שאלה ...

CRL333

New member
שאלה ...

בזמן האחרון נראה לי שאני משמין, אבל זה לא מתבטא במשקל שלי, כל יום אני נשקל ונשאר אותו דבר. האם יכול להיות שמסת שריר הופכת לשומן, ולכן זה לא מתבטא במשקל?

רון ו

New member
פרוק שריר וצבירת שומן

אלו שני תהליכים סותרים: רקמת שריר לא "הופכת" לרקמת שומן. אך התשובה היתה לגבי מסה ולכן היא מתקבלת אך דורשת הרחבה... פרוק שריר נובע בד"כ מאיזון קלורי שלילי חריף ו/או חוסר פעילות קיצוני צבירת שומן נובעת מאיזון קלורי חיובי משמעותי בזמן קצוב. מכיוון שקשה להיות באיזון חיובי ושלילי בו זמנית המסקנה היא שיש כאן או בולמיה נסתרת שבוע זלילה - שבוע הרעבה :( או נטיה גנטית: תאי השומן עצמם מסתבר, מפקחים על אחוז השומן בגוף ע"י הפרשת הורמונים למחזור הדם כמו הלפטין רקמת השומן מכתיבה באופן גנטי את אחוז השומן שהגוף ייצר או יפרק ה Leptin מסתמן כהורמון עיקרי בקביעת אחוז השומן בגוף.

factor

New member
הבנת הנקרא

לא מדובר בטרנספרומציה מסויימת בין סוגי הרקמות, אלא פשוט בכך שהייתה ירידה במסת השומן ועלייה במסת השריר, ולכן מדברים על תחלופה (להחליף X בY, לא להפוך X לY).

רון ו

New member
תקרא טוב עד הסוף

לא ניתן לעלות במסת שריר כוללת באיזון קלורי שלילי ושומן ניתן להפחית רק ע"י איזון קלורי שלילי או ע"י התערבות תרופתית כרוגית מיוחדת. השואלת התיחסה למצב הפוך פרוק שריר תוך כדי צבירת שומן אצל אנשים צעירים לא מתפרקים תאי שריר באיזון קלורי חיובי הנדרש ליצירת תאי שומן - אלא אם כן הם שינו באופן דרסטי את הפעילות הגופנית מספורט עצים לניוון מושלם. כך שגם מה שאתה הבנת לא ממש אפשרי.

CRL333

New member
אז מה שאת אומרת זה

שיכול להיות שהשרירים פוחתים אבל אחוז השומן גדל, ולכן המשקל שלי נשאר אותו דבר?

CRL333

New member
אוקיי, ואיך אני מחשב

כמה קלוריות אני צריך לאכול ביום? ואם כל יום אני אוכל 700 קלוריות פחות ממה שאני צריך לאכול אני ארזה?

למעלה