שאלות על תחנת כיבויאש בתל אביב

אורי404

New member
שאלות על תחנת כיבויאש בתל אביב

יש לי שתי שאלות על מספר שאלות על תחנות כיבוי אש בתל אביב בעבר ובעתיד. אשמח גם לסימוכין של כתבות או מידע אחר ברחבי הרשת. לשאלות: 1. בעבר הייתה תחנת כיבוי אש ברחוב בזל, קרוב לתחנת האמבולנס הנוכחית. תחנה זו עברה (אם אני לא טועה בשנות השמונים. גג תחילת שנות התשעים) לאזור שיכון ל'. מדוע למעשה תחנה זו עברה? האם סיבות של מעבר לאזור נגיש יותר? האם סיבות אחרות? באיזו שנה התחנה עברה? 2. האם קיימות תכניות לעת-עתה (או לשנים הקרובות) להעברת תחנת כיבוי האש משיכון ל'? אם כן לאיזה אזור? תודה מראש

FireRescue

New member
אנסה לענות לפי ההגיון

אין לי מידע מדוייק.. על מנת לקבלו ניתן לפנות לדובר השרות ליאור שני. לפי דעתי התחנה עברה לאזור רידינג מכמה סיבות: 1-רחובות צרים: רכבי כיבוי הם רכבים די גדולים, במיוחד רכבים יעודיים(מנוף כיבוי, חומרים מסכנים,אספקת מים ועוד) וכמו ששנינו יודעים יצאה וכניסה לאזור התחנה הישנה קצת בעייתית לרכבים כאלה בגלל צפיפת...(אם יצא לך לראות לפני מספר ימים הייתה שרפה של משרד עורכי דין ברח' בזל ומנוף הגבהים אפילו לא נכנס לרחוב אולי כי לא יכל ואולי כי לא היה בו צורך). מה שלא תופס לגבי מד"א... 2- רעש: רכבי הכיבוי עוברים ביקורות כל 12 שעות... ז"א הפעלת ציוד, בדיקת משאבות והפעלת סירנה...דברים הגורמים ללרעש מספיק גדול על מנת למנוע מתחנת כיבוי להיות בתוך שכונת מגורים... כמו כן רכבי הכיבוי משתמשים בסירנה מרגע יצאת הרכב מהתחנה ועד להגעת מקום הארוע(וזאת עקב היותו של רכבי כיבוי רכב מסיבי שמאוד קשה לבלום אותו במקרה חרום). ז"א שרכב כיבוי יצטרך לנסוע עם סירנה דקות ערוכות דרך הרחובות הצרים של אזור בזל מה שיגרום לתושבים קצת הרבה אי נוחות...ושוב להבדיל ממד"א שמפעילים סירנה לפי סוג הארוע. 3שליטה טובה יותר: מיקום התחנה הנוחכי מאפשר גישה מהירה לצירי תנועה מרכזיים כמו דרך נמיר,אבן גבירול,דיזינגוף וכו' אם אני לא טועה התחנה אכן עברה באזור סוף שנות השמונים. 2 חשוב להדגיש כי התחנה לא נימצאת בתוך השכונה אלה מחוצה לה צמוד לבסיס חיל האוויד שדה דב. לא ידוע לי כרגע על העברת התחנה אבל מה שכן ידוע לי כי האזור (שדה דב,רידינג) מיועד לבניה בשנים הקרובות לכן ישנו סיכוי שיעבירו את התחנה לאזור אחר. לאיזה אזור באמת שכבר אין הרבה מקומות לעביר אותה...

אורי404

New member
תודה דניס על המידע. הערה קטנה:

גם עבור רכבי מד"א זה לא הכי מהיר לצאת מן הרחובות החד-סיטריים סביב בזל. עם זאת עדיין הם ממשיכים להיות שם.

FireRescue

New member
להגיד לך את האמת

באמת שאין לי מושג למה למד"א יש הרגל לבנות את התחנות שלהם במקומות לא קשורים כמו ברח' בזל והתחנה של מד"א בבת ים ובעוד הרבה מקומות בארץ...

M i k e 6

New member
../images/Emo85.gif לפי מה שזכור לי

היה קבלן שרצה לבנות בניין מגורים במקום אשר בו הייתה תחנת הכיבוי ברח' בזל. בתמורה בנה הקבלן את התחנה הנוכחית ברידינג ונתן אותי במתנה לשירות בתמורה למבנה ברח' בזל. ולחברה בתחנת ת"א....זאת אגב הסיבה האמיתית למה קוראים לתחנה הזאת ש"י ולא בגלל רח' שי עגנון הצמוד. שיהיה עוד אחלה שבוע מייק

למעלה