שאלה

DirectT

New member
שאלה

שלום, אני מתאמן על מסה באופן קבוע כבר חצי שנה ומעולם לא לקחתי אבקות או שום תוספי תזונה אחרים. המליצו לי לקחת חלבונים וקריאטין, אבל נאמר לי שתוספי תזונה הם רכיב לא בריא, וכאשר מפסיקים להתאמן/לקחת אותם, אתה מפסיד את כל מסת השריר שהופכת לשומנים. האם אני יכול להשיג את אותו האפקט של תוספי התזונה עם תזונה?! למה אני לא יכול פשוט לאכול טוב אחרי ולפני אימון, ואני חייב את כל התוספים המעורערים האלה? בבקשה, עזרה אין לי מושג מה לעשות.

tommythecat

New member
בתור התחלה תפסיק להקשיב

למי שאומר לך שרקמת שריר הופכת לרקמת שומן (היא לא) או שתוספי תזונה אינם בריאים. והתשובה הקצרה היא כן, אתה יכול להתפתח היטב גם ללא תוספי תזונה. יוסי

DirectT

New member
תודה על התגובה ../images/Emo13.gif

אמרת שאני יכול להתפתח היטב גם ללא תוספי תזונה מה זאת אומרת? האם אני עדיין אוכל להשיג את האפקט המרבי מהאימון שאני עושה גם בלי תוספי תזונה?

dan154

New member
חבל שתוותר על תוספי מזון

באבקות עלייה במסה אותם החומרים האיכותיים שאתה יכול למצוא במזון "טבעי", רק באופן יותר מרוכז. ככה אתה מקבל חלבונים איכותיים, עם פחמימות ושומנים ביחס המתאים (בהנחה שאתה קונה אבקה טובה), והכל במינון שאתה יכול לשלוט בו בקלות ולשנות בהתאם לדיאטה הספציפית שלך. כמו כן זה קל להכנה, קל לצריכה וחשוב מכל (בשבילי לפחות) זה לא תופס הרבה מקום בבטן, כך שנשאר לך תאבון לשאר הקלוריות שאתה צריך לצרוך ביום בכדי לעלות במשקל. זה חוסך זמן ומאמץ, וזה מאוד נוח. מה שסיפרו לך על תוספי מזון זה לא נכון - כאמור, אותם החומרים בדיוק מצויים גם במזון "טבעי". אם סיבה נוספת לכך שאתה נמנע מתוספי מזון היא התנגדות מצד ההורים, כמו אצל הרבה אחרים (אם אתה עוד גר עם ההורים) אז אני ממליץ לך ללמוד כמה שיותר על תוספי מזון, ולהסביר את מה שלמדת להורים שלך. כך הם יבינו את היתרונות והחסרונות (לא שיש חסרונות, כל עוד אתה קונה אבקה טובה) ויראו שאתה יודע מה אתה עושה, ולכן ירגישו יותר בנוח. תקרא את המאמרים הבאים: http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=72&CategoryID=81&Page=1 http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=81&ArticleID=335&SearchParam=לבחור

dan154

New member
וכן, אתה יכול להשיג את אותן התוצאות

גם בלי תוספי מזון, אבל זה לא הכי פרקטי. ללא תוספים יהיה לך יותר קשה, וקושי = חוסר מוטיבציה. משם המדרון לכשלון חלקלק מאוד. תוספים יורידו לך משא כבד מן הכתפיים, ואת האנרגיה שקודם השקעת בנשיאת המשא הזה תוכל להשקיע בדברים אחרים.

למעלה