שאלה

cobeh

New member
שאלה

אמי סובלת מדימנציה, מלקות שמיעה וממצב בריאותי ירוד. אני מתגורר איתה ומטפל בה. היא טופלה בעבר ע"י ביטוח לאומי ורווחה. מטעם ביטוח לאומי הגשנו שתי בקשות לסיוע שנענו בשלילה. העו"ס מטעם הרווחה הציעה, יותר נכון לחצה, להעביר אותה לאיזה מוסד, ונשמעה מאד להוטה לעניין. אמא שלי לא היתה מוכנה לשמוע על זה ונראה שצעד כזה יגרום לה מצוקה איומה. מאז המצב שלה התדרדר משמעותית. נאמר לי על ידי אחד הרופאים שטיפל בה שאם היא תוגדר כתשושת נפש, במקרה שחו"ח יקרה לה משהו, בבית חולים אפילו לא יבצעו בה אפילו הליך של הרדמה, והיא עלולה לאבד שליטה על החיים שלה מצד גורמי רווחה. הדבר עורר בי חשש כבד וחדלתי לפנות לגורמי רווחה. בימים האחרונים פנתה אלי אחת האחיות שלה שהיא דורשת שאני אביא לה מטפלת קבועה, ואעניק לה (לאחות הנ"ל), מפתח של הדירה, שכאמור גם אני מתגורר בה. אחרת, היא תפנה לעורך דין (שהוא בן משפחה, שאני מאד חושש מהמעורבות שלו. הוא היה עורך דין שלנו בעבר, וקיבלתי ממנו יחס מאד לא הגון) שמצדו יפנה לרווחה ויטען שהיא אינה מטופלת כהלכה. אין לי בעיה להעסיק עבורה מטפלת, אבל אותה אחות מסוימת, היא אשה שתלטנית וגם היחס של אמי כלפיה מורכב. היתה פעם שהיא ביקרה בדירה והחליטה לזרוק חצי מתכולת המקרר, ופעמים אחרות שאמי לא רצתה לפתוח לה את הדלת או שלא שמעה אותה, זה גם הרקע לאולטימטום שלה. היא גם מבקשת להוציא מהדירה את החתולה (לדבריה החתולה "גורמת לדמנציה", ואפשר להוסיף שבניגוד אלינו היא דתיה-חרדית), למרות שאמא שלי מאד קשורה אליה. בסך הכל הכוונות שלה טובות (בניגוד לעו"ד הנ"ל) אבל אני ממש לא רוצה לתת לה מפתחות לדירה, וגם אמא שלי מאד לא מעוניינת בזה, עד כמה שההעדפות והרצונות שלה עדיין נחשבים. אני אובד עצות, ולא יודע איך להתמודד. אשמח לעזרה.

cobeh

New member
פרט שהשמטתי

אמי מאד לא מעוניינת שאביא לה מטפלת. ערכנו שיחות רבות בנושא, והיא מתנגדת לכך בנחרצות. לאור הנסיבות כנראה שאאלץ להביא לה מטפלת בניגוד לרצונה, וזה יגרום לה לעגמת נפש קשה. מאד קשה. זה גם יצור סיטואציות מאד לא נעימות עם המטפלת. גם בסוגיה הזו, אשמח מאד לעצה.
תודה מראש.

למעלה