שאלת השאלות - כנסו...

שאלת השאלות - כנסו...

חברים יקרים, מעניין אותנו לשמוע - איך לדעתכם כדאי להמשיך את ימי השנה!! ?? אתן לכם רקע כללי ובבקשה חישבו היטב לפני מתן תשובה! אנא היו קשובים לכל הסוגיות: 1. מופעי ימי השנה הפכו לאחד מאירועי הקיץ המוערכים בתרבות הישראלית - מחיר הכרטיס נובע מעלויות הפקה - ככל שמחיר הכרטיס ירד, כך יירצו להגיע יותר אנשים. 2. קהל מעריכי/מעריכי מאיר מוערך בכ10,000 איש ואישה ואף ילדים. ישנו סיכוי טוב שמספר זה גדול אף יותר. 3. כל שנה ישנו רצון מצד אמנים רבים להשתתף באירוע - עקב כך שזה מופע קבוע (10 שנים ברציפות) אין אפשרות לבקש משום אמן(למעט בודדים שמסרבים לתשלום) לבוא בהתנדבות (הימים האלה נגמרו מזמן) אין גם שום אפשרות לבקש מכל ספק אחר לבוא בהתנדבות. 4. רק אם יימצא ספונסר אמיתי שישיקיע סכום רציני - נוכל להמשיך במתכונת הנוכחית. לא בהכרח באמפי קיסריה. 5. כל ניסיונות ההוזלה למינהם, נכלו כשלון בסופו של דבר - הדבר היחידי שניתן זה לצמצם את כמות האמנים שמשתתפים, כל שנה אנחנו נאלצים לסרב לכמה מהם... והשאלה שלנו: איך לדעתכם צריך ונכון להמשיך? זכרו את כמות האנשים...זכרו שאתם אוהבים לשתות בירה ולעשן בחופשיות על דשא...חישבו על הכל - אבל היו רציניים!! נשמח לשמוע, שבוע טוב

משמרותי

New member
אין ספק שערבי ההנצחה השנתיים

הם אחד הכלים החזקים ביותר אם לא החזק ביותר להנצחת מאיר,וכולנו היינו רוצים שיימשכו,אך לא בכל מחיר.כוונתי שלא במצב של הפסדים למפיקי האירוע,שזה בעצם המשפחה. עד כמה שאני זוכר,מטרת המופעים האלו,בנוסף להנצחה היתה במקור להביא מספיק כספים לקיום העמותה ופעילות הנצחה נוספת כמו הפקת עוד חומרים של מאיר בצורות שונות. בהקשר זה העליתי כאן סקר שיוכל לעזור לגבש דעה והחלטה.אתם יכולים להכנס ע"י לחיצה על "סקר" בסרגל למעלה,או דרך הקישור כאן http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Poll.aspx?forumid=1047&pollId=0

סאביבית

New member
אנחנו *לא* אוהבים לשתות בירה ולעשן חופשי

ועוד יותר לא אוהבים שמעשנים לידנו בניגוד לרצוננו, אני לא כל כך מבינה למה זה האידיאל שלך.

משמרותי

New member
סאביבית ברוכה הבאה

צודקת בקשר לעישון... מה לגבי השאלה העניינית?

סאביבית

New member
האמת היא שלא ממש הבנתי מה השאלה

איך להמשיך? אני לא חושבת שיש לי מספיק נתונים להשיב. אם האירועים לא רווחים אין הצדקה וגם בטח אין כסף לעשות אותם, אולי השאלה איך לעשות את הארועים לרווחיים? בתור התחלה הייתי מעבירה אותם למרכז...

משמרותי

New member
השאלה היא

באיזה מתכונת להמשיך את ערבי ההנצחה? אולי הסקר שהעליתי בתגובתי למעלה יעזור לך

סאביבית

New member
אני חושבת שהפורמט הזה הוא פורמט מנצח

ולדעתי צריך להמשיך בו. אני לא יודעת מה היו הניסיונות להפיכת המופע לרווחי, אפשר כמו שכתבתי למעלה להעביר אותו לאיזור המרכז, אפשר להעלות את מחיר הכרטיס, אפשר לצמצם בפרסום, אפשר לותר על אמנים יקרים יותר ואולי דווקא לא לסרב לקטנים וגם לחפש ספונסר זאת בהחלט אופציה אני חושבת באמת שלא נתתם מספיק נתונים איפה הבעיה אני אשמח לסייע אם תרצו אפשר לפנות אלי לאימייל savivit בג'ימייל.

