שאלות למומחים

IlanShacham

New member
שאלות למומחים

לא קל להרכיב קבוצה למשחק הפנטזיה... הנה כמה שאלות שיעזרו לי בתכנון: 1. מה הם סיכויו של פטאקי לסיים את הטור? הוא אמר משהו בעניין? ידוע כבר אם הוא אמור להוביל את איטליה באולימפיאדה? 2. מה שלום סימוני? הוא התחרה מאז הג'ירו? האם ייתכן שהוא באמת כיוון את העונה שלו סביב הטור ולכן הכושר הלא משביע רצון שלו בג'ירו? 3. מה עם שבאנל? בתחילת השנה שעברה עשו ממנו הרבה רעש והשנה לא שמעתי עליו. 4. לא נעים לשאול, אבל יש סיכוי שיצא משהו חיובי מאייטור גונזאלס בטור הזה? 5. האם יש סיכוי שויראנק ייקח שוב את החולצה המנוקדת? מי ינסה לקחת לו אותה? זהו, לא הרבה

דעתי....

1. אני חושב שהסיכויים שלו (פטאקי) לסיים את הטור- קלושים, משהו כמו 10:90 לטובת ללכת הבייתה, מצד שני יש לו ה ר ב ה הזדמנויות לספרינטים עד העליות האמיתיות... שבועיים שלמים.. 2. סימוני יעשה הכל כדי לתת בראש בטור, כי את הג'ירו לקחו לו מתחת לאף... 3. שבאנל? מי???- ראה סיפור מורו, והרעש שעשו בצרפת בטור בו הוא הלך הביתה באמצע עלייה... 4. איטור גונזאלס??? 5. לזה תמיד יש סיכוי, למרות שנראה לי שיש יותר מדיי מטפסים השנה שרוצים לתת בראש לארמסטרונג ולא טובים בנג"ש, כלומר, יפציצו בעליות... מקווה שעזרתי, ואני לא מומחה...

אני מבין שאת המנצח בטור אתה כבר

יודע... כל שאלה שלך היא של מיליון דולר וקשה לתת תשובות. פטאקי מתוכנן לרכוב באולימפידה וגם רכב במסלול של המירוץ (בלי קסדה). כך שסביר באמת שהוא לא יסיים את הטור. שבאנל דוקא עשה הישגים יפים השנה. הוא ניצח ב-4 ימים של דנקירק (2.1) ובטור של בלגיה (2.2). הבעיה היא שהסיכויים שלו להגיע ל-5 הראשונים בכללי או לנצח יותר מקטע אחד הם די נמוכים. אולי בסיטואציה מסוימת הוא יכול ללכת על מלך ההרים. איטור גונזלס התחרה בחודשים האחרונים ועשה תוצאות סבירות אבל לא יותר מזה. הוא היה חזק בזמנו בנגד השעון ובאליפות ספרד שהיתה לפני שבוע הוא הגיע שביעי בפיגור של 3 דקות מהמנצח. לגבי ויראנק. אם הוא הצליח 6 פעמים לזכות במלך ההרים אי אפשר להמעיט בסיכויו לעשות זאת שוב. הוא גם אולי הרוכב היחידי שבא במוצהר עם המטרה הזו כמטרה הראשית שלו. צריך לזכור גם שאולי בקוויקסטפ יש הרבה כוכבים וכל אחד חושב על המירוץ שלו, אבל בסופו של דבר, המירוץ הוא בצרפת. ויראנק הוא רוכב מאוד פופולרי בארצו והקבוצה שלו תעשה כל מאמץ לתת לו חשיפה.

