שאלום! :) אני מישהי שלא יודעת לתפור! :)

PaDF00t

New member
שאלום! :) אני מישהי שלא יודעת לתפור! :)

חחח טוב, אני יודעת לתפור פרימות ביד, אבל בואו נאמר שתפריה זה לא הצד החזק שלי - בכל זאת, הייתי רוצה להיות קצת נועזת ולנסות לתפור לעצמי שמלה לפורים - שמלה מנופחת ויפה. (אל תדאגו, סבא שלי חייט אז הוא יוכל לההשגיח מקרוב) אבל בכל זאת - כמה עצות קטנות.. כי לא נראה לי שסבא שלי תפר שמלה כזאת מתישהו ... אני רוצה שזו תהיה שמלה עם מחוך צמוד ומנופחת (נו.. המאה ה-19 כזה) - אני יודעת שזו שאיפה גדולה מידי לאחת שלא תפרה בחייה - אבל זה חלק מהאתגר
אשמח אם תוכלו לעזור לי בבחירת הבדים ולענות לי על כמה שאלות: 1- עדיף להכין מחוך או לקנות מחוך? ואם להכין - מה צריך בשביל זה - ואם לקנות איפה יש משהו סביר ובזול..?? 2- לפי מה שהבנתי, בשמלות מהסגנון הזה, כדי שהן יהיו מנופחות צריך חישוקים או משהו - האם אני יכולה לנפח אותן מספיק רק באצמצעות טול? 3- כמה עולה טול? :-O 4- הבד שלמעלה צריך להיות קל וזול - קל - כדי שיתנפח בקלות, לא? וזול - כי אחרי הכול זו תחפושת לפורים ולא שמלת כלה
5- אם תוכלו להראות לי שרטוט או רישום של איך צריך לגזור או סתם איך בנויה שמלה - זה יוכל לעזור לי
תודה רבה לכל העוזרים! אה ו- חח אשמח גם לקבל סתם רעיונות לקישוט של השמלה בדרכים זולות ומאגניבות
ערב טוב ותודה מרש לכל העוזרים!

הפעם הגזמת

תכנסי לכאן http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=1988&msgid=113013719 אני עושה עכ שיו שתי שמלות כאלה לבנות 10 .האמהות קנו קרינולינות מוכנות מטול עם חישוקים אצל " כרמלה "ברח' נחלת בנימין ואני צריכה לקצר אותן וללהלהביש עליהן את הבד לחצאית . על כל קרינולינה יהיו שתי שכבות בד משי גזורות בקלוש מלא עם כווצים קניתי בד סאטן 6 מטר בד לשמלה .את המחוך אני אעשה מהחתיכות שנופלות .לילדות מחוך זה בד בגיזרת מלבן לפי ההקפים שלהן שנשרך כמו מחוך בשרוכים

למעלה