שאלה...

שאלה...

כידוע כשאדם רוצה לחזור לדרך ה´ יש לו המון מניעות, ולי ברוך השם יש אין סוף מניעות. אני נורא מאמינה ומרגישה מקורבת לה´ מאוד- אבל אני לא מתלבשת צנועה ומתפללת. אני בעיקר קוראת תהילים וליקוטי מוה"רן ומדברת המון עם ה´. אני נמצאת במצב מוזר מאוד- באוקטובר אני מתחילה ללמוד בשעה טובה והמניעה העיקרי שלי ללימודים האלה הוא: יציאה מהבית, זה נורא חשוב לי. לפני יומיים דיברתי עם ההורים שלי והם שאלו אותי עם אני מתקבת לחזור בתשובה בזמן הקרוב, עשיתי עם הראש לו ואבא שלי לא ראה את זה ואמר לי: "את צריכה להגיד לנו, כי אם כן אל תלכי ללמוד ותחזירי לנו את התעודת בגרות". אז מה אני עושה???? אני נורא רוצה להתקרב לה´ בצורה של הצהרה- שמלות וכדומה. וגם אני רוצה כבר לצאת מהבית- אני משתוקקת לזה! אז אולי אתם כאנשים אובייקטיבים תוכלו לעזור לי למצוא פתרון! בתודה מראש!!!!

עליגל

New member
אני לא בטוחה שהבנתי למה את

מתכוונת באמירה הולכת ללמוד? את יוצאת ללימודים אקדמיים? או את יוצאת ללמודי יהודות כי את מעונינת לחזור בתשובה? אשמח אם תבהירי את עצמך אולי אוכל לסייע לך....

עליגל

New member
בהצלחה בלימודים....

אני חושבת שהקרבה שאת מרגישה לה´ היא נהדרת בכל יהודי יש להבה קטנה הבוערת לפעמים בעוצמה קטנטנה אבל תמיד בוערת בקרבה לה´. התחילי את לימודיך האקדמיים אל תעשי שינויים גדולים מדי מהר מדי בכל מוסד אקדמי בכל עיר בכל מושב וכד´ את מכירה את האימרה בכל מקום בעולם יש שני דברים קוקה קולה וחבד.יש היום מקומות ששם ניתן ללמוד יהדות התחילי במנות קטנות כמו תינוק שלומד ללכת, הלאט לאט יאפשר לך ולהוריך להתרגל לבחון לבדוק ולהחילט אייך להגיב למצב החדש. בהצלחה.

../images/Emo50.gif

... קודם כל בכל לימודייך.
כבר כתבתי למישהו כי - לפי דעתי - אין לחזור בתשובה במחיר התנתקות מן המשפחה הקרובה, אלא במקביל לשימור הקשר תוך כדי הבנה הדדית.
עכשיו, בקשר לקוקה-קולה וחב"ד (אשר הופיעו ביחד באחת התשובות), עליי לציין כי באונוברסיטת בר-אילן תוכלי למצוא - גם כן- את שניהם.
האוניברסיטה הזאת היא מוסד אקדמי לכל דבר, וקורסי היסוד ביהדות משמשים גם כדרישת חובה לקבלת כל תואר, וגם כמבחן אישי בשבילך (אם לזה התכוונת). כל קסם (
) בחיים נילמד לאט ובדרכי נועם,
סענדער

קודם כל, ברוכה הבאה לפורום ../images/Emo13.gif

דבר שני, לא הבנתי כ"כ... מה הקשר בין תעודת בגרות לחזרה בתשובה וליציאה מהבית? אפשר לעשות תעודת בגרות גם במקום דתי וגם בתנאי פנמייה. אני מוכנה לברר לך על מקומות, במידה ותרצי
אבל את צריכה לזכור תמיד - צריך להיזהר נורא עם כיבוד הורים!