natyh

New member
אילן יופי של שאלות

אני מסכים לדכל מילה קשה מאד לתת תשובות לשאלות שלך , וקטונתי !!! קיבלת יופי של תשובות בעיקר מאודי . למעשה עמדתי לשאול בדיוק את השאלות ששאלת ולמזלי הקדמת אותי . ולגבי איטור גונזלס עקבתי אחריו כל העונה , והתשובה היא איטור הוא נעלם מדרגה ראשונה . הסיבה בתחרויות האחרונות בהם השתתף טור קטלוניה ואליפות ספרד השגיו היו גרועים מקום 31 כללי בקטלוניה . מקום נמוך באליפות ספרד שביעי שלא אומר הרבה לגבי כושרו מאחר ואיטור לא מטפס קלאסי . ומדוע נעלם למרות שעל פניו הוא לא בכושר . דאריו ציוני מקבוצתו רוכב שהיה נפלא בגירו לא הורכב , והעדיפו את אייטור על פניו , מסתבר שהם יודעים משהו שאנחנו לא . לגבי פטאקי כבר ענו יפה . נתי

IlanShacham

New member
את המנצח אני לא יודע, אבל כל המידע

בעניין כבר נטחן מספיק בפורום. אני מנסה לחשב תוחלת של מספר הנקודות שיכניס ארמסטרונג לעומת פטאקי
פטאקי יכניס את ה 500-600 נק' בתשעת השלבים הראשונים, ויגמור עם 1000-1100 אם יסיים את הטור. ארמסטרונג יכניס 300 נק' על מקום שני, עד 900 על מקום ראשון + שני קטעים של 200. השאלה היא רק מה הסיכויים של כל אחת מהאפשרויות... בסה"כ די חזקתם את מה שחשבתי... מה שמשאיר אותי עם הרבה התלבטויות.. תודה לעונים (ואפשר להמשיך עם תשובות)

natyh

New member
מאד מסובך

מהי האיסטרטגיה : האם אתה הולך על נצחונות בקטעים : ומכניס סוללת מאיצים ? אם פטאקי בפנים ארמסטרונג אולריך בחוץ או אולי אתה הולך על מועמדים לניצחון : ושוב בעיה אתה מוגבל בגלל הבחירה לאנס או אולריך ואם הלכת על המילטון המטפסים מאיו היראס בחוץ . או אולי אתה הולך על מטפסים ומלך הרים : היראס או מאיו וויראנק מרקדו סימוני . נג"ש ארמסטרונג או אולריך או המילטון או גוליש או טום בונן או גוטירז . נג"ש טיפוס לאלפ דואז היראס מאיו ארמסטרונג סימוני חולצה ירוקה ? פטאקי באדן קוק רובי מקיואן טום בונן אריק זאבל איבן גוטירז ???? קבוצתי נגד שעון יו אס פוסטל טי מובייל פונאק איי בלאריס ???? קבוצתי כללי למיטב הבנתי ניתן לבחור רק קבוצה אחת שוב מי ??? לסיכום בשל ההגבלות הקימות אתה חייב להמר השאלה היא על מי . נתי

Mont Ventoux

New member
תשובות ודעות של עמחה

1. פטאקי - בהתחשב בזה שבשבוע האחרון מרוכזים להם כל ההרים וכמעט ואין משהו לספרינטרים עד השאנז אליזה, קיים ספק אם שווה לו לסיים את הטור. עדיין לא ברור מי ילך לאולימפיאדה, בוא נאמר שבתור מועמד לנבחרת האיטלקית הוא כבר ביקר באתונה עם הסלקטור האיטלקי. 2. סימוני - פרופיל נמוך. עשה רק כמה קריטריומים מאז הג'ירו. טוען שהוא עדיין רוצה לשמור על תוצאה טובה בדירוג הכללי בטור. לדעתי לא יגיע לחמישייה הראשונה. מכסימום קטע. אולי קטע של 200 נק'?? 3. שבנאל - אולי ניצחון בקטע?? צרפתי נו... 4. איטור גונזאלס - נראה לי שאפשר כבר להעביר לבוידום. אבל לך תדע בסוף הבנאדם עוד ינצח קטע. 5. ויראנק - סיכוי תמיד יש. יש לו כמה מטפסים לא רעים בקבוצתו שיכולים לעזור לו. קח בחשבון שהשנה פסגה בסוף קטע היא בעלת ניקוד כפול (קטעים 12,13,16). לא זכורים לי עוד מצהירים בנושא המנוקדת.

natyh

New member
ושאלה

נוספת מדוע כל כך הרבה אנשים בחרו בוויראנק כמלך ההרים ? נתי

אם אתה מחשיב את סטפן רוש כמומחה

מעניין לקרוא את דעתו של הרוכב האירי שזכה בעבר בטור דה פראנס.

