שאלות

BD smile

New member
שאלות

שלום רב, רציתי לדעת האם כשהגוף מתרגל לצריכה קלורית יומית מסויימת- אפשר להגדיל את הכמות הזו מבלי להשמין? האם אפשר להגדיל את קצב חילוף החומרים? האם חילוף החומרים עולה כשאוכלים יותר? ועד כמה נפגע חילוף החומרים אם יום אחד יצא לאכול ממש מעט (שלא בכוונה) ויום אחרי אוכלים רגיל (ואפילו קצת יותר)? האם תהיה השפעה מיידית כמו של "דיאטת יו-יו"? למישהו יש מאמרים בנושא? תודה

tommythecat

New member
תשובות

1. כדי להגדיל את כמות הקלוריות מבלי להשמין, תצטרכי להגביר את ההוצאה הקלורית, אחרת תשמיני. 2. אפשר להגביר את קצב חילוף החומרים בעיקר דרך סמים מסויימים 3. חילוף החומרים עולה כשאוכלים יותר. 4. זניח 5. לא 6. קישורי הפורום יוסי

yuvalfrr

New member
מה עם ספורט?

האין זו דרך לגיטימית להעלאת קצב חילוף החומרים?

BD smile

New member
חידוד השאלה

אם הגוף התרגל למס' קלוריות מועטות, אז "אבוד לי", מעכשיו, אם אני אוכל יותר אני אשמין? זה ניתן לתיקון? ושאלה נוספת, האם כשיש גרעון או תוספת של 200 קל' (נניח) ביום, האם הגוף מווסת את זה? או לאורך זמן תהיה אכן עליה/ ירידה?

pattos

New member
קודם כל...

קודם כל, ההתרגלות של הגוף לגרעון קלורי מתבצעת ב2 דרכים עיקריות: 1. מסת הגוף שלך קטנה, וכך גם ההוצאה הקלורית בהתאם (כי, אנשים קלים יותר צריכים פחות אנרגיה) 2. הגוף גם מוריד את חילוף החומרים שלו כדי לנסות ולהאיט את הירידה במשקל, אך זה לא קורה מהר כ"כ, וכמות הקלוריות שהוא חוסך אינה גדולה כל כך. היא אינה זניחה, אבל בחיים לא תספיק כדי למנוע את הירידה במשקל. איך לתקן את זה ולחזור לחילוף החומרים הקודם שהיה לך? בקשר ל-1 אתה פשוט יכול לעלות במשקל, עדיף לעלות שריר כי הוא דורש יותר קלוריות משומן, וגם כי אתה תיראה טוב יותר אם תעלה שריר מאשר אם תעלה שומן. בקשר ל-2 אתה יכול לעשות הפסקה מהדיאטה, לאכול באופן מתון שהצריכה הקלוריות תהיה קרובה להוצאה ואז החילוף חומרים יתאזן. בקשר לשאלה השניה שלך, זה מאוד משנה בבן אדם ובגרעון/תוספת (אמרת נניח, וזה מאוד משנה). בגדול חילוף החומרים יכול לעלות מעודף צריכה קלורית ומחוסר צריכה קלורית.

למעלה