שאלות על אובונטו 20.4 ותוכנות..

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה ,אך לא עוזר..אחכה לעוד תשובות...

&nbsp
חיפשתי ברשת זה כמובן שעשיתי ..כנראה שלינוקס לא נפוצה מספק שיוציאו דבר פשוט כמו לוח בקרה לדרייברים...דבר כה פשוט וממש בסיסי שלכל ווינדוס משנת תרפפ"ו יש..
&nbsp
WINE זה בסיסי לפעלת תוכנות שרצות על ווינדוס בלינוקס....
&nbsp
אם לא אחפש להרגיש בבית הכוונה נוח לי ויש כל מה שאני צריך ושוב זה בסיסי לכוון שמע ותמונה ..ממש ממש בסיסי ..פשוט לא אשתמש בסוף אלא רק למקרה חירום שאין זמן לתקן את ווינדוס וחייב מחשב פעיל. בכל מקרה תודה מקווה שמישהו כן מכיר דרך...

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אתה אמיתי?

&nbsp
בקשתי תשובות לשאלות פשוטות של איך מתקינים את זה ואת זה אם אין לך תשובה למה לענות ולתקוף...? זה באמת לא רציני ולא לעניין...
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
טוב כאמור ויתרתי

&nbsp לחפש אני יודע..אני שנים תומך מחשבים...בכל מקרה לינוקס אם באנלוגיה עסקינן היא אוהל דל למסתפקים במועט..ומעט מידי לטעמי. העובדות הן שחברות גדולות כמו רילטק וAMD אינן משחררות דרייברים עם ממשקים גרפיים לבקרה על כרטיס קול וכרטיס מסך ..גורעת לי מה לעשות שאני גם מאזין למוסיקה גם משדר מוזיקה וצריך שליטה על העוצמות וכיוונים שונים...מצאתי חבלית אקולייזר מסובכת להפליא של הקלטה לא שליטה בסיסית פשוטה וקלה עלכיווני אקולייזר ובחירת מיקרופון ועוד בסיסיים יש בווינדוס וOS של אייפל.. &nbsp וחיפשתי כל מיני פלאוורים של לינוקס כאלה ואחרים ..פשוט אין תמיכה של יצרניות חומרה עד שזה לא ישתנה ואני מקוה שכן לינוקס מערכת מעולה אם לא למחשב שלי , אז להחיות מחשבים ישנים יותר.. לדעתי בעולם בכלל צריכים להכניס את היצרניות לעסק שתהיה התקנה קלה פשוטה בלי רשימות של הקלדות שלא עוזרת לדודה שלי..שהלוואי יכולתי לשים לה לינוקס להחיות לה את המחשב עד שנרכוש חדש ..אז יהיה שינוי. בכל מקרה אמרתי הניסוי שלי נגמר לעת עתה בדקתי המ השתמה לא השתנה מבחינתי מה שתמיד הפריע. אולי יום אחד....אתחבר לחלום הזה של מערכת הפעלה חינמית שתתאים ל50% ? מספיק...? הלוואי..בנתיים לינוקס לא שם וצר לי יש לי דברים אחרים יותר חשובים..להתעסק..

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
שאלות על אובונטו 20.4 ותוכנות..

היי התקנתי את האובונטו על דיסק נפרד במחשב עם ווינדוס לא התקנה מקבילה. ללמוד אותה וגם שיהיה גיבוי לווינדוס במקרה של שיבוש שם.

יש כמה דברים שאיני מצליח להתקין וחסרים לי
1 לוח בקרה של AMD מעבד RYZEN 3 3200G כמו בווינדוס שאוכל לכוון ניגודיות תאורה ועוד האם אשר ואיך?

2 לוח בקרה של REALTEK HD AUDIO שיהיה אקולייזר . ניסיתי אקו שהורדתי מותאם לינוקס זה לא פעל לי על יוטיוב בכלל..אם אפשר ואיך ?

3 תחליף לתוכנת מצלמה MANYCAM שאוכל לשדר איתה עם שליטה על רזולוציה וכו' באתרים שאני מפעיל אותה שם..אם יש ואיך? הסתכבכתי עם WINE ולא הצלחתי להבין איך מתקינים תוכנות ווינדוס על הלינוקס..כמה וכמה מדריכים ולא עזר לי אם יש מדריך טוב מפורט אשמח...