מיום ליום אני נוטה לאמץ את הדעה הזו

אבל כל מה שנשמע הגיוני אינו צריך להוות טיעון באשר לאדם שעשה מה שעשה בחייו.

עם כל הצער, גם לדעתי אולריך הוא

הפייבוריט לניצחון, אבל הבעייה עם אולריך היא שאנו יודע להתמודד עם רוכבים שמתקיפים אותו בעליות, וזה יכול לקרוא עם מאיו בדיוק כמו שקרה עם פנטאני אולריך לא מצליח להגיב לרוכבי שמאיצים בעליות, אם הם ברחו לו מספיק, הנג"ש לא יצליח לסגור את הפער. לדעתי התעלומה של ארמסטרונג תתגלה בעלייה הראשונה, אם הוא לא מתקיף בעלייה הראשונה ומכניס את כולם למגננה, הוא לא לוקח את הטור השנה. ואני בספק אם יש לו עדיין את המהירות של השנים שעברו

IlanShacham

New member
לדעתי ארמסטרונג בעל הסיכוים הכי

גבוהים לזכות, אבל פחות מ 50%, לכן כנראה יפסיד ולאו דווקא לאולריך. יש לו יותר מדי מתחרים ראויים השנה שיעשו הכל כדי לשבור אותו ויתקיפו אותו שוב ושוב. הוא לא יוכל לשבת על הגלגל של אולריך ולתת לכל האחרים לברוח חופשי. נראה לי שהמנצח יהיה זה שימצא את כושר השיא בדיוק באיזה יום יומיים בהרים, ובמקרה גם יהיה זה שיתקוף בדיוק ברגע הנכון. הולך להיות מרתק!

מי שראה את אולריך ב-96/97

יודע שזה פשוט לא נכון. אולריך הגיע לכל מהדורה של הטור דה פראנס, מאז שהיה הסגן של ריס (כפועל שלו) וניצח אותו (בעזרת ריס) בכושר שאינו קרוב לשיא שלו. כולל שנה שעברה בה הוא היה רחוק מאוד מהיכולת שלו בשיאה. שאולריך שכושר שיא הוא לא צריך להגיב להתקפות בעליות. שאולריך בכושר שיא רוכבים אחרים צרים לרדוץ אחריו. אף רוכב, כולל מרקו פאנטני בשיאו, לא יכול לרדוף אחרי אולריך בכושר שיא. לא בעלייה קצרה ולא בארוכה. לא במישור ולא במסלול מתגלגל. יש רק מקום אחש בו אפשר לתקוף את אולריך בשיא כודרו- בירידות. הוא אחד הגולשים בעלי הטכניקה המזעזעת ביותר בדבוקה. האגדה על אולריך שלא יודע להגיב להתקפות בעליות מזכירה לי את האגדה המוזרה על אינדוריאן שלא יודע להתקיף בעליות אלא רק לשמור על הזנב של מתחריו. רק להזכיר. אולריך ניצח בקטע הארוך והקשה ביותר עם הכי הרבה עליות בטור של 1997 זה היה הקטע העשירי- 252 ק"מ של עליות. הוא תקף הרבה ק"מ לפני הסיום....הרבה מאוד ורכב סולו לסיום. פאנטני סיים שניהבפיגור של 1:08 עם ויראנק על הזנב שלו קאסגרנדה היה יותר משתי דקות אחורה ביארן ריס היה כמעט שלוש וחצי דקות אחורה ורוכבים כדופו,חימנז, אסקרטין ואולנו הגיעו לקו הסיום בדבוקה שפיגרה ב- 3:45 דקות על אולריך. באותו קטע אולריך לקח את החולצה הצהובה ופתח פער של יותר משלוש דקות על ויראנק. אם מישהוא רוצה דוגמאות ליכולות של אינדוריאן בעליות אני אביא גם אותן.

למעלה