שאלה

שאלה

הפןרום הנכון או לא, אין לי מושג מה הגיל הממוצע כאן.ומה שאני הולך להגיד כרוך בבגרות ופתיחות מסוימת. בכל מקרה רציתי להעלות נושא חשוב שיושב על ליבי כבר המון זמן..ומשום מה פחדתי לבטא את רגשותיי הפנימיים ולעשות דיון תרבותי על הנושא.(בעצם אני יודע למה פחדתי) שוב..אני לא בטוח שזה הפורום הנכון....אבל תגובות יתקבלו בברכה. אז ככה,עמוק בפנים אני באיזהשהו מקום לא אוהב מזרחים,או את העם המזרחי או כל מה שמייצג מזרחית . לפעמים יש בי רגשות שנאה. עכשיו ברור לי שאני בהחלט אוהב אנשים שהם מעדות המזרח או שהם ספרדים. היו לי אין סוף חברים וחברות מזרחיים. העניין הוא שיש לי עדיין סוג של סטיגמה על זה שמזרחים=ערסים או יותר נכון שמזרחים אינם תרבותיים ופתוחים לכל אדם ששונה ממנו. עכשיו יריתי בעצמי ברגל,כי מדבריי נראה שדוקא אני זה שלא מקבל את "השונה" ממני. האמת היא שזה בדיוק הסיבה שאני כאן כותב..כי אני פשוט מנסה להבין למה אני מרגיש ככה,למה קשה לי לקבל את התרבות המזרחית? האם יש סיבה הגיונית אינטלקטואלית או שאני פיתחתי סטיגמות שאינם תואמים את המציאות. אולי מישהו יכול להגיב ולשתף את דעותיו,דוקא מישהו מזרחי יותר טוב הכוונה פה אינו לפגוע. רק להבין את העומק שבדברים

LAYLA S

New member
בטח שאפשר להסביר

אתה בן למשפחה ציונית-אשכנזית, שכידוע לכל היא חלק מקהילת המערביים שהגיעו הנה גזענים. דורות על גבי דורות משפחתך חיה במערב הגזעני ושאבה ממנו את הלכותיו ואופן מחשבתו המזעזעת. לפי ההגיון הייתם אמורים לשוב אל ארץ אבותינו, ארץ ישראל. אבל בפועל אתם שבתם רק פיסית, לא מנטלית. נפשית אתם עדיין תקועים במערב הגזען\אנטישמי ומסרבים להתמזג עם יהודים מן המניין, יהודים שמים בני ערב, שהמשיכו לקיים פה את מסורות אברהם אבינו כהילכתן. הבעיה היא שהממסד ששולט פה הוא אשכנזי, והוא מטפטף לנו יום וליל בכל אמצעי (מגני הילדים ועד כלי התקשורת) שיהודי צריך להיות מערבי. אם תצא מהקביעה הלא הגיונית הזו ותבין שיהודי הוא שמי בן ערב, תראה שאתה הוא החריג פה. כדי לחזור לשורשיך היהודיים אתה צריך לעבור תהליך שרבים ממשפחות האשכנזים מסרבים לעבור והוא - הטמעות והתמזגות עם העולם היהודי, במקום כפיה תרבותית וזרות שהיתה נחלתכם בגלות. בגלל שאשכנזים לא מוכנים בשום פנים ואופן להתמזג בחברה היהודית, אתה נתקל היום בחומה שקשה לך לנפץ. אם הוריך, ולפניהם סביך, היו מוכנים להשיל מעליהם את הגלות המערבית הזרה, אתה היית היום חלק אינטגרלי מהנוף היהודי ולא מרגיש זר. המחשבה הזאת שלך מקורה בשטיפת מוח משפחתית, ממסדית וכו'. עלינו היא לא יכולה לעבוד, כי הלא אנחנו הם אותם יהודים בני ערב ("מזרחיים" בשפת הממסד) ועלינו אי אפשר לעבוד בכל מה שנוגע לדמות ה"מזרחי", רק על מי שלא כמונו. הסטיגמות עליהן אתה מדבר דווקא כן תואמות למציאות, למציאות העקומה שהממסד הציוני-אשכנזי יצר פה, זאת לא בעיה אצלך, אתה חש רק עכשיו במחשבות שלא היו אמורות להתקיים אצלך אבל הן קיימות בכל זאת, זאת תוצאה של שטיפת מוח והפחדה של שנים. אגב, בתרבויות אין טוב או לא טוב. בכל תרבות יש אנשים רעים ואנשים טובים, וכל תרבות יכולה להיות נעימה לך בחלקה ולא נעימה לך בחלקה האחר. אבל כדי לדעת מה אתה מעדיף, אתה חייב ללמוד את כל מה שיש לעולמנו להציע.

למעלה