4 גוגל דרייב עם גוגל מסמכים וכו' כמו בווינדוס יש?

בגדול אני מנסה שתהיה אותה שליטה פחות או יותר כמו בווינדוס...על הפרמטרים האלו והתוכנה..כך אוכל באמת להרגיש "בבית" ...
חוץ מזה אני נהנה סה"כ לצרים שלי גלישה ברשת סרטים מסמכים היא קלילה נוחה מהירה ויציבה בכמה ימים שאני משתמש..
תודה :)

BravoMan

Active member
ברוך הבא לפורום...

לצערי הוא לא פעיל במיוחד, אז אני מציע שתשאל גם במקומות אחרים, למשל https://whatsup.org.il/
&nbsp
(למרות דמיון בשם, אין קשר לתוכנת המסרים)
&nbsp
לשאלותיך:
1. לא ברור לי כ"כ מה קשר בין מעבד לניגודיות, האם כרטיס מסך שלך הוא גם של AMD?
בהנחה שכן, AMD מפיצה דרייבר קנייני לכרטיסים שלה, שמותקן עם תוכנה בשם Catalyst שם ניתן לכוון כל מיני הגדרות מסך מתקדמות.
&nbsp
תרם שדרגתי ל-Ubuntu 20.4 אז אני לא בטוח אם זה כלול במאגרים שם.
אמורה להיות לך תוכנה Additional Drivers או משהו דומה דרכה תוכל להתקין, או חפש Catalyst בחנות.
&nbsp
אם זה לא עוזר, גש ישירות לאתר של AMD ובחר הורדה שמתאימה לסוג הכרטיס הגרפי שלך: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-lin-15-9
&nbsp
2. לצערי, לא מכיר תוכנות EQ חיצוניות ללינוקס.
חיפוש בגוגל מציג סרטון עם הסברים על חבילה שנראה שעדיין קיימת pulseaudio-equlizer
https://www.youtube.com/watch?v=PrSKOJg_e8M
&nbsp
האם זה מה שהתקנת?
האם youtube זה המקום היחיד שזה לא עובד?
&nbsp
אם תשתף יותר פרטים, זה יעזור לעזור לך.
&nbsp
3. כאן יש רשימה של חלופות לתוכנת MANYCAM שטבעיות ללינוקס:
https://alternative.me/manycam
&nbsp
אם בכל זאת אתה רוצה להשתמש ספציפית בתוכנה זו מסיבות כאלה ואחרות, ייתכן שיש לה דרישות מיוחדות שמצריכות טיפול מיוחד ב-WINE.
אם תפרט יותר היכן נתקעת ומה לא עובד, אולי אפשר יהיה לעזור לך להתקין אותה.
&nbsp
4. אין שום קשר בין Google Drive ו-Google Docs ושאר יישומי Google ל-Windows.
אלה יישומים WEB לגמרי, שעובדים לחלוטין בתוך דפדפן, ולא אכפת להם כלל ממערכת הפעלה.
&nbsp
מן הסתם, הם עובדים הכי טוב ב-Chrome כי זה של גוגל, אם כי גם ב-Firefox שמגיע ברירת מחדל ב-Ubuntu אין שום בעיה איתם.
&nbsp
אתה יכול להתקין Chromium שזה דפדפן כרום Chrome רק בלי הרוגלה של גוגל ישר מחנות היישומים של Ubuntu בלחיצה אחת.
&nbsp
אם אתה רוצה את ה-Chrome המקורי עם כל ה-"טוב" שבו, אתה מוזמן להוריד מכאן:
https://www.google.com/chrome/
&nbsp
האתר יזהה שאתה על לינוקס ויציע לך גרסה בהתאם (אתה צריך קובץ deb).
&nbsp
וטיפ קטן לעתיד:
אם אתה לא רוצה לקבל תגובות מוזרות שמדברות על פוליטיקה, אל תבוא לפורומים של לינוקס או תוכנה חופשית עם יציאות בסטייל "אם לא תסדרו לי את זה איך שאני רוצה אני לא אשתמש".
&nbsp
אנשים באים לכאן בהתנדבות כדי לעזור, אין לנו כל עניין בגיוס משתמשים, המרת דת, או שיווק של לינוקס, והודעות מהסוג הזה יוצרות אנטגוניזם, שאנשים מבטאים בתגובות שהן לרוב OT.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה ...

