שאלה

arielb

New member
שאלה

אני מנסה למצוא גן מסוים בארגון הגנים הפרטים. אם לא מצאתי איפה ניתן למצוא? תודה

arielb

New member
תשובה

אני מחפשת גן - יותר נכון תינוקיה. לכל היום עם כמה שפחות חופשים. מצאנו משהו שנראה לנו, והוא גן פרטי איך אני יודעת שהם לא חאפרים?

yocmm

New member
דבר ראשון

תקראי את הלינק הכחול למעלה "כיצד לבחור מסגרת חינוכית לפעוטות" אני חושב ששם תוכלי למצא הרבה תשובות (או נכון יותר - נקודות למחשבה ולבדיקה). יוסי

arielb

New member
הבנתי עכשיו למה הגן החליף את השם....

לגננת יש תיק במשטרה על התעללות... ואני רציתי לשים שם את הילד שלי... איך אפשר לדעת על זה מראש? במקרה מישהי (חברה של אחותי) שגרה פה פעם שמעה שהתעניינתי אז היא אמרה לה שתפסו את הגננת גוררת ילדה בשיער. אני מרגישה על הפנים בגלל זה... אבל בעקבות זה רציתי לשאול איך אפשר לברר שלגננת אין תיקים במשטרה על התעללות או למה החליפו את השם של הגן ? אני ממש מודאגת.... מעצמי מזל שלא הספקתי לסגור.

yocmm

New member
טוב,

דרב ראשון, אין לך מה להרגיש "על הפנים" בגלל זה, או להיות מודאכת מעצמך. עובדה שבדקת מספיק טוב, כדי לגלות את זה. לפני שאני ממשיך, אבקש *לא* לפרסם את שם הגן. אני מניח שברור לכולם למה (רמז: זה שוק מאוד תחרותי, ולא כל העוסקים בו הוגנים...) תראי, אין דרך ממש טובה כדי לדעת בוודאות מול מי את עומדת, ואצל מי את עומדת להשאיר את הילד שלך. הדרך הכי טובה היא להמשיך לבדוק, כמו שאת בודקת. לשאול, להתעניין, להגיע ולבדוק וכד'. עד כמה שאני יודע, השייכות לרשת כלשהי, דוגמת רשת המתנסים, ויצו, נעמת ואמונה, לא מבטיחה דבר. אין להם אפילו את הזכות לדרוש תעודת יושר לפני קבלה לעבודה. יתכן ששיכות לאירגון הגנים הפרטיים מעידה יותר מזה, ודורשת יותר מזה, אבל שוב, אין לראות בזה "תעודת כשרות" לגן. יוסי

arielb

New member
אז...

ברור שלא אפרסם את שם הגן וגם לא התכוונתי לעשות זאת. האם הגנים חייבים להיות משויכים לאיזשהו ארגון? ובקיצור אם אין לך קשרים במשטרה אין לך אפשאות לדעת בקשר לגן המבוקש. איך ניתן באמת לדעת??? אני הולכת לשים את האוצר הכי יקר לי בחיים במקום מסוים שזה ממה שנראה לי וגם אם קורה משהו הוא לא יכול להגיב, לדבר, לספר... איך מתמודדים עם מצב כזה?

yocmm

New member
ככה...

גנים לא מחוייבים להשתייך לשום אירגון. למעשה, לפי החוק היום, גנים לא מחוייבים כמעט לכלום. זאץ אומרת, שאים אני מחליט שאני פותח גן במשתנה הציבורית הקרובה, אולי יוכלו לסלק אותי משם בטיעון של השגת גבול. אים אני מחליט לפתוח את הגן בבית שלי-מותר לי. שמעתי לא מזמן על מיקרה שבו גילו גן, בדירה לא גדולה במיוחד, בתת תנאים מטורפים, המון ילדים. כמובן שאין מה לדבר על בטיחות מינימלית, ביטוח וכד'. הדבר היחיד שיכלו לעשות, זה להגיש תלונה על "אי רשיון עסק"! את מוזמנת להשוות את זה למה שצריך לעבור כדי לפתוח מוסך, או אפילו פיצוציה. בקיצור, החוק בארץ, זה לא מה שאת רוצה לסמוך עליו. אגב, המצב הזה עתיד להשתנות, בעיקבות הצעת החוק של ח"כ למכיאור (אחד הבודדים בכנסת שמתיחס ברצינות לנושא). החוק אמור להגדיר (סוף סוף) את התנאים לפתיחת גן, פיקוח וכד'. הצעת החוק עוברת, לאט לאט לאט, בקריאה שניה. לי, זה כבר לא יעזור, אולי הילדים שלי יוכלו להיות רגועים יותר כשהם יחפשו גן לנכדים שלי בעיקבות החוק
בכל אופן, אני מקווה שקראת את העלון בלינק למעלה. אישית, אני מצאתי שכמה שיש יותר זהות בין בעלי למי שמנהל אותו ביום יום כך יש סיכוי טוב יותר שהמקום מנוהל כראוי. כמובן שזה לא חד משמעי. אים תשאלי את רחלי, היא תספר לך שהגן שלהם היה בבעלות ובניהול של בני הזוג טוביאס. את ההתעללות שם-ראית בכלבוטק. אני מניח שאת יודעת מה דעתי על הפיקוח של הרשתות (המתנסים, ויצו, נעמת וכד') אישית, גן ששיך לרשת פרטית, מרגיע אותי טיפה יותר. אים מנהלת הרשת היא אשת מקצוע, היא, בד"כ תדע לפקח כמו שצריך. וחשוב מכך יהיה לה אינטרס לפקח. מקרה התעללות אחד, והלך לה העסק. בקיצור, אין מתכון קסמים. לכל הצעה וכל כלל שאני, או כל אחד אחר, יציע - אני אני יכול למצא לך יוצאים מן הכלל. ואגב, במיקרה שלך היה לה תיק פלילי. בהרבה מיקרים - אין רישום פלילי קודם, כך שגם קשרים במישטרה לא יעזרו... צריך גם מזל בחיים. יוסי

למעלה