שאלה:

AlonPe

New member
שאלה:

איך אני יכול למצוא סצינה מסויימת שאני מחפש?....

למצוא סרטון שלה, או למצוא באיזה פרק/עונה/דקה זה היה?

אם התשובה השניה, התשובה היא חכמת המונים. אתה יכולח לשאול פה, ויכול לחטט בויקי של הסדרה. למשל אם אתה רוצה לדעת מתי סרסיי אמרה "במשחקי הכס מנצחים או מתים", הערך על סרסיי יכול להיות התחלה טובה.

AlonPe

New member
האמת, שגם וגם. אבל...

הפעם הספציפית הזו, חיפשתי סרטון

היה קטע, אולי זה היה בקטע של ה-"מעצרים", ש-הדרורים התחילו להשתולל בעיר. והיתה סצינה שרואים אותם מנתצים חביות יין.

AlonPe

New member
וואי!
אתה גדול!

המון תודה!

ואיך מוצאים את זה?
(זו הייתה דוגמה ספציפית, אבל בכללי, איך אני מוצא משהו כזה?)

ניסוי ותעיה בגוגל

החיפוש שלי היה "faith militant game of thrones season 5 episode 4" בלשונית תוצאות הוידאו שלגוגל. חיפושים קודמים כללו את sparrows, מה שהוביל אותי לערך high sparrow בויקי, שבו ראיתי שבסדרה ההתייחסות אל הקבוצה היא faith miitant (בספרים כמובן תנועת הדרורים היא תנועה שלמה שהראש שלה מכונה 'הדרור העליון' ושסרסיי התירה לה להקים מחדש את מסדרי אבירי האמונה, שמהווים רק חלק אחד מהתנועה, הזרוע הצבאית שלה. לכן חיפשתי בהתחלה sparrows. אבל בסדרה אין דרורים רק דרור עליון ולוחמי האמונה. את התיקון הטרמינולוגי הבנתי מזה שלא היו sparrows בתוצאות החיפוש הראשונות, רק high sparrow. אני מרחיב בזה כדי להראות איך תוצאות החיפוש שלא מניבות תוצאות מאפשרות לך לשפר את החיפושים הבאים עד לחיפוש שכן מביא תוצאות).

את מספר הפרק והעונה הכנסתי לחיפוש אבל לא מצאתי אותו בעצמי, השתמשתי כבר במה שאורי כתב. אני מניח שלו הייתי רואה את השאלה שלך לפני שהוא כתב, הייתי מוצא את מספר העונה והפרק בקריאת הערך על הדרור העליון בויקי.

מקווה שתיאור מהלך החיפוש הזה שלי יעזור לך בחיפושים אחרים באופן כללי. התהליך דומה: בחירת מילות מפתח, חיפוש, בדיקת התוצאות, שיפור מילות המפתח וחוזר חלילה עד למציאת המבוקש. לו הייתי שר החינוך, הייתי מכניס לתכנית הלימודים בבית ספר יסודי מיומנויות חיפוש, אפשר על חשבון מיומנויות שאבד עליהן הכלח כמו שינון לוח הכפל.

AlonPe

New member
המון תודה!

והנה גם למדנו עוד כמה דברים עלאדרך

לגבי הכנסת מיומנויות חיפוש לתכניות הלימודים (
)
אני בהחלט איתך! ויש עודכלמי מיומנויות שהייתי מכניס לתכניות הלימודים,
אבל פה, זה לא המקום

רק מה - ניראלי שבשביל להכשיר מורים לתחום הספציפי הזה,
הם יהיו צריכים לעבור התשלמות - אצל התלמידים שלהם! (לא בצחוק
)

למעלה