שאלת הנעלה

שאלת הנעלה

הי,
אני רוצה לקנות מגפי סקי כי מגעיל אותי נעליים שכורות (סתם שריטה, עזבו). אהיה בזלצבורג בשבוע הבא וחשבתי לנצל את ההזדמנות לקנות. למדתי פחות או יותר את התורה, פלקס, איך למדוד, וכו' ואני די סגורה מה אני רוצה ויש לי רגל סטנדרטית, בלי בעיות. העניין הוא שרוב הבלוגרים ממליצים לקנות באתר וישר לגלוש איתן ולחזור כמה פעמים לחנות לשיפורים. השיקול לקנות מראש הוא כדי לא לבזבז זמן בחופשת הסקי עצמה. שוב, הרגל שלי סטנדרטית וקל לי להתאים מגף סקי או נעליים בכלל. מה דעתכם?

Maki869

New member
למקרה הכי גרוע

תמיד אפשר ללכת לחנות עם בוטפיטינג ולעשות מקצה שיפורים

נפתלי99

New member
סקימולטור...

אני דווקא לא ממש ממליץ על קנייה בסקימולטור, לאור ניסיון של יותר מחבר אחד, שרכשו שם, די ביותר, גם לאחר אחוזי הנחה "מפליגים", ונעלי הסקי גרמו להם לסבל משמעותי בסקי.
בגדים אפשר להתאים, בין אם מידה או סגנון, אבל על נעלי הסקי מופעלים כוחות פיזיקליים מטורפים, בין הגוף הניצב, לבין המגלשים האופקיים, וצריך להתאים את הנעלים לא רק לפי מידה, אלא גם לפי צורת גפת כף הרגל, עובי הקרסול ועצם הקרסול.
אני ממליץ מאוד לרכוש בחנות שבה יש מספר מותגים שונים, ולא רק דלבלו ועוד דלבלו, ועם מוכר מקצועי שיודע באמת להתאים נעלים למבנה הגוף.
&nbsp
אני אישית קניתי בפעם האחרונה נעלים באוסטריה לפני שנתיים, והמוכר מדד והתאים, ובסוף התאים לי זוג נעלים שכלל לא דרשו בוט-פיטינג, ולי יש מבנה רגל לא שגרתי, עם פלטפוס.
&nbsp
צריך תמיד לזכור שבוט-פיטינג הוא ה-last resort, ולעשות אותו במינימום האפשרי , ולהשקיע בבחירת נעל טובה ומותאמת לגוף בכדי למנוע פציעות.
&nbsp
גלישה מהנה ובטוחה!

אל דאגה, לא הייתה לי שום כוונה לקנות בסקימולטור

כפי שכתבתי, התברכתיים ברגליים מאד סטנדרטיות. חברות מתלוננות שנעליים הורגים אותן, אצלי כלום. נועלת וזה מתאים.

ביגוד לסקי יש לי, מגפיים שכרתי בפעמיים הקודמות אבל מעדיפה מגף משלי.

Cמן רשום

New member
נעלי סקי לא מודדים כמו כל נעל

לנעליים רגילות יש גמישות רבה ביחס לנעל סקי, ולוקחות את הצורה של הרגל. בנעלי סקי השל קשיח לחלוטין והגמישות באה רק מהבטנה שבאיזורים מסויימים דקה מאד. כשהרגל מתחממת, היא מתנפחת. כמו כן, כשנשענים קדימה על הלשון, הגיאומטריה משתנה ונקודות המגע בצדדים זזות לאחור. אפשר לקנות שלא באתר בתנאי שהמקום מאד מקצועי ואת יודעת טוב מה את עושה.

Cמן רשום

New member
יש כאלה שעושים ויש כאלה שלא

יש כאלה שנוגעים רק בנעליים שהם מכרו בעוד אחרים יעשו התאמות תמורת תשלום בכל נעל. קחי בחשבון שיש נעליים שמיועדות להתאמות וכאלה שלא.

marceloros

New member
מנהל
מקובל לגמרי

אם יש להם בוט פיטינג הם יעשו לך בתשלום לא גבוה.
אם קנית אצלם בד"כ יתנו את זה כשירות.
&nbsp
אני עמדתי על תורת עניין הבוט פיטינג, והחובה לרכוש באתר, ולחמם את הנעל, וקצת ללמוד איך מודדים וכו'
כשהדעתי לאתר הוא מדד את הנעל - הלך למחברת שלו וראה אלו דגמים יש לו שמתאימים לי. אא"ט הראשון ישב עלי בול, וסתם ביקשתי את האחרים כדי להיות בטוח.
קניתי, נהניתי, כבר סגרתי איתו שאני בא לחימום הנעל (אגב צריך נעל שמתאימה לזה, לא כל נעל ניתנת לבוטפיטנג, ידוע כן?) והיה לי כ"כ נוח שאמרתי בשביל מה לקלקל? כי אמרו בכל הפורומים שצריך? לא חזרתי אליו.
&nbsp

skiforce

New member
לדעתי שווה לקנות באתר ולהתנסות לפני הקנייה הסופית

מעולם לא קניתי ציוד, אבל בתור שוכר ציוד מאוד קפדן, כמעט תמיד יוצא לי להחליף מגף/מגלש לפחות פעם אחת במהלך החופשה. בין אם להחליף מידה, סוג, וכו'. אז אם בהשכרה זה שווה את ההתעסקות, בטח שבקנייה.
לפעמים אני בכלל מעדיף לאפסן את הציוד בחנות ולא בסקי רום במלון. הליכת בוקר קצרה, נועל בחנות את המגפיים, ויוצא לגלוש. בחזור אני מחזיר אותו לחנות ללילה, ובדרך הביתה מטייל, קונה מצרכים, וכו'. ככה אין בעיה אם פתאום יש צורך בכיוונון של הביינדינגס, החלפת ציוד, וכו'.
בכל מקרה - שיהיה לך בהצלחה ושתהני! ציוד חדש זה כיף.

אני קניתי ולא גלשתי מייד ודי אכלתי אותה

בחנות הכל הרגיש סבבה והמוכר היה מאד מקצועי. ואז כשהתחלתי לגלוש התחיל אחרי כמה ימים לכאוב לי בצדדים. אז נכנסתי לחנות עם מעבדה והרחיבו את הבטנה בחום וגם הכינו לי סוליות בהתאמה אישית וזה שיפר קצת את המצב אבל לא מושלם. כנראה שאקנה חדשות בעונה הזו.

מעניין. תודה

לא הייתי רוצה להתעסק בזה שוב בשנים הקרובות. אולי אחכה בכל זאת לאתר.

natyh

New member
סוליות

לא פחות חשוב
חלק גדול מהכאבים מגיע מהסוליות .
לא מהמבנה אותו מתקניל בחום ,
אחת העצות החשובות בסירטוני היוטיוב
היא להוסיף סוליות לא מובנות ואחר כך
לעבור את הטיפול בחום .
זכרתי את העצה אך לא ביצעתי ,וזו היתה הסיבה העיקרית לכאבים .
מומלץ להוסיף סוליות .

למעלה