שאלה

מצב
הנושא נעול.
שאלה

שאלה
אני עומדת לסיים את לימודי כהנדסאית אדריכלות. הציעו לתכנן דירה מחדש, שבירת קירות וכו' האם שבירת קירות, ללא הורדת עמודים זקוקים באישור תוכניות? האם אני יכולה בסטטוס שלי לקחת עבודה מסוג כזה?

mol3

New member
השאלה אם זו עבודה אדריכלית כן או לא

שאלה
אני עומדת לסיים את לימודי כהנדסאית אדריכלות. הציעו לתכנן דירה מחדש, שבירת קירות וכו' האם שבירת קירות, ללא הורדת עמודים זקוקים באישור תוכניות? האם אני יכולה בסטטוס שלי לקחת עבודה מסוג כזה?
השאלה אם זו עבודה אדריכלית כן או לא
אם מדובר בעבודת אדריכל אז לא !!! - אין לך עוד רישיון לכך. אם מדובר בעבודה שהיא בגדר "עיצוב פנים" אז למה לא ????.. בקיצור כן. את כמובן צריכה להיות ערה לנושא של פגיעה בעמודים (שאמרת שאין) בקורות (לא ציינת) ובקירות נושאים (לא ציינת). אם יש פגיעה באחד מאלו, יש צורך גם בכל מקרה בתכנית הריסה וחיזוק של קונסטרוקטור. שיקולים אחרים הם העדר ביטוח אחריות מקצועית - שעלול להיות מאד משמעותי במקרה ש"חשבת" ולא לכיוון הנכון, תחושת הבטחון העצמית וכד'.

תבנון מחדש

שאלה
תבנון מחדש
ע"פ החוק אין צורך ברישוי לסוג כזה של עבודות. אדם יכול לתכנן את דירתו, לעיתים השיפוצניק ובעצם כל אחד. העניין הוא יותר פראקטי. אדם שפונה ל"איש מקצוע" רשאי לצפות לתוצאה ברמה שאינה נגישה לו. עניין של ידע בפועל וגם... בטחון עצמי.

מלפוף

New member
החוק כלשונו

תבנון מחדש
ע"פ החוק אין צורך ברישוי לסוג כזה של עבודות. אדם יכול לתכנן את דירתו, לעיתים השיפוצניק ובעצם כל אחד. העניין הוא יותר פראקטי. אדם שפונה ל"איש מקצוע" רשאי לצפות לתוצאה ברמה שאינה נגישה לו. עניין של ידע בפועל וגם... בטחון עצמי.
החוק כלשונו
אינו מחייב היתר לצורך ביצוע שיפוץ פנימי בדירה אך ישנם הפרמטרים שהם "מעבר לחוק" שצריכים להלקח בחשבון והם ההיבט הקונסטרוקטיבי כפי שהסביר mol3 אמנם המחוקק לא דורש לנפק היתרי בניה לשינויים פנימיים בדירה אך אין התכוון המחוקק שבעל הדירה יקח את הפטיש לידיו ויחל בהריסת קירות ביתו כאוות נפשו כי הוא עלול למצוא את עצמו ללא נפשו. אדריכל ברשיון ועל אחת כמה וכמה אדריכל שאינו בעל רשיון אינו מוסמך להתיר הסרתו של קיר כלשהו במבנה ואם יעשה זאת כאילו שם את רשיונו ואת עתידו על קרן הצבי אם וכאשר יתרחש אסון.

gerson1

New member
החוק כלשונו מחייב היתר בניה לכל שינ

החוק כלשונו
אינו מחייב היתר לצורך ביצוע שיפוץ פנימי בדירה אך ישנם הפרמטרים שהם "מעבר לחוק" שצריכים להלקח בחשבון והם ההיבט הקונסטרוקטיבי כפי שהסביר mol3 אמנם המחוקק לא דורש לנפק היתרי בניה לשינויים פנימיים בדירה אך אין התכוון המחוקק שבעל הדירה יקח את הפטיש לידיו ויחל בהריסת קירות ביתו כאוות נפשו כי הוא עלול למצוא את עצמו ללא נפשו. אדריכל ברשיון ועל אחת כמה וכמה אדריכל שאינו בעל רשיון אינו מוסמך להתיר הסרתו של קיר כלשהו במבנה ואם יעשה זאת כאילו שם את רשיונו ואת עתידו על קרן הצבי אם וכאשר יתרחש אסון.
החוק כלשונו מחייב היתר בניה לכל שינ
שינוי ביחידת מגורים, ושיעשה בצורה מקצועית. בד"כ לא מפעילים כללים נוקשים מסוג זה בינתיים בארץ-העיריית טרם הבחינו בפוטנציאל הכלכלי בהתאם לחוק היבש רשאי אדריכל מורשה (כלומר רשום ורשוי) לתנן תכן (קונסטרוקציה)עד 4 קוצמות ו500 מטר-לא ממליץ לעשות זאת מחר

מצב
הנושא נעול.
למעלה