שאלה..

o f e k i

New member
דיאטה-סקרסדייל

זו גרסה משופרת של דיאטת החלבונים, היא מגבילה את צריכת השומנים, וכוללת יותר פירות וירקות. תוכנית הדיאטה מיועדת לשבועיים בלבד, וניתן לשוב ולבצע אותה לאחר הפסקה. אך גם זו אינה דיאטה מאוזנת, שכן היא דלה מדי בפחמימות ועשירה מדי בחלבונים. דיאטת סקרסדייל קובעת צריכה של 1,000 קלוריות ביום, אוסרת על ארוחות ביניים ומבטיחה הפחתת 10 ק"ג בשבועיים. עודף חלבון יוצר עודף חנקן, הגורם לכליות "לעבוד שעות נוספות". הפרשת המים מרובה, והגוף מאבד גם ויטמינים ומינרלים חיוניים; איבוד הנתרן, הסידן והאשלגן משפיע על הלב ועל מערכת העצבים. תוצאות אפשריות אחרות: בחילה, סחרחורת ותשישות; המחסור בפחמימות בתפריט מחייב את הגוף להשתמש גם בחלבון האצור בתאים, דבר המשבש את קצב הבנייה של התאים ומשפיע על המערכת החיסונית בגוף; דיאטה זו אסורה על חולי לב ועל נשים בהיריון. עם זאת ציין הביטאון בניתוחו גם יתרון שיש בדיאטה זו, והוא שהחד-גוניות שבה מקטינה את צריכת המזון ומגבירה באדם את מודעותו למזון שהוא אוכל ולהרכבו. מי שמחליט לעשות דיאטה זו, חייב באישור רפואי. יש לזכור, שהיא אסורה על הסובלים מבעיות כליות ולב. לא ניסיתי אף פעם

avshalomariel

New member
השאלה שלי היא...

היא אפקטיבית? כלומר, אפשר באמת תוך שבועיים להוריד מינימום 6 קילו?

o f e k i

New member
בכל דיאטה קיצונית אפשר לרדת מהר

הבעיה היא שכשמסימים אותה עולים את מה שיורדים ועוד קצת...

avshalomariel

New member
אהה...

ומותר לנשנש גזר וסלרי בין הארוחות, כך שזה מעין ארוחת ביניים לא?

tsiporganeden

New member
אופקי מהי מידת חלבון מיותרת בגוף?

כמה חלבון זה טוב, וכמה זה מוגזם? למשל אני בת 57 כמה חלבון אני צריכה לצרוך ביום? תני לי דוגמאות כמו 150 גרם בשר, 250 גרם גבינה רזה חצי אחוז, וכו'.... תודה לך.

o f e k i

New member
היי

תראי לאישה כמות החלבון הטובה ביותר היא 0.9 גרם לכל משקל גוף,אם יוצא לך 1 גרם זה לא נורא,חלבון מומלץ לצרום לאורך היום כולו,כלומר בכל ארוחה שיהיה חלבון,כיוון שהגוף לא תמיד אוגר חלבונים אלא משתמש בהם כאנרגיה,החלבון צריך לבוא גם ממקורות טובים,חלבון איכותי כמו למשל מביצים,מבשר,מוצרי חלב גם טובים בעיקר קוטג" 1/2%שיש בו אחוזי חלבון גבוהים.את יכולה לאכול בארוחה אחת גבינה עד חמש אחוז שומן כ250 גרם,ובארוחה אחרת 150 גרם בשר,ובארוחה אחרת פסטרמה או ביצה,גם בעדשים יש חלבון..חשוב לתכנן את הארוחות כך שישביעו אותך,יהיו לך טעימות ויכילו את כל אבות המזון,כך תצליחי לא רק לרדת במשקל אלא גם להישאר במשקל היעד. :)

o f e k i

New member
אני בחורה,זה חלק ציטוט וחלק השלמה

שלי,המקור לא ידוע לי...אבל חיפוש בגוגל יביא עימו תוצאות אני בטוחה.

למעלה