&nbsp
אני חייב לומר קודם שלא יצרתי כלום בקשתי להרגיש ב"בית" פשוטו שיהיה לי מה שאני צריך אקולייזר זה בסיסי בעיניי וגם לוח בקרה של כרטיס מסך. מה רע בזה ולמה זה גרר את התגובה שאחרי שכללה פוליטיקה? אין לי מושג בכלל
&nbsp
בכל מקרה , ירדתי מהעיניין רציתי לנסות אולי יהיה יותר פשוט להתקין בלינוקס התקנות וכו' ..יותר מסקרנות אם השתנה מהעבר וזה לא מסתדר ...חפרתי את הרשת לחפש אקו אין משהו מתאים ובטח של היצרן של כרטיס הקול או לוח האם..גם דרייברים לכרטיס מסך אין באתר של AMD שתואמים את שלי...
בקיצור אולי פעם אנסה שוב.....:)
&nbsp
תודה :)
&nbsp

BravoMan

Active member
אכן יש עד היום חומרות שלא נתמכות בלינוקס.

זה מצער, אבל אם אתה ממש תלוי בחומרות כאלו, אין מנוס מלהישאר עם Windows. &nbsp זה די מוזר שדווקא כרטיס מסך של AMD לא נתמך, כי התמיכה שלהם בלינוקס דווקא מאוד טובה. &nbsp אכפת לך לשתף את הדגם המדויק של הכרטיס שלך? &nbsp לגבי מה בסיסי ומה לא, זה אינדיבידואלי. באופן אישי, לא נגעתי בהגדרות מסך מאז שהיה לי מסך CRT ישן ושמן, הוא הגיע עם כרטיס מפלסטיק שהיה צריך להצמיד אליו כדי לכייל צבע דרך תוכנה של היצרן. &nbsp מאז שעברנו ל-LCD וחיבור דיגיטלי (HDMI \ DVI), לא מצאתי צורך להתעסק בכוונונים כאלה, ואת הבהירות ניתן גם לכוון דרך המסך עצמו בלי קשר למחשב או לדרייברים. &nbsp אבל כאמור, אם אתה רוצה את התוכנה של היצרן, לבריאות. &nbsp מה שחשוב לי להבהיר, זה שכשאתה אומר "חיפשתי ברשת וכלום לא עובד" קשה עד בלטי אפשרי לעזור לך. אם אנחנו לא יודעים מה בדיוק לא עובד, או מה ניסית ולא עבד לך, אין שום דרך שנדע מה לייעץ. &nbsp אני למשל עם כרטיס מסך של nVidia, כך שלא יכול לבדוק ישירות מה הולך עם AMD. אני גם מעולם לא השתמשתי ב-EQ לא על לינוקס ולא על חלונות, מצד שני יכול להיות שיש כאן אנשים שמשתמשים אבל להם זה עובד "מהקופסה". &nbsp אבל, אם היית מציג פרטים ספציפיים של מה ניסית ומה השגיאה שקיבלת, זה היה מאפשר לשתף ידע רלוונטי אם בכל זאת יש למישהו כזה. &nbsp אתה מוזמן לוותר, אבל אם תחליט בכל זאת לנסות שוב, תשתדל לתת יותר פרטים טכניים על הבעיות שאתה נתקל בהן, וכך אפשר יהיה לתת תשובות יותר לעניין. &nbsp ולבסוף - לינוקס היא מערכת הפעלה שונה לחלוטין מ-Windows. מהודעותיך משתמע שאתה רוצה להחליף מערכת הפעלה אבל להישאר עם תוכנות ואופן שימוש זהה למה שיש לך ב-Windows, ולזה אתה קורא "להרגיש בבית". &nbsp זה יהיה קשה עד בלתי אפשרי. אתה יכול לסדר לעצמך בית חדש, אבל אם אתה רוצה את אותו הבית בדיוק שכבר יש לך, הדרך הפשוטה ביותר תהיה להישאר היכן שאתה. &nbsp בכל מקרה, בהצלחה!

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אני אנסה להסביר..