soulbird

New member
אני קצת יכולה להבין אותך

שאני החלטתי ללכת ללמוד בישיבה ההורים שלי היו ממש בהלם פחדו שעוד אחזוןר להם בתשובה. אבא שלי אפילו איים להוציא אותי מהצוואה (חצי בצחוק). אני יכולה להגיד לך להתחיל לאט כמו למשל להתחיל במצוות קטנות כגון לשון הרע (שמירת הלשון). דברים קטנים כמו צניעות ולאהבת לראך כמוך. להתקדם ל אולי לא להדליק אש בשבת וכו הכי חשוב זה לעשות הכל לאט

אריאלה וכולם תודה על העצות!../images/Emo6.gif

זה הדבר הכי הגיוני לעשות כרגע! ותודה על הקבלת פנים החמה! (אני אורחת לרגע- מנסה להיגמל מהאינטרנט) ואריאלה יש לי תעודת בגרות
פשוט זה היה איום מצד אבא שלי שאם אני אחזור בתשובה אז אני לא ילמד כי הוא לא ישלם לי אותם. מבינה?!?!?! מצב לא נחמד בכלל. אבל תודה על העצות ואני מקווה שבמכללה יהיה טוב. (אני אתפנק קצת על ה´ ויבקש ממנו שותפה דתייה... מה דעתכם?!?!
) יומטוף!

הרברונן

New member
שלום לחיוך נחמד

כמה דברים שונים העלית בהודעתך, ואשתדל להתייחס לשלושה מהם: א. הקירבה אל ה´ ללא מוטיבציה לקיום מצוות היא דבר מוכר גם בתוך הציבור הדתי ה"וותיק". אין ספק שזה משהו שצריך לעבוד עליו מאד קשה, כדי להבין ולהפנים שאי אפשר לאחד בלא השני. האדמו"ר הזקן מחב"ד מסביר הסבר נפלא על "מותר" ו"אסור", המתבסס על הנחת היסוד שהקב"ה מתגלה בכל מקום במציאות שלנו, רק שלא תמיד אנו רואים זאת: מותר=אותם דברים שבעשייה שלהם אני יכול להתיר מהם את ניצוצות הקדושה ולהעלותם מעלה, אסור=אותם דברים שאם אנסה להוציא מהם את ניצוצות הקדושה, הכוחות הפחות טובים שבהם יאסרו אותי אליהם (יאסרו, מלשון אסיר, בבית כלא). הלכות צניעות, כמו שגם מזכיר ר´ נחמן לא פעם, הם אולי התחום הראשון שקל "למעוד" בו מבלי להבין את המשמעות לטווח ארוך. ב. לא יודע בת כמה את, אבל הדיון על "עזיבת הבית" אינו קשור דווקא בתהליך התחזקות (אם כי, ללא ספק הוא מתעצם ע"י התהליך). זה דיון מורכב יותר, שאת חייבת (לעצמך וגם להורייך) לערוך בכנות מול ההורים בשאלה עד כמה הם מוכנים לקבל אותך ומה שאת רוצה לעשות עם עצמך. לא קל לקיים דיון כזה, אבל חשוב לקיימו וחשוב מאד גם להגיע עם יסודות לאמירה ברורה כשעושים אותו. אני מקווה בשבילך שאהבת הורייך אינה "תלויה בדבר" ושהם יקבלו אותך, גם אם תחליטי על דרך שונה משלהם. זה מהלך מורכב ולא פשוט, אבל שוב - לאו דווקא בהקשר של חזרה בתשובה. ג. אנחנו לא אנשים אובייקטיביים, וכל אחד מאיתנו הוא בעל עמדה. מה שאנחנו כן יכולים לעשות, זה לנסות לחדד אמירות כאלה ואחרות. את אומרת שההורים אמרו לך "אז תחזירי לנו את תעודת הבגרות" נסי לחשוב, עם עצמך ואח"כ איתם, למה בדיוק הם מתכוונים ולמה הם רואים את התהליך בצורה כה בוטה ובעייתית. אני מאמין גדול בתיקון הבא אחרי משבר, ובנוסחה של שמשון "ומעז יצא מתוק". כל טוב ובהצלחה, רונן

למעלה