גם אידאל זה עניין לויכוח

ברור שלא כולם שותים או מעשנים ותמיד אלו שלא מעשנים יסבלו במצבים כאלה..לכן לא עדיף לך מקום פתוח שמאפשר לך לזוז? לי באופן אישי עדיף דשא מאשר מדרגות בטון..

סאביבית

New member
פתוח או לא - עישון זה מפריע, מאוד מפריע

לפחות במקום סגור אנשים מבינים לא לעשן.

אז לא תצאי לשום מופע לעולם???

צ'מעי, יש עוד כמה אלמנטים שהייתי מורידה מהנוף, אבל זה כל מה שיש לך להגיד?? שהעישון מפריע לך? מה לגבי מחיר הכרטיס?? מה לגבי מספר האמנים?? מה לגבי התורים בכניסה? כל אלו בסדר לך?? ולא, לא באמת רוצה לפתח דיון על זה, ביקשתי מחשבה לפני תשובה.

סאביבית

New member
למה מתעצבנת? דווקא עניתי לך יפה ולעניין למעלה

וחוץ מזה - כן - יש לי בעיה להגיע למופע שאני לא יכולה בו לנשום, ובגללי ובגלל שכמותי בזאפה ודומיו כבר לא נותנים לעשן, בבארבי יש שלטים מה שלפחות מאפשר לי לבקש שלא יעשנו לידי והכי אני אוהבת ללכת לאולמות מסודרים כמו צוותא וההיכלים השונים ששם בודאות לא יעשנו. כמובן שיש עוד דברים שיגרמו לי לא ללכת למופע המחיר, שעת ההתחלה, המרחק מהבית, האמנים המופיעים, אבל זה נכון לגבי ונכון לתקופה זו, פעם הייתי רצה מהופעה להופעה ולא היו מפריעים לי הפרמטרים למעלה, מספיק שהיה מעניין אותי לשמוע.

אני חושב שהמתכונת הנוכחית מנצחת... עם זאת,

באשר לספונסר, תגידי את לנו מה ההיצע בשוק ומי מקדם את זה. חשוב להבין שאין עוד מופע כזה קבוע בארץ כמעט בשום תחום. בטח שלא בתחום הרוק/פופ/אינדי/ישראלי. האמפי בקיסריה הוא השילוב המושלם בין בחוץ לבין אולם קונצרטים. איך להמשיך? ביזנס זה בינזס. רק משרד הפקות קיים ומבוסס יוכל לקחת את זה כפרוייקט קבוע, כמובן שזה אומר בסופו של דבר מיסחור נוסף שלו. אני לא יודע מי ממשרדי ההפקות לא יקפוץ על פרוייקט שההצלחה שלו מוכחת וכמעט ידועה מראש. מצד שני אני גם לא יודע מה המשמעות מבחינת ויתור כזה עבורכם משפחת אריאל גם מבחינת אגו וגם מבחינת שליטה על התכנים והציביון. אני, נגיד, בתור משקיע לא הייתי שם חצי שקל אצל תרצה ביד (וזה באהבה תמימה אני אומר) אבל אצל אנשי מקצוע שיחזירו לי תשואה ודאי וודאי. תעשו פיילוט שנה אחת במתכונת ממוסחרת יותר תוך שמירה על הזכות לשבור כלים שנה אחרי כן אם לא יהא על רוחכם.

יפה מאוד

הנה אתם מתחילים להבין כמה העניין מורכב. סאביבית, תשובתך הגיעה לאחר שבאמת לא הבנתי למה רק העישון הוא המדד שלך. תודה על תשובה לעניין. בואן, ניסינו את המיסחור האולטימטיבי - פלאפון בשנה 9 - בעייני זה היה נורא, היו שחשבו שזה נתן כבוד ליוצר. לגבי האמפי: יכול להכיל עד 3700 אנשים שזה ממש מעט, ועד כמה שזכור לי יש בת"א חתיכת דשא לא רעה...נדמה לי קוראים לזה פארק הירקון.. א נ ש י ם - צאו מהכבדות כבר משמרותי - צור קומונה עוד עוד היום, אין שום הבדל כמעט ושתפוז יתפז על מישהו אחר

פארק הירקון לדעתי זה מעולה, וגם...

באשר לביקורת שלך על שנה 9, לזה התכוונתי כשאמרתי היחס של המשפחה. כמו שכתבת, לא כל מה שנורא בעינייך נורא בעיני רוב הבאים לאירוע. הייתי שמח לדעת מה היה לא טוב בעיניך? אני לא ממש זוכר את הדיון סביב זה בזמנו. חברה סלולרית, למשל, מביאה איתה הרבה כסף. ככה אתם עובדים פחות ומרויחים יותר, ומה רע בזה?

החלום שלי

שנה 9 עם פלאפון היה בעייתי רק בחוויה שלי..וכפי שהיטבת להגיד, מה שלא נראה לי - מאוד נראה לאחרים, ככה זה תמיד. אשר לכמה אנחנו מרוויחים, זה באמת מורכב מידי ואישי מידי, זה עניין פרטי. ולנו הרי יש כמה תחומים בהם יש לנו רווח או הפסד, הרבה מעבר לכלכליות. אתה יודע כמה זה מצער לשמוע שחייל חוזר מעזה ומת לבוא ואין כרטיסים...רק דוגמא קטנה. אז לפני שנסגר לנו הפורום, אשתף אתכם באיך אני רואה את זה... קיבוץ גדול כלשהו, עם רחבת דשא גדולה שיכולה להכיל לפחות 6000 איש בחופשיות - מארח את המופע או עיריית ת''א משחררת את פארק הירקון תחת חסותה ואז יש מקום גם ליותר. - המופע מתחיל עם השקיעה עם להקות ואמנים שאיש לא שמע עליהם/שמעו עליהם קצת...כולם כמובן מעבדים את שירי מאיר לרמת מופע איכותי. - לערב יש 3 פיקים של אומנים ידועי שם כמו שלום ודיויד ואהוד (בנאי) ועוד. בין לבין אמנים קטנים יותר. בין לבין סרטוני וידאו מדליקים. הפיק הראשון עם האחים אריאל שיארחו את שולי רנד ועוד. - הפיק האחרון יהיה עם דיויד ברוזה - בזריחה... - מאווררים גדולים ידאגו שלא נמות מחום וגם יאווררו את העשן... לקהל תהיה אפשרות לנוע בחופשיות עם גישה למזון ומשקה ושירותים... כרטיס יעלה 50-100 לי זה נשמע מושלם..

משמרותי

New member
הבעיה היא בביורוקרטיה

ובעיקר כספית,כך אני מניח,כלומר רצון טוב מהגופים השונים... אני חושב שצריך מפיק-על מהתותחים שבעסק...

משמרותי

New member
זה יכול להיות ענק,ממש פסטיבל ../images/Emo6.gif

הרי זאת פנטזיה רבת שנים אצלי (דיברנו על זה פעם,נכון?) וכמובן שלא יהיה צפוף מדי למי שירצה לנוח...

fedele

New member
בקטן...בקטן

החלום שלך נהדר אבל לדעתי הוא טוב לפעם בעשור ולא לערב שחוזר מדי שנה בגלל שמספר השירים הוא מוגבל בסופו של דבר ערבים ארוכים שכוללים שירים רבים ואומנים רבים יישחקו עד דק במרוצת השנים אני מעריך שערבים קטנים יותר וקצרים יותר ואולי בפורמט אשר משתנה משנה לשנה יוכלו להחזיק לאורך זמן לעניין הפקת הארוע: דווקא שנה 9 עם פלאפון היה מוצלח מאד מבחינת המאזינים ולעומת זאת, נמסר לי על אחד הערבים שהתקיים בדשא משמרות שהיה נוראי מבחינת הארגון, ההפקה, הסאונד, וכל המסביב... על כל פנים כל מה שתבחר המשפחה לעשות הוא ראוי בהחלט וכל פורמט ישיג את ייעדו בשימור המורשת המפוארת ממני, באהבה גדולה למאיר ומורשתו

למעלה