שאלה

שאלה

בשעה טובה בישרו לי לפני חודשיים שהנה אני עומדת לעבור לגיל זיקנה , ומגיע לי סכום של הזיקנה שכללה גם חלק מרכיב מנכות שאני מקבלת ובנוסף לכך עלי לקבל את חצי קיצבת האלמנות ,.לפני כן קיבלתי את קיצבת הנכות ללא קיצבת האלמנות או חציה , מכיון שנאמר לי שאין כפל תשלומים בביטוח לאומי. עלי לציין שמלפני 25 שנה בעלי המנוח נטש אותי ואת בני ובית משפט אישר לי מזונות במשך שלוש שנים נעדר ולא ידענו היכן הוא כשנפטר נפטר לא בביתנו אלא נודע לי מהמשטרה על כך ובאתי לזהות את גופתו , ולא היה בינינו קשר , משפחתו שפנתה לביטוח לאומי לקבל את מענק הקבורה , קיבלה ובו בזמן ביטוח לאומי הפסיק לי את המזונות , עד אשר אסדר את הענינים , כלומר קראו לי ואמרו לי שמאחר והוא לא שילם ביטוח אני צריכה לשלם , לאחר דין ודברים אמרו לי בביטוח לאומי שעלי לשלם 35 ש"ח במשך 10 חודשים וזה יכסה את החוב שלו. וזאת מאחר ואני חייתי אך ורק על ביטוח לאומי ומצבי הכלכלי היה בכי רע. עכשיו מאחר ואני הייתי אמורה לקבל את הסכום של קיצבת הזיקנה +חצי אלמנות ב28.1 קיבלתי את הסכום פחות 400 ש"ח צלצלתי למוקד והמוקדנית ביררה עבורי ואמרה לי שאני חייבת מזונות , השאלה למי בני הוא מעל לגיל 18 ויותר, ואילו אני נשארתי אלמנה , האם יש הצדקה לכך שביטוח לאומי אומנם נותן בכיס אחד ובשני לוקח , ודבר שני הרי לו היו מודיעים לי כמו שהודיעו לי על כך שמגיעה לי את הסכום מה שאני צריכה לקבל ב28.1 שיש לי חוב הרי החובה היתה עלי לברר . מדוע לא נודע לי על כך מראש ? דבר שני אם אומנם אין כפל תשלומים הרי איך בהודעה כתוב שחלק מהמרכיב של קיצבת הזיקנה הוא נכות ולי מגיעה גם קיצבת האלמנות , ולעומת זאת בזמנו מנעו ממני לקבל את קיצבת האלמנות בטענה שאין כפל תשלומים הדבר לא ברור . הייתי רוצה לדעת מדוע היחס הזה ומדוע עלי לשלם לביטוח לאומי דבר שכבר שילמתי . מה עלי לעשות ? האם נכון במידה וביטוח לאומי לא יענה לי בנושא לפנות לבית הדין לעבודה ? תודה .

לאחר טלפונים רבים למוקד ביטוח לאומי

החל מה - 1 לחודש ועד היום סוף סוף נעניתי , על דרישתי לדעת מדוע הורידו לי מקיצבת הזיקנה והאלמנות , אולי זה צחוק אבל הפקידה אמרה לי אנחנו לא יודעים , פניתי למוקד *8840 ומהם קיבלתי יותר מהר מאשר ביטוח לאומי תגובה , השאלה שלי מדוע לוקח לביטוח לאומי 10 ימים לחזור טלפונית לבן ואם תשובה לא מובנת שאנחנו לא יודעים , הרי אני לא נותנת כסף לעצמי אלא חיה מקיצבת ביטוח לאומי, האם לזה לא יקרא יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה . ממש לא נעים אבל זוהי מציאות .

למעלה