שאלה...

duvdevanim

New member
שאלה...

-יותר נכון בקשה שתבדקו לי אם פתרתי את השאלה נכון.. (השאלה בתמונה מצורפת) א) a=90> - נתון כי ABC הוא משולש ישר זוית,וזוית הראש במשלוש ישר זוית שווה ל 90... m2=90> - זויות חד צדדיות פנמיות p1=90> - ויות חד צדדיות פנמיות n1=90> - זויות חד צדדיות פנמיות / * AMPN=מלבן - מרוב שבו כל הזויות ישרות (כלומר שוות ל 90) הוא מלבן.. ------------------------------------------------- ב) m1=90> - סכום שתי זויות צמודות הוא 180, ו 180-90=90 b=45> - ידוע ש ABC הוא משלוש שווה שוקים, וידוע גם ש a=90 --> <b=<c=45 p2=45 - סכום הזויות במשלוש הוא 180 ו 180-135=45 / / * משולש BMP=משוש - משולש שבו זויות הבסיס שוות הוא משלוש שווה שוקים ----------------------------------------- ג) AN=MP - צלעות נגדיות במלבן (סוג של מקבילית) MA=PN -צלעות נגדיות במלבן (סוג של מקבילית) AB=BM+MA MB+MA=MP+PN -הוכח / / * AB=MP+PN

תשובה

ההוכחה שלך בסדר גמור, למעט הנימוקים על הזוויות הישרות ליד M , N , בהן פשוט נתון שהזוויות ישרות (כי הורידו אנכים) ואין צורך בנימוקים על זוויות חד-צדדיות וכו´.

duvdevanim

New member
ראשית, תודה לך..

אבל אם אני נותן נימוק שכזה במבחן המורה תקבל אותו, נכון?

סביר מאד שכן, אבל -

בדרך כלל מורים מאד סלחניים כלפי משהו שממילא נתון בשאלה, והתלמיד טרח והסביר עליו הסברים. אבל אם המורה שלך קמה על צד שמאל, בעלה התעצבן עליה, האוטו לא התניע בבוקר, בתלוש משכורת שכחו להוסיף לה שעות, והמזגן בחדר המורים בדיוק התקלקל באותו יום - נראה לי שאתה בבעיה...
בהצלחה,

למעלה