שאלה

DefTone

New member
שאלה

עד כמה עישון מפריע לפעילות כמו ריצה. כי הגיון אומר לי שאין על מה לדבר בכלל על ריצה אם אני מעשן, ובכל זאת שמעתי פעם שאם רצים אז העישון יהיה מחסום מסיום למרחקים ארוכים במיוחד, אבל לא יפריע לי בריצה של חצי שעה

חן M

New member
שמע...

עישון מזיק להמון המון דברים... זה לא אומר שאדם שמעשן לא מסוגל לבצע פעילות גופנית [תלוי מי האדם,מה כושרו הבסיסי,האם העישון גרם לו לאיזושהי מחלה ידועה/לא ידועה] הדבר היחיד שיש לי להמליץ לך הוא : תפסיק לעשן!!!
אה ועוד משהו... אין בעיה עם פעילות אירובית הדרגתית [הדרגתיות של תדירות מס' הפעמים בשבוע שאתה מתאמן,הדרגתיות של נפח/זמן האימון האירובי, והדרגתיות של קצב הריצה] רק לפני זה מומלץ לך לבצע בדיקת ארגומטריה ולפי הממצאים של הארגומטרי בקש ממדריך מוסמך לבנות לך תכנית הדרגתית של כושר [מומלץ להשתמש עם מד דופק לאימון יעיל ובטוח] ולהראות לך תרגילךי חימום לפני אימון אירובי ותרגילי מתיחות לסוף האימון.

../images/Emo120.gif../images/Emo31.gif../images/Emo31.gif../images/Emo31.gif../images/Emo5.gif

זה לא שאי אפשר לעשות ספורט ופעילות אירובית כשמעשנים, אבל זהב נורא מפריע ומקשה.. ובלי שום קשר, סיגריות ועישון בכלל זה דבר דוחה ברמות היסטריות... אחד הדברים הכי מגעילים שיש .. זה מישהו שבא לעשות אצלי ספינינג והוא מעשן כבד, גם הוא כל הזמן נראה כאילו שהוא עומד להתפוצץ וגם הבל פיו מנשימותיו העמוקות והלא סדירות כל כך מסריח ומגעיל שזה בעעעע עצבני לאללה.. דפטון ידידי.. רק לציון חלק ממה שמוגדר ע"פ נורמה כאסטתי אינו כולל רק חזותיות חיצונית.. ומבחינתי אדם עם ריח של מדורה זה TURNOFF הכי קטלני שיש!! ריח רע של עישון פוגם באסטתיקה שלך ... לתשומת ליבך!!

B o o o o M

New member
לי זה מאוד מפריע דווקא

אני בקושי יכולה לרוץ 3 ק"מ בלי להיחנק בדרך...
הקטע הוא שכשאתה בכושר כמו שאתה עכשיו העישון יפריע לך פחות וכן אפשר להתאמן עם סיגריות אבל מזה לא מומלץ... אני לפחות אימצתי לעצמי הרגל לא לעשן כל היום עד הריצה ורק אחריה לעשן... כי אז הרבה יותר קשה... בהצלחה

למעלה