שאלונת

leikin

New member
שאלונת ../images/Emo13.gif

אני והחבר שלי מנסים לצמצם עלויות, מה לעשות כשמתחתנים וחתונה בימינו עולה כמו אוטו??
איפה אתם עושים את הקניות שלכם? האם את הבשר אתם גם קונים בחנויות גדולות? איפה הכי זול? כמובן שבמגדל העמק... תודה!

dafgol

New member
נקודה רגישה ומוכרת

( הכוונה לחיסכון בעלויות, כשיש 2 ילדים, משכנתא, רכב וכו'....ובעיקר כשכרגע אני לא עובדת...) הנה כמה טיפים שהסקתי מנסיונינו : - אנחנו עורכים קניות רק פעם בשבוע (שישי בבוקר) עם רשימה מוכנה וידועה מראש וככה לא מתפתים להוציא כסף באמע השבוע על דברים מיותרים בדר"כ, קורה לפעמים שצריך לעשות השלמות באמצע שבוע ....משתדלים שלא יקרה
- משתדלת לעבוד רק עם מזומן , לא עם כרטיס אשראי שלעניות דעתי גורם לנו לבזבז יותר, משתמשים בכרטיס לתדלוק, חשבונות ובמקרה הצורך בסופר. ( אני משלמת במזומן, בעל ייותר בכרטיס אשראי ) - פירות וירקות לפעמים קופצת לשוק לקנות, מודה ומתוודה שלמרות החיסכון ...לא מתלהבת ללכת לשם כל כך, אז כשקונים בסופר משתדלים לא לקנות כמויות גדולות מידי שיזרקו אח"כ עקב מצב קטטוני מתקדם .... - בדר"כ הקניות נעשות בסופר במתחם החדש, הכי קרוב והכי נוח, לא תמיד הכי זול....אני יודעת...לכן אם אני עושה קניות ...אני משתדלת לעשות אותן בסופר לייד ביטוח לאומי , יותר זול שם , למרות שהמבחר קטן ולא תמיד יש שם הכל (סימילאק לדוגמא טופ 3לא כשר מספיק שם כנראה...) והבשר יקר יותר ( פונה בעיקר לפלח שוק דתי\חרדי ואז נכנס עניין הכשרות), לכן אני לא קונה שם בשר אלא באמת את הדברים הבסיסיים והפשוטים ( לחם חלב פיתות גבנ"צ שתייה קורנפלקס וכאלה...) - בודקת מתי יש מבצעים ואיפה, ובודקת אם המבצע שווה, לפעמים המילב "מבצע" גורמת לנו לקנות דברים שלא ממש צריכים ולפעמים המבצעים אלה יוצאים יותר יקר ממחיר רגיל ( ביחס לכמות לדוגמא ) טוב נקתע לי קו המחשבה כרגע, עצר לי את השוונג, בהחלט נושא מעניין וחשוב לכולנו
מציעה שכל מי שיכול לתרום טיפים משלו יעשה את זה בשרשור הזה.....איך אפשר לחסוך? ואיפה ? דר"א אני התחלתי להפעיל מכונת כביסה רק בערב, כשתעקיף החשמל זול יותר, בוודאי יש עוד אפשרויות לחיסכון גם בבית.....

S r 35

New member
מתחתנים בחורף

אין לך מושג איך זה מצמצם עלויות אנחנו התחתנו בנובמבר והפרש של 7 דולר למנה שחסכנו מימן לנו ירח דבש בפריז. ממש ככה, אני לא צוחקת. לגבי חנויות: מצטמצמים - קונים פחות, משתדלים לאכול את הארוחה העיקרית במקום העבודה .... ובאמת מנסים למצוא חנויות זולות יותר. אגב - לגבי בשר, אני קונה רק במקומות מוכרים - כלומר רשתות שיווק שאני מכירה ושאני סומכת עליהן שהבשר שם טרי. מעדיפה לשלם יותר ולא לקחת סיכונים
. במוצרי מזון אחרים אפשר להתפשר. לגבי חנויות זולות באזור מגדל העמק, מצטערת לא מכירה. בטח תקבלי עצות מאחרים כאן. בכל מקרה שיהיה במזל טוב

S r 35

New member
ועוד כמה טיפים לגבי חיסכון בחתונה

אם לפחות אחד מכם סטודנט, מגיעה לכם הנחה משמעותית (אם זכרוני לא מטעה אותי 50%) בפתיחת תיק ברבנות. זה מידע שהרבנות לא מתנדבת לעדכן אותו מיוזמתה אבל כשאת שואלת אותם, הם פתאום נזכרים. את צריכה להצטייד בכרטיס סטודנט של הזוגי או שלך או של שניכם ואתם מקבלים הנחה. אפשר לחסוך גם באמצעות צמצום מס' המוזמנים: להזמין רק את המשפחה והקרובים באמת באמת - לא את השכנה של אמא שלו שגרה ארבעה בלוקים ליד או את החבר של אבא שלך שלא התראה איתו כבר עשר שנים ... את בטח מבינה למה אני מתכוונת. "לא נעים מת" בקטעים האלה. תצטמצמו למי שחשובים לכם באמת כי הסיכוי שהם יגיעו לאירוע שלכם וגם יתנו לכם מתנה ראויה גבוה. ככל שתעשו חתונה המונית יותר ותתפזרו לכל מיני אורחים לא רלבנטיים אתם מסתכנים בהפסדים. אני זוכרת שאנחנו ביקשנו מכל צד הורים להגיש לנו רשימות, אנחנו צמצמנו אותן למה שנראה לנו. סגרנו על 250 אורחים ואפילו יצאנו ברווח - בגלל כמה אורחים נדיבים במיוחד
שוב - המון מזל טוב ובהצלחה

