שאלות יסוד - הרשימה שלי

ח ד

New member
שאלות יסוד - הרשימה שלי

- איך מצליחים להישאר אבא, במצב שבו אתה רואה את הילדים שלך רק פעם בשבוע וכל סוף שבוע שני? מה זה בכלל אבהות במצב כזה? - איזה מן אבהות אפשרית במצב שבו הילדים שלך שרויים באופן קבוע בסביבה שמסיתה אותם נגד המסגרת המשפחתית החדשה שבנית, ובמיוחד נגד בת זוגך? - איך מצליחים לשלב את הילדים שלך במסגרת משפחתית שכוללת אישה ושני ילדים? איך הבית החדש שלך יכול להיות גם הבית שלהם? - איזה מן יחסים יכולים וצריכים להירקם עם הילדים הלא ביולוגיים, ילדיה של בת הזוג שלך? - איך מחלקים את תשומת הלב והפנאי המועט ביותר של גבר עובד, המפרנס בעצם שתי משפחות, בין ארבעה ילדים, שניים ביולוגיים שאתה רואה כל 3-4 ימים, ושניים "פסיכולוגיים", שאתה רואה כל יום? - איך מתמודדים עם קשיי ההסתגלות של הילדים אלה לאלה? - איך מתמודדים עם הדחיה הכרונית, הקיצונית שהילדים הביולוגיים שלך מביאים איתם הביתה כל פעם כלפי בת זוגך? - איך מתמודדים עם התיסכול ההולך וגובר של בת הזוג, טובת כוונות חמה ואוהבת ככל שתהיה, עם רגשות הדחיה הכרוניים של הילדים הביולוגיים שלך כלפיה? - איך מתמודדים עם צרכים רגשיים ונפשיים של שני ילדים פסיכולוגיים, שאביהם הביולוגי נעדר נפשית, רגשית וכלכלית מחייהם?

*יערית

New member
איזו רגישות....נפלאה יש לך

שמחה שעולות בך השאלות הללו ,אין הרבה שדשים בזה... אבל זה ברור מאיכן הם באים.... הרבה אהבה הרצון לתת את הכל לכולם הרצון לחבר תמונת חיים בתמונה מחודשת ברצון שלך להיות אב "נורמלי" במסגרת "לא נורמלית"{שים לב למרחאות} זה פשוט נפלא..ויש הרבה שאלות שאולי אוכללגעת בהם ויש שלא כי אני עדיין לא שם. מקווה שכולנו נתגבר על המכשולים שיש במשפחות מורכבות כולי תקווה שאדי הרעל שאנשים מסויימים מחדירים לילדים התמימי דעת ימצאו את הדרך לצאת כמה שיותר מהר... במיקרה שלי...האקס הוא דיי בראש שלי בכמה וכמה נושאים לגבי חינוך הילדים,דברים שלא נאמרים ולא אומרים ליד הילדים ויכוחים וכו'...כך שהילדים שלי לא סופגים רעל משום מקום להפך רק אהבה וחיזוקים על ה"גבר" החדש בביתם... אני מוצאת את רצונם לילד ממנו כמעודד לגבי הקשר וכן הם מאוד מבליטים אותו בכל המשפחה וכם בגנים שהוא שותף פעיל כמוני יותר מאביהם. לגבי האקסית שלו וילדיו שהם בני 22 ובת 14 אני כולי תקווה שעם הזמן הם יבינו מי אכן לא "תורם" לשפה העיברית שלהם ומי לא תורם לאינטיליגציה הריגשית שלהם...כי אני עברתי מה שהם עוברים וחבל לי שהם בעמדה של "התנגחות" ...אני לא שפטתי את אבי מעולם ולא את אימי..קיבלתי את הפירוד שלהם כדבר הנכון ביותר לעשות. שרק נדע חיים טובים עם הרבה בשורות טובות

ח ד

New member
תודה

תודה. כשיבוא הרגע, ספרי לנו עליו. כל מה שנוכל לחלק איתכם שיעזור - נחלק.

למעלה