח... אבל שלא כמו אצל טכנאים הנדסאים מהנדסים וכו´...אצלנו אין היררכיה כזאת. לכל אחד תפקיד משלו ואנחנו עובדים כצוות רב תחומי - יחד עם טכנאי רנטגן, עובדי מעבדה, כוחות עזר וכדומה. ודבר נוסף - לא לשכוח שאיני משתתפת בפורום כאוטוריטה מקצועית אלא כאחת מהחבר´ה. אני שואבת המון אינפורמציה מכם ומשתדלת לתרום כמיטב יכולתי. אז - no hard feelings ... אל תדאג.

למעלה