Shukilida

New member
אם אחד סטודנט

או מתחת לרמת הכנסה מסויימת - יש גם הנחה בארנונה. בחיפה שילמנו משמעותית פחות (20% בלבד...) וגם כאן יש הנחות גדולות - מציעה לך לבדוק.

סיוי 24

New member
ממש לא נכון!! במגדל העמק אין הנחה לסטודנטים!

אפילו לא אגורה אחת שחוקה, בתור סטודנטית שסיימה לא מזמן תואר ראשון, וגם בעלי שסיים לפני שלוש שנים לא קיבלנו שום הנחה לסטודנטים, בחיפה אני יודעת שיש. מצטערת לבאס אבל זאת האמת.

סיוי 24

New member
חחח... ואיזה הכנסה הייתה לי בתור סטודנטית?

800 ש"ח לחודש? ועדיין כלום... שום הנחה.

dafgol

New member
ליה שכחתי עוד משהו ../images/Emo26.gif

קיבלתי את הקובץ הזה מחברה, ואולי הוא יוכל לעזור לכם קצת גם
( אני עדיין לא התחלתי האמת...נו נו נו לי )

dafgol

New member
וגם הקובץ הזה ../images/Emo26.gif

רשימת קניות להפוך את החיים לקלים יותר וחסכוניים יותר....

S r 35

New member
דפנוש מה שלומך? ../images/Emo24.gif

לא כל-כך יוצא לי להיות כאן בזמן האחרון. עמוסה ועסוקה
מקווה שאתם בסדר. ד"ש לחבר'ה שלך ונדבר

סורי אני ממש בזבזנית!!!! ../images/Emo42.gif

אך אומרים כי שפע שוק הוא דול יחסית !!! וכן סופר שנמצא מברכז הישן ! (ליד אולמות וורסאי ) מקווה, שעזרתי!

לולי72

New member
בענין החסכון

אנחנו עברנו גם לקנות רק במזומן ובטח ובטח שלא בשופר סל, אלא במקרים נדירים בלבד ואם אין ברירה כי יקר שם יותר ממה שיקר בשפע שוק או בחצי חינם, למרות, כמו שדפנה אמרה, שבמקומות שאני קונה אין מבחר גדול ובאמת סימילאק או כאלה שאני כבר לא משתמשת בהם לא תמיד מוצאים מה שמשתמשים. אני כמו דפנה גם עושה קניות פעם בשבוע, במזומן בלבד, עושים רשימה מדוייקת ולא מוציאים יותר ממה שצריך. אנחנו בזמן האחרון גם מכרנו את הרכב לצערנו, אבל זה היה כבד עלינו ובינתיים מסתדרים בלי רכב, אפשר להסתדר אם רוצים. ועוד ששנינו עובדים אבל לא הייתה לנו ברירה אז מכרנו, מקווה שבקרוב כשנסתדר קצת, נקנה רכב. קונים בשוק, גם בגדים ליובל וגם לי, גם פירות וירקות. זהו בינתיים.

Shukilida

New member
אפשר גם לקנות תלושים

דרך מקום העבודה או מקום העבודה של אמא/אבא. השופרסל אמנם יקר, אבל עם תלושים אפשר להגיע שם להנחה של 20% כמעט (תלוי בכמה קונים אותם) וזה לפעמים אפילו יותר זול מבמקומות אחרים. אנחנו גם ממחזרים אוכל - העגבניות נעשות רכות - עושים שקשוקה, הגבינה כמעט פג תוקף - עושים פשטידה. משתדלים מאוד מאוד לא לזרוק אוכל (ולא רק מטעמי חסכון - גם פסיכולוגית קשה לי). טיפ נחמד לקנייה של מצעים, מגבות ושמיכות/כריות: יש בנצרת עילית חנות עודפים של כיתן באזור תעשייה ג' - קוראים לה כיתנצ'יק ומוכרים שם את כל מה שמוכרים בכיתן בעלויות ממש נמוכות - ממש ממליצה.

leikin

New member
קודם כל תודה רבה על הטיפים

זה מאוד עוזר לשמוע מאחרים
תגידי, איפה באזור תעשייה ג',? האם זה מרכז? אני פשוט חדשה באזור

Shukilida

New member
זה בנצרת עילית

אזור תעשיה ג' זה לכיוון הר יונה (ליד בית הקברות)

O n y X

New member
אם אפשר להוסיף..

יש באזור תעשיה בנצרת חנות מפעל של קרליין, נטורל פורמולה, נקה 7, ועוד חברות..יש להם מחירים ממש נמוכים ותמיד יש מבצעים

למעלה