נתחיל חומרה... מעבד Ryzen3 3200G עם כרטיס גרפי מובנה, הכרטיס נתמך רואים תמונה והכל נחמד אין את כל לוח הבקרה של AMD למצבי צפייה שונים, אי אפשר לכייל במסך כל פעם שצופים בסרט..מכיילים בתוכנה או לפי תבניות מובנות או ידני. זה בסיסי. לוח אם ASUS B450 F PRO GAMING עם כרטיס קול מובנה ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A בווינדוס יש לו שלוש תוכנות בקרה אני בלינוקס אסתפק בלוח בקרה הבסיסי ..אקולייזר מצבי שמע שליטה על עוצמת מיקרופון ועוד.. זו החומרה הבסיסית שחסרים לי בה לוחות בקרה. מה ניסיתי ? למצוא לוח בקרה של AMD לכרטיס הגרפי המובנה ואין כזה פשוט. לוח בקרה של כרטיס הקול גם אין באתר הרשמי . תוכנת אקולייזר מצאתי משהו פולסאודיו מסובכת להפליא שבכלל שייכת לעולם של עורכי אודיו ולא משהו שקל ונוח לתפעל..מה גם שניסיתי עם מדריכים מיוטיוב וזה לא עבד לי ..בווינדוס זה פשוט כמה שינויים קלים שמסדרים לי את האוזן למצבי שמע קולי מוזיקה סרטים וכדומה. זה לא שיש הודעת שגיאה..פשוט מסובך הרבה יותר מידי לתפעל גם אחרי שמצאתי איך להתקין בדיוק עם כל הפקודות שצריך. אני קצת אודיופיל כנראה :) אנסה להבהיר מה זה בבית..אתם לפי התגובות עד כה מניחין שבבית זה ווינדוס..ואני מתכוון בבית מבחינת שהמסך והתצוגה מתאימים לי..שהשמע מתאים לי שיש לי קודקים ונגן לסרטים שמתאימים לי..VLC נחמד יש נגנים יותר יעילים. עוד לא הגעתי לאיך ואם אפשר להתקין גוגל דרייב עם הגוגל דוקס שמסתנכרן לי בכל מקום..למשל. התקנתי WINE לנגן אחר של סרטים למשל והוא לא הצליח לתפעל את הסרט בשום אופן...דבר בסיסי שלו הוא נועד. לדיסק C של הווינדוס המותקן בדיסק אחר לא הצלחתי להגיע..מה שהבנתי שצריך להעביר את כל הסרטים מוזיקה ממסמכים לתיקיות של לינוקס עצמן...בווינדוס למשל הכל מקושר לי לדיסק אחר שהוא אינו דיסק מערכת..ועובד יופי. הקטע של כל הצורך בפקודות טרמינל להתקנות שונות שלא מוצעות "בחנות" מסך למשל... די מסובך זה לא לחץ התקן . עוד משהו תוכנה כמו MANYCAM דרכה אני משדר וידאו באתרים..לא מצאתי תחליף..זה מצטבר, זה כמו לעבור מדירה מרווחת לחדר קטן בסיסי יש אומנם הכל אבל שמתרגלים ליותר זה בעיה. לכן איני מרגיש בבית בלינוקס..אני יודע שזה לא ווינדוס ..את המקום שמתאים לצרכים שלי ללא קשר לאיזה מערכת הפעלה אני מפעיל לא מצאתי. יש דברים נחמדים הקטע של העידכונים יעיל. יש מצב לילה ראיתי זה חשוב לי. הכל חינמי כמובן ..היא יעילה מהירה , כמובן שיש זמן הסתגלות מסויים אבל סה"כ היא נוחה יעילה וחסכונית במשאבים, די בוגרת האובונטו 20.4 , עדיין לא בשלה בעיניי להתקנה על מחשב כמערכת ראשית יחידה. להשקיע עוד זמן בנסיונות למצוא את הפתרונות לא ממש יש לי חשק..זה היה בתור ניסוי בעיקר וגם איזה תרגיל קוגניטיבי ללמוד משהו חדש יחסית בתחום שמעניין אותי .וסקרנות לראות מה השתנה ניסיתי את המינט והאובונטו בעבר כבר...מה גם שנראה שאין ממש פתרונות כי אין תמיכת יצרן פשוט .. תודה :) שיהיה שבוע טוב

למעלה