שאלות שאלות ושאלות...

שאלות שאלות ושאלות...

טוב עד מחר(24/2) אני צריך לבחור אם אני הולך למסלול שוחרות או לא... -- הבעיה היא שאני לא כל בטוח שאני רוצה ללכת לשמה והאנשים הכי קרובים אליי מביעים ספקנות רבה בזמן שסיפרתי להם על המסלול... קצת רקע: אני תלמיד כיתה ט' במקיף למדעים ואומנויות חט"ב עמ"ל חדרה והמסלול שוחרות אצלנו הוא מאוד נחשק! אבל לא בגלל הפופולריות אני לוקח את זה אלא בגלל שאני מנסה לחשוב על "אם זה יעזור לי..." כי אני בנאדם שמאוד שונא את המסגרת הבית ספרית אז הנה נפלה לי הזדמנות משמיים להחליף מסגרת-->למסגרת צבאית:) חוץ מזה אצלנו במסלול אין בחירה כל מי שהולך לשוחרות הולך למערכות אלקטרוניקה ומערכות חשמל... עכשיו אני מבין שיש פה אנשים שכבר עברו המון במסלול וחשוב לי לדעת מה היתרונות ומה החסרונות.. ואם היום הייתם עומדים במקומי הייתם הולכים להירשם לשוחרות או לא.... ח-ש-ו-ב! ל-י! תודה מראש :)

murzik3591

New member
חשוב שתדע דבר מה

הבנתי שאתה מחפש את המסגרת הצבאית, ישנם כמה מוסדות לימוד בעלות מסגרת צבאית ויש ביניהן הבדלים. המסגרות המוכרות לי הינם: שוחרות בבתי הספר והמכללות הטכנולוגיות של חיל האויר. שוחרות של בית הספר והמכללה הטכנולוגית של חיל החימוש. בית הספר לקציני הים. בית הספר הריאלי העברי לפיקוד בחיפה. בשלושת המסגרות הראשונות אתה מתגייס ישירות לאותו חייל אליו שייך בית הספר, זאת אומרת שאם הלכת לדוגמא בבית הספר של חיל החימוש כשתסיים את בית הספר יגייסו אותך בצבא לחיל החימוש ולא יהיה לך אפשרות(אחת שמשתלמת) לצאת מהחייל הזה ולהתגייס לכל חייל אחר. זאת החלטה מאד חשובה שהוריך יחד איתך לוקחים בגיל מאד צעיר, אתה צריך להיות שלם איתה. פחות חשוב מה תהיה המגמה שתלמד בתיכון, זה לא חייב להיות המקצוע שלך לכל החיים. יש אנשים שעשו בגרות במגמת דיג'יי או ספרות ולפעמים יש להם סיכוי הרבה יותר טוב להצליח באקדמיה או בחיים בכלל! המגמות שמלמדים בבתי הספר הצבאיים הם נושאים שהצבא עוסק בהם לכן משתלם להם ללמד אותך כדי שתהיה יותר מועיל ותורם בשירות. בהצלחה בכל דרך אשר תבחר.

למעלה