שאלה

p r u d e n s

New member
תשובה../images/Emo182.gif../images/Emo144.gif|מרי|

בסרטים, בגלל האורך שלהם, היו צריכים לחתוך כמה קטעים. בדיוידי, ידוע גם כ"DVD", ואפילו די.וי.די, הקטעים האלה מופיעים ו*זאת* הגרסא המורחבת.
.

moe777

New member
...לפי טקטיקה שיווקית זו

עולה רווחם של המפיצים. מה שהחל עוד לפני עידן הדיוידי. וקיים בדיסקים עד היום. תקופה מסוימת (כמה חודשים בדרך כלל, כמה שנים במקרים אחרים) לאחר שחרור הגרסא הרגילה (הפשוטה. עם הסרט שהוקרן בבתי הקולנוע) יוצאת גרסא עם תוספות שהוצאו מהגרסא התאטרלית (בגלל אורכה), בעבר ה"תוספות" שהוכנסו חזרה ב"שר הטבעות" הגיעו עד לחצי שעה מעבר לגרסא המוכרת. בנוסף, רוב הדיוידיאים כוללים ראיונות, קטעי מאחורי הקלעים, תוספות הקשורות בעקיפין, פאשלות, רכילויות, בדיחות, מסיבות ימי הולדת וסיפורים מחדר המיטות... אוקיי, לפעמים. במקרה של הטרילוגיה, בנובמר (כפי שהיה בנובמבר האחרון ובזה שלפניו) תצא הגרסא העוד-יותר-מורחבת... זו שכוללת את הערות הבמאי וקשקושים נוספים, כאלה שטולקינאים חובבי הסרטים יאמצו לליבם. ישנן גרסאות שמגיעות יחד עם בובות (גולום ב"שני הצריחים" הוא חתיכת אטרקציה), מה שמייקר את העסק עוד יותר. בטח לקראת שחרור החלק האחרון להקרנות ביתיות יגיעו גם הדילים השווים. שווה לחכות.

•aniviel•

New member
../images/Emo58.gif למי שלא ראה את המורחבות...

יש המון קטעים חדשים.. הרבה סצינות חדשות לגמרי, וסצינות שהיו קיימות גדלו להן לפתע.. חח
כמה מהם, והבולטים ביותר לדעתי בסרט הראשון... הסבר על ההוביטים בתחילת הסרט ("Concerning Hobbits"), בלוריין יש סצינה בה רואים את המתנות שגלדריאל נותנת לכל אחד מחברי האחווה, כמו כן יש גם ריב/ויכוח דיי גדול בין בורומיר לאראגורן... זה כמובן מעט מאוד, אבל את אלו אני זוכרת הכי טוב. בשני הצריחים, קינה שאאווין שרה לבן דודה ת'יאודריד לאחר מותו (- בהלוויה), קטע פלאשבאק מצויין של פאראמיר על אחיו בורומיר - אחד הקטעים הטובים בסרט בכלליות, ממש חבל שהורידו אותו, יש גם מספר קטעים מצויינים עם מרי ופיפין (אוכל ועשב עישון שהם מוצאים באייזנגארד, זה גם מסביר איך בתחילת שיבת המלך היה להם את כל האוכל והעשב כאשר גאנדלף, אראגורן, לגולאס וגימלי הגיעו לאייזנגארד) בקיצור, יש המון, זה ממש חלק קטן
שווה קניה! לירון

p r u d e n s

New member
../images/Emo13.gif../images/Emo182.gif../images/Emo144.gif|מרי|

משום מה מפריע לי כשאומרים "עשב" ולא "עשב לונגבוטום", אולי בגלל שזה מזכיר לי מריחואנה, אחד מההתמכרויות הקשות שלי לפני שנתיים.
. יש לי מוח הזוי מדי, אני חושבת להחליף אותו.

Arana

Active member
מנהל
כל הקטעים בגרסה המורחבת של TTT

כולל תסריט ותמונות - כאן.

Arana

Active member
מנהל
זה היה קצת חסר טעם להכניס את

זה לסרט, כי בספר נותנים לו את השיקוי כדי שיוכל לרוץ, אבל פה הוא בכלל לא רץ, אז מה הקטע?!

FRAIFY

New member
"למה הם דחפו לו משקה"

כפי שאת יכולה לראות הוא היה פצוע,פיפין צעק ואמר את זה למפקד הפלוגה,הוא לא רצה לקחת סיכונים ונתן,הוא יותר נכון הכריח אותו לשתות את השמן השחור הזה,כדי שהוא יחלים... לפי דעתי אחד הקטעים היותר יפים בשני הצריחים זה שבורמיר כובש את אוסגיליאת מחדש,וכל אבירי גונדור מריעים{אפילו בשיבת המלך אין קטע דומה-חוץ מהסתערות הרוהירים}וגם הקטע לקראת הסוף שרואים מה קרה למה שנשאר מצבא סארומאן{כאשר האורקים הטיפשים רצים לתוך יער פאנגורן}.

Arana

Active member
מנהל
לי זה נראה סתם מאולץ

כנראה שפיטר ג'קסון אהב את הקטע הזה בספר, אבל בגלל שהחליטו שההוביטים לא ירוצו אלא יינשאו ע"י האורקים, לא היה לו איך להכניס את השיקוי, אז הוא עשה זאת כך. נו, שויין. הקטע של הפלאשבק של פאראמיר היה גם כן הקטע האהוב עליי מהגרסה המורחבת של "שני הצריחים", וגם הקטע עם המרק של אאווין. קטע ענק.

FRAIFY

New member
איפה ראית קטע מריבה?

שאראגורן ובורמיר רבים? לי בכל אופן לא זכור קטע כזה,אגב אל תשכחי את הקטע במועצת אלרונד שבורמיר מספר על החלום וכמעט נוגע בטבעת וזה גורם לגאנדאלף להפעיל את כוחה כדי למנוע מבורמיר לנגוע בטבעת,אגב אם לא הבנת-מאותו רגע שבורמיר ראה את הטבעת הוא נמשך אליה ורצה לקחת אותה{כמו איסילדור}לכן הוא התקרב אליה,כשהוא כמעט נגע בה כוחו של סאורון החל להתבלט ולכן גאנדאלף נאלץ אמר את המשפט בשפה השחורה.

•aniviel•

New member
..אתה מדבר אלי?..

אם כן אז למה לא שרשרת את זה להודעה שלי? קודם כל, קטע המריבה זה בסרט הראשון, לפני מה שזכור לי זה קצת לפני הארגונאת'.. וזה בסדר, אני הבנתי יפה מאוד את הקטע במועצה של אלרונד, אני לא כזאת טיפשה

למעלה