שאלה

ישראל2004

New member
שאלה

האם ניתן לגדל צפרדעים קטנים שמוכרים בחנות חיות עם דגים....מדובר בצפרדעונים ממש ממש קטנים בגודל של דג זהב קטן והם ממש מדהימים בצורת השחייה שלהם....והשילוב נראה לי מדהים ושאלה נוספתףהאם אפשר לקננות צמחי מים ולהשאיר אותם בתוך העציצים הקטנים שבתוכם הם נמכרים או שצריך לשתול אותם בתוך האבנים? ושאלה אחרונה:האם דגי זהב מתרבים בקלות?היכן הם מטילים את ביצהם והם הם מטפלים בוולדים?האם הם מתרבים יותר קשה מגופים?

Suikun

New member
תשובה

צפרדעים לא גידלתי, אבל לפי מה שהבנתי חלקהן עלולות לטרוף דגים קטנים, הן מזהמות את המים, נושאות מחלות, שוחות בצורה שגורמת סטרס (לחץ) לדגים מסויימים, וזקוקים לתנאים שונים מדגים (למשל, חלקן אוהבות יבשה וטמפרטורות שונות מדגים טרופים) צפרדעים מומלץ לגדל באקווריום מיוחד בשבילהן או בטראריום. אפשר להשאיר את צמחי המים בעציצים הקטנים שאיתם הם באים, אבל אז אתה מונע מהצמח להתפתח, כיוון שאין לו מקום לגדל שורשים. בנוסף, אותו ספוג שבא בתוך העציץ עם הצמח, מלא בחומרים שנקראים פוספאטים, שהם למעשה חומרי הזנה עשירים, שבין היתר אצות אוהבות. ככה שאם תשאיר את זה יותרמדי זמן באקווריום- צפוייה לך מכת אצות. מסכנה? אפשר להשאיר בעציצים, אבל עדיף לשתול בחצץ. בקשר לרביית דגי הזהב אני לא יודע הרבה , מה שאני כן יודע זה שהרבייה יותר קשה מאשר גופים (אני לא שמעתי על הרבה הטלות דגי זהב באקווריומים של חובבנים) אבל עדיין נחשבת לקלה למדי. תנסה לחפש במנוע חיפוש כלשהו אודות רביית דגי זהב, אני בטוח שתמצא תשובות רבות. אם אתה לא מסתדר עם זה תגיד לי, אני אנסה למצוא. בהצלחה

ישראל2004

New member
תודה רבה

עזרת לי(במיוחד בקטע של צמחי המים), אבל לגבי עיניין הצפרדעים....אני לא מדבר על צפרדעים גדולים שזקוקים ליבשה ולמים, אלא לצפרדעים ממש קטנים ועדינים שנמצאים רק במים....מוכרים אותם בחנויות מחמד באקוריומים.....עולים 15 ש"ח בערך....

Suikun

New member
הבנתי

שהתכוונת לצפרדעים הקטנות האלה.. כמו שאמרתי, לא גידלתי כאלו בחיים שלי.. אבל אני בספק אם הן יתאימו לאקווריום רציני, כיוון שהן לא דג. אתה מוזמן לשאול בחנות החיות מה התנאים בשבלהן ואם הן מתאימות..

dz108

New member
לי יש

שלוש צפרדעים באקווריום, עם שאר הדגים; דבר מגניב לאללה. אין ספק שהם זוללות השרצות חופשי-חופשי (אבל ככה גם הדג קרב), אבל הן מסתדרות יופי עם הדגים ולא גורמות להרבה באלאגן. לגבי הסטרס - אני לא בטוח, רוב הזמן הן רובצות ללא תזוזה (למעט כשהן עולות לקחת אויר אחת לכמה דקות או בזמן האוכל). אני לא נתקלתי בבעיות שהן גרמו לדגים (ויש סביבן גם דגים גדולים יותר וגם קטנים יותר מהן).

למעלה