שאלה

שאלה

אני בת 16 וחצי ואני אובחנתי כילדה עם בעיות קשב וריכזוז אני מטופלת מזה 3 שנים בריטלין בכמות של 30 מליגרם בבוקר אומנם זה עוזר לי להתרכז בשיעורים אבל אחרי שעות בית הספר כשאני סתם יושבת בבית...זה מכניס אותי לדכאונות אני מריגשה שזה גורם לי לחשוב על כל הצדדים הרעים שבי על זה שאני לסבית (מה שלא מוסיף והייתי בטיפול פסיכולוגי בגלל זה כי..גיליתי את זה בגיל די צעיר) מציק לי בראש כל הזמן המחשבות שאני לסבית ו.עוד כל מיני דברים שעוברים בחיים. מה אפשר לעשות?

אני רוצה לחלק את התשובה שלי לשני חלקים.

קודם כל לגבי הרטאלין: אני מניחה שאת במעקב של נוירולוג מדי כמה זמן. את צריכה לדווח לו על התחושות האלה. לפעמים עושים שינויים בסוג של הרטאלין, וגם שינויים במינונים. שנית, לגבי המחשבות שמטרידות אותך והמצב הדכאוני: לא בטוח שזה קשור לבעיות הקשב והריכוז ולרטאלין. את נמצאת בכיל ההתבגרות שהוא לא פשוט לאף אחת, וודאי כאשר את מתמודדת עם שאלות הקשורות לזהות המינית שלך. אני לא יודעת האם את עדין בטיפול פסיכולוגי, אבל אני חושבת שכדאי לך לקבל שיחות עם איש מקצוע לגבי המחשבות האלה והמצב המדוכא שלך, ולהבין מה מקורם ועד כמה הם מפריעים לך בתפקוד רגיל ואיך ניתן לפתור זאת. לא כדאי לך להישאר עם כל זה, כי את הגיל מאד רגיש, ודברים סתם תופסים נפח גדול יותר אם מזניחים אותם. בהצלחה,

למעלה