שאלה

מימי20

New member
שאלה../images/Emo35.gif

שלום אני טסה למזרח, ויש גבינה שעשויה מחלב בופאלו והשאלה שלי היא: כשר או לא? תודה מימי
 

BaaMan

New member
זה משתמע אסף...

בס"ד הוא כתב שמותר לשתות חלב רק מבהמה טהורה משמע בופאלו זה לא חיה טהורה
 
אסף, תפסת אותי "מחפף"......./images/Emo8.gif

האמת, שברגע שכתבתי את התשובה לא ידעתי בעצמי אם הבופאלו הוא כשר או לא, ו"קיוויתי" שאתה או אי מי יכנס ויאמר. בררתי, בשו"ע יו"ד סימן כ"ח, יש דיון עם זו חיה (וחייב בכיסוי הדם) או בהמה (ופטור מכיסוי הדם). הבופאלו כשר, כשנשחט כהלכה. לגבי גבינה במזרח....... איך עושים ? מי עושה? מה מוסיפים לזה? אישית אני אוכל רק מה שיש עליו תעודת כשרות או שעשיתי במו ידי!!!!. ברכה והצלחה.
 

asaf2000

New member
האמת

שבדיוק לפני שבוע דיברו על זה בשיעור שאני הולך אליו. לומדים שם מסכת ביצה והגמרא מדברת על "כוי" שזה ספק בהמה וספק חיה אז הזכירו גם את הבופאלו.
 